Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Radzyńskie Orlęta powalczą dzisiaj o Puchar!

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski

Dzisiaj (29.02) pierwszy mecz o stawkę rozegrają piłkarze Orląt. Pucharowym rywalem biało-zielonych będzie Huragan Międzyrzec Podlaski. Zawody pierwotnie miały odbyć się na boisku w Międzyrzecu, ale ze względu na fatalny stan murawy mecz został przeniesiony do Radzynia.

Jutrzejsze spotkanie będzie dla kibiców wyjątkowe z kilku powodów. W roli pierwszego trenera Orląt w oficjalnym spotkaniu zadebiutuje Artur Bożyk. Na ławce trenerskiej naszych przeciwników zasiądzie z kolei Damian Panek, były wieloletni piłkarz i szkoleniowiec radzynian. W składzie gości znajduje się również dobrze znany kibicom Kacper Waniowski, który w poprzednim sezonie zaliczył 15 występów dla biało-zielonych.

Obie drużyny miały okazję zagrać ze sobą w zeszłym roku. W sparingowym spotkaniu rozegranym w lipcu, lepsi okazali się zawodnicy z Międzyrzeca, którzy po bramkach wspomnianego wcześniej Waniowskiego oraz Wiraszki wygrali w Radzyniu 2-1. Honorową bramkę dla Orląt zdobył Kacper Kania. Wynik tego meczu nie był przypadkiem, gdyż Huragan był jesienią niewątpliwie jednym z największych i pozytywnych zaskoczeń na czwartoligowych boiskach.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej, zespół z Międzyrzeca Podlaskiego rozegrał do tej pory 5 sparingów.

Huragan – Włodawianka Włodawa 2:4
Huragan – Orlęta Łuków 1:1
Huragan – Tytan Wisznice 3:0
Huragan - Chełmianka 1:2
Huragan – Lutnia Piszczac 7:5

Warto również wspomnieć o zmianach jakie nastąpiły w drużynie Damiana Panka podczas przerwy zimowej. Klub opuścili Sebastian Całka, Patryk Pakuła (Podlasie Biała Podlaska) oraz Michał Gromysz (Tytan Wisznice). Do zespołu dołączyli natomiast doświadczeni Paweł Komar, Mateusz Konaszewski (Podlasie Biała Podlaska) oraz dwóch młodzieżowców Konrad Piskorz (ostatnio GKS II Katowice) i Bartłomiej Semeniuk, który powrócił do treningów po okresie przerwy.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Maciej Łasocha. Na liniach pomagać mu będą Karol Walczak i Jarosław Śledź.

Zaczynamy o godzinie 14:00. Wstęp wolny. Wynik na żywo śledzić będzie można na portalu RegioWyniki.pl