Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Hybrydy Impuls pojadą przez Radzyń! Szybsze i wygodniejsze podróże do Warszawy i Lublina

PKP Intercity wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury zaprezentowały trasy, na których wkrótce pojadą nowoczesne hybrydowe zespoły trakcyjne Impuls. Wśród nich znalazła się linia kolejowa nr 30, przebiegająca przez Radzyń Podlaski. To oznacza istotną zmianę zarówno dla pasażerów, jak i samego przewoźnika – na odcinkach częściowo zelektryfikowanych nie będzie już konieczności czasochłonnego przepinania lokomotyw.

Jak podaje Rynek Kolejowy, hybrydowe pociągi pojadą m.in. w ramach połączenia z Warszawy do Hrubieszowa, przez Radzyń Podlaski, Lubartów i Zamość. Dzięki zastosowaniu podwójnego napędu składy Impuls będą mogły płynnie poruszać się zarówno pod siecią trakcyjną, jak i po odcinkach bez elektryfikacji.

Co zyska Radzyń? Przede wszystkim krótszy czas przejazdu w kierunku Warszawy i Lublina, ponieważ nie będzie już konieczności wymiany lokomotyw. Pasażerowie zyskają też większy komfort podróży – koniec z długim oczekiwaniem na manewry techniczne. Pojawia się również realna szansa na bezpośredni dojazd do stacji Warszawa Centralna, a także na zupełnie nowe połączenia w kierunku Zamościa i Hrubieszowa. To ogromne ułatwienie dla mieszkańców Radzynia i całego regionu, którzy zyskają dostęp do szybszej, wygodniejszej i bardziej ekologicznej kolei.

Wprowadzenie hybrydowych jednostek to także inwestycja w nowoczesność – Impulsy pozwolą ograniczyć emisję spalin na odcinkach niezelektryfikowanych, a cała podróż stanie się bardziej płynna i przyjazna dla pasażera. Dla Radzynia Podlaskiego oznacza to skok cywilizacyjny w jakości podróży kolejowych i lepsze skomunikowanie z ważnymi ośrodkami w Polsce.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: