4 października 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Firleju, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów Taekwon-do ITF. Głównym organizatorem zawodów było Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do, które pierwszy raz podjęło się organizacji zawodów na szczeblu międzywojewódzkim. Organizacja wyżej wymienianych zawodów była częścią związaną z obchodami 10-lecia działalności klubu.
Zawody w związku z obostrzeniami odbyły się w dwóch turach. Od rana rywalizowali młodzicy a po południu juniorzy i juniorzy młodsi. Łącznie Radzyń reprezentowało 49 wojowników.
Pierwszy turniej od ponad półrocznej przerwy zakończył się WIELKIM SUKCESEM radzyńskiego klubu, który zdobył łącznie we wszystkich trzech kategoriach (młodzik, junior, junior młodszy) 30 medali (11 złotych medali, 7 srebrnych i 12 brązowych)
W klasyfikacji generalnej Radzyń zajął I miejsce w kategorii juniora młodszego stając się NAJLEPSZYM KLUBEM oraz zajmując III miejsce w kategorii juniora i 6 w kategorii młodzika.
Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii juniora młodszego został zawodnik radzyńskiego klubu Maciek Świć.
Wyniki medalowe zawodników radzyńskiego klubu w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
W kategorii juniora medale zdobyli:
Jolanta Szczepaniuk złoto w walkach do 65 kg oraz brąz w układach mistrzowskich I dan
Karolina Świć srebro w układach mistrzowskich I dan
Miłosz Wrotniak złoto w walkach + 75 kg
W kategorii juniora młodszego medale zdobyli:
Maciek Świć 2 złote medale w walkach do + 70kg i technikach specjalnych oraz brązowy medal w układach stopni uczniowskich
Chadaj Bartosz brąz w walkach do 70 kg
Zuzanna Mierkiewicz złoto w walkach do 55 kg oraz brąz w układach stopni uczniowskich
Jakub Cieślak złoto w walkach do 70 kg oraz srebro w układach stopni uczniowskich
Alina Kaznadziej 2 złote medale w walkach do 60 kg i w technikach specjalnych oraz brązowy medal w układach stopni uczniowskich
Michał Cieślak srebro w walkach do 64 kg
Ewelina Andryszczyk brąz w walkach do 50 kg
Nikola Kuśmierowska złoto w walkach + 60 kg
Łucja Wójtowicz złoto w walkach do 46 kg
Julia Syta złoto w walkach do 42 kg
Karol Szwed brąz w technikach specjalnych
Bartosz Więch brąz w technikach specjalnych
W najliczniejszej grupie młodzika medale dla Radzynia zdobyli:
Marta Wysokińska brąz w układach powyżej 4 kup
Krasucka Weronika brąz w układach 10-9 kup
Zdunek Natalia brąz w układach 10-9 kup
Michalak Marlena brąz w układach 8-7 kup
Skwara Gabriela srebro w układach 6-5 kup
Grochoła Bartosz srebro w układach 10-9 kup
Romanowski Gabriel srebro w układach 8-7 kup
Oprócz wyżej wymienionych zawodników często tuż za strefą medalową plasowali się pozostali radzyńscy zawodnicy dla których w dużej mierze był to debiut na tego typu zawodach:
Oliwia Wlizło, Mateusz Zakrzewski, Filip Kuszpa, Adria Sikora, Syta Amelia, Pietrzycka Aleksandra, Rymuszka Jakub, Rzewuski Bartosz, Wisznicka Maria, Bartosz Jurkiewicz, Piotr Olejniczak, Antoni Burczaniuk, Maciej Jaszczuk, Oliwia Frankiewicz, Zdunek Bartosz, Nikodem Boreta, Głowniak Natalia, Michalska Maja, Zakrzewski Jakub, Prokopiuk Radosław, Pajdowski Brajan, Kolęda Bartosz, Tomczyk Wiktor, Rymuszka Bartłomiej, Fijałek Gabriela, Grochowska Nadia.
Udział w zawodach, przygotowanie i organizacja ich odbyły się dzięki wsparciu:
- Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,
- Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim,
- Firmie Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,
- Urzędowi Miasta w Radzyniu Podlaskim.
Komentarze obsługiwane przez CComment