Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Remis z Avią i koniec rundy jesiennej

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski

Dziś (27.11) odbędzie się ostatni trening grupy seniorów radzyńskich Orląt w tym roku. Powrót do treningów przed rundą wiosenną zaplanowany jest na 11-ego stycznia 2021 r. W ubiegłą sobotę został rozegrany ostatni nasz mecz w tej rundzie.

Orlęta Radzyń pojechały do Świdnika by tam zmierzyć się z miejscową Avią. Cały mecz toczyliśmy równorzędny pojedynek z przeciwnikiem, który w tabeli III ligi zajmuje miejsce w czołówce. Pierwsza połowa to przede wszystkim walka w środku pola, bez większego zagrożenia pod którąś z bramek. Znacznie ciekawsza była połowa druga. W 57 minucie po zagraniu z rzutu wolnego przez Ulicznego, piłkę do naszej bramki głową skierował Oziemczuk - najaktywniejszy zawodnik tego dnia w drużynie Avii. Orlęta nie zamierzały jednak łatwo składać broni, utracona bramka podziałała mobilizująco na drużynę. W 61 minucie prawym skrzydłem, jak rasowy boczny pomocnik, pomknął Albertin i schodząc w kierunku bramki wyłożył piłkę Syryjczykowi, który dopełnił formalności. Remis osiągnęliśmy ale tego dnia chcieliśmy i stać nas było na więcej…. Najwidoczniej akcji Hiszpanowi pozazdrościł nasz wychowanek – Bartosz Idzikowski, który chwilę później zdecydował się na podobny rajd prawą stroną mijając przy tym zawodników rywala i wystawiając piłkę do Syryjczyka, jednak tym razem „Syrja” trafił w słupek. Bardziej otwarta gra obu zespołów pozwalała myśleć, że lada moment pojawią się kolejne gole, tak się jednak nie stało. Warto wspomnieć jeszcze o ostatniej akcji w meczu, kiedy na zegarze była już 95 minuta, Białek podał do Oziemczuka, który minął naszego bramkarza, jednak z ostrego kąta trafił w słupek. Podział punktów w tym meczu jak najbardziej odzwierciedla wyrównaną grę obu drużyn.

Kończymy rundę na pozycji w tabeli, która nie jest zadowalająca dla sympatyków klubu. Przed nami pracowity okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Optymizmem przed wiosną napawa gra naszej drużyny w ostatnich ligowych kolejkach w których z zespołami z czołówki ligi walczyliśmy jak równy z równym a niekiedy nawet będąc drużyną lepszą na boisku.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: