Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Orlęta wygrywają w Mińsku Mazowieckim

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. W 5 minucie testowany napastnik Orląt rodem z Białorusi przegrał pojedynek z Mateuszem Łysikiem. W dalszych fragmentach spotkania brakowało dogodnych sytuacji z obu stron. Do przerwy obyło się bez bramek.

W drugiej połowie nielicznie zgromadzeni kibice doczekali się bramek. W 57 minucie Janusz Nojszewski stanął oko w oko z Robertem Nowackim, jednak nie zdołał pokonać golkipera Orląta. Kilka chwil później Jakub Syryjczyk wykorzystał błąd defensywy Mazy i trafił z bliska. Mińszczanie odpowiedzieli za sprawą Wojciecha Wociala, który główkował nad spojeniem po wrzutce Marcina Kowalczyka. W 81 minucie Karol Kalita zamienił na bramkę podanie Patryka Szymali. Lewy obrońca miał dobry dzień, ponieważ zaliczył również udział przy pierwszym trafieniu. Na 3:0 mógł trafić Mateusz Chyła, lecz piłka po jego strzale z głowy wylądowała na poprzeczce.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orlęta Radzyń Podlaski 0:2 (0:0)

Bramki: Jakub Syryjczyk 63, Karol Kalita 81

Mazovia: Mateusz Łysik – 15. Jakub Zatorski, 21. Jakub Sikorski, 14. Jarosław Krajewski, 13. Michał Herman (46, 9. Marcin Kowalczyk) – 16. Jewhen Romanow (46, 4. Alan Grabek), 11. Rafał Słowik (34, 19. Mateusz Pędowski, 60, 8. Alan Gańko), 5. Krystian Przyborowski (76, 10. Piotr Parobczyk), 10. Piotr Parobczyk (46, 17. Łukasz Puciłowski), 23. Janusz Nojszewski (69, 6. Jakub Teodorski) – 18. Michał Bondara (60, 22. Wojciech Wocial)

Orlęta: Robert Nowacki – 5. Bartosz Ciborowski (46, 21. Bartosz Idzikowski), 2. Mateusz Chyła (46, 4. Radosław Kursa), 18. Michał Wołos (69, 2. Mateusz Chyła), 14. Artur Renkowski (46, 3. Patryk Szymala) – 19. Rafał Nowak (46, 8. Arkadiusz Kot, 75, 23. Szymon Kamiński), 20. Artur Sułek (46, 16. Arkadiusz Korolczuk), 23. Szymon Kamiński (69, 20. Artur Sułek), 11. Przemysław Ilczuk (46, 17. Jakub Syryjczyk), 15. Karol Rycaj (46, 10. Karol Kalita) – 7. zawodnik testowany (69, 9. Jan Bożym)

Sędzia: Piotr Woliński (Mińsk Mazowiecki)

Kolejny sparing Orlęta zagrają w środę 19 lutego na wyjeździe z Pogonią II Siedlce.