Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

112 POWIAT

Nietrzeźwy i z dożywotnim zakazem spowodował kolizję drogową

KPP Radzyń Podlaski

Mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi mężczyzna podróżował Audi A8. Swoją jazdę zakończył po zderzeniu z innym uczestnikiem ruchu drogowego na DK-63 w miejscowości Ulan-Majorat. Kierowcą „na podwójnym” gazie okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:00 w miejscowości Ulan-Majorat. Kierujący Audi A8, 60-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat najechał na tył poprzedzającego go Renault Kangoo.

Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że 60-latek jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się również, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z miejsca zdarzenia 60-latek trafiła do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu będą z nim przeprowadzone dalsze czynności procesowe. Audi, którym podróżował zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 60-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Odpowie także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

komisarz Piotr Mucha

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: