Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (10.01.2021 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (10.01) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania. (KKK 1213)

Dlatego chrzest to wydarzenie religijne, a nie część tradycji czy kultury. Chrzest rozpoczyna relację z Bogiem, dlatego jest wydarzeniem najważniejszym w chrześcijańskim życiu.

Mając to na uwadze zapraszamy rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci, a także osoby, które pragną pełnić zaszczytną rolę rodziców chrzestnych na katechezy, które pomogą im przygotować się do tego wydarzenia. Udział w katechezach jest warunkiem koniecznym do podjęcia dalszej drogi przygotowania do chrztu w kancelarii parafialnej, a także do otrzymania zaświadczenia umożliwiającego zostanie rodzicem chrzestnym. Katechezy odbywają się w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim w sali konferencyjnej w każdą pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca o godzinie 16.30. Trzecie spotkanie, wprowadzające uczestników w Liturgię Chrztu Świętego, podczas którego wyjaśniane są znaki liturgiczne, odbywa się w naszej parafii. Chrzty w Parafii Trójcy Świętej sprawowane są w trzecią niedzielę miesiąca (z wyłączeniem Wielkiego Postu i Adwentu) oraz w Wielkanoc i Boże Narodzenie. Jest także możliwy inny termin chrztu po rozmowie z duszpasterzem. Prosimy stosownie wcześniej (co najmniej miesiąc) zgłosić chrzest do kancelarii parafialnej. Zgłoszenie jest też rozmową z rodzicami, dotyczącą ich życia religijnego. Podstawą udzielenia chrztu dziecku jest wiara rodziców. Przypominamy że wszystkie sakramenty święte, a więc także i chrzest, przyjmujemy w swojej parafii.

3. Dziękujemy mieszkańcom Białki, Bedlna Radzyńskiego, Brzostówca, Siedlanowa, Radowca, ul. Brzostówieckiej i Płudów za przyjęcie zaproszenia do kościoła na Mszę św. z racji kolędy. Cieszymy się z frekwencji, która była na tych Mszach św. Dziękujemy też za złożone ofiary. Dziękujemy też tym, którzy ofiary składają na niedzielną tacę, do zakrystii lub kancelarii. Jeśli jest to możliwe to jednak zapraszamy na Msze św.

Porządek kolędy w tym tygodniu:
- 11 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00: ul. Budowlanych, Międzyrzecka, Nadwitnie i Płudzińska
- 12 stycznia (wtorek) godz. 17.00: ul. Partyzantów, Powstańców Styczniowych, Parkowa, Zamkowa i Krysińskiego
- 13 stycznia (środa) godz. 17.00: ul. Bohaterów, Gwardii, Witosa, Lendzinek I, Lendzinek II, Truskawkowa, Czereśniowa, Pomiarowa, Konstytucji 3 Maja (domy jednorodzinne i blok nr 9)
- 14 stycznia (czwartek) godz. 17.00: ul. Kościuszki( domy jednorodzinne i bloki nr 65, 67 i 71
- 15 stycznia (piątek) godz. 17.00: ul. Jana Pawła II wraz z blokami nauczycielskimi, Dąbrowskiego, Plac Wolności, Rynek, Pocztowa wraz z blokiem nr 6, Spokojna, Armii Krajowej i Traugutta

- 16 stycznia (sobota) godz. 17.00: ul. Ostrowicka (domy jednorodzinne i bloki nr 5, 18, 30, 57 i 58

Jeśli komuś nie odpowiada wyznaczony termin to zapraszamy w innym czasie.

4. Podczas kolędy kancelaria czynna od godz. 16.00 do 16.45.

5. We wtorek, Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji ks. Arkadiusza w dniu imienin. Intencję zamówili Katecheci i Wspólnoty Parafialne. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pomodlić za Solenizanta.

6. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18.00.

7. Bóg zapłać za ofiary na:
- misje: KRK z Radzynia Podlaskiego zel. Barbara Ejsmont - 100 zł
- na remont kościoła: bezimienna z Siedlanowa – 100 zł i 50 zł
- na konto parafialne: z racji kolędy - 350 zł i na potrzeby parafii - 520 zł

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Ludomira Swoboda lat 59 z Płudów. W środę przypada 21. rocznica śmierci ks. Jerzego Syryjczyka, naszego rodaka. Wieczny odpoczynek …

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Chociaż dzisiejszym świętem kończymy Okres Bożego Narodzenia to jednak dalej w naszym Sanktuarium trwa kolęda. Osoby, które w minionym tygodniu nie mogły wziąć w niej udziału zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na Eucharystię o godz. 18, połączoną z błogosławieństwem kolędowym. Ksiądz proboszcz informuje, że do osób, które przelewają swoje ofiary na koto parafialne, nasze pamiątki kolędowe zostaną wysłane pocztą.
 
2. Tak jak ogłaszałem przed Komunią, jeden z kapłanów przy chrzcielnicy będzie rozdzielał Ciało Pańskie osobom, które chcą przyjąć Je na rękę. Prosimy aby te osoby podeszły do kapłana jako pierwsze. Później będzie on udzielał komunii do ust.
 
3. W środę o godz. 17.30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Eucharystia.
 
4. W czwartek 14 stycznia, rozpoczniemy Nowennę do Błogosławionych Męczenników Podlaskich, których wspomnienie będziemy przeżywać 23 stycznia. Nowenną będziemy modlić się po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 18.00.
 
5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 
6. 19 stycznia dzień swoich imienin będzie przeżywał ks. kanonik Henryk Prządka. Msza Święta w intencji czcigodnego solenizanta będzie odprawiona w niedziele 17 stycznia o godzinie 9.00
 
7. W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy m. in.:
- Jak będzie wyglądał Sąd Ostateczny? O końcu, który jest początkiem życia i Bożym miłosierdziu – w rozmowie Echa
- Pacjenci w szpitalach umierają samotnie, bez pożegnania i pojednania z Bogiem. Przeciwdziałać temu ma program wsparcia „bądź przy mnie”
- W ogromnym cierpieniu potrafiła odczytać wolę Bożą i z nią się pogodzić. Jak wyglądały ostatnie miesiące ziemskiej drogi s. Noeli? – w dziale publicystyka
 
Zachęcamy do lektury.
 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. Święto Chrztu Pańskiego – nasz Rodowód Chrystusowy.​​ Nasza wdzięczność​​ za wiarę.​​

Ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.​​

2.​​ Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.00.​​

3. Środa​​ –​​ Nowenna​​ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

4. Czwartek​​ –​​ rozpoczęcie Nowenny do Błog. Męczenników Podlaskich​​ o godz. 17.00.​​

5. Piątek –​​ godz. 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową.

6. Niedziela​​ – po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z Dziećmi klas III i z​​ ich​​ Rodzicami​​ z racji przygotowania do I Komunii Świętej.​​

7.​​ Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na kościół. ​​​​

Bóg zapłać p. Stanisławowi Żentale i p. Adamowi Banowskiemu za montaż wejścia na wieżę kościoła. ​​ ​​ ​​ ​​​​

8. Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. ​​​​ ​​​​

9. W ostatnim​​ tygodniu odeszła​​ do wieczności:

+ Teresa Karwowska – ul. Wisznicka

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: