Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza wszystkie kobiety w wieku 45–74 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać raz na dwa lata – zarówno w stacjonarnej pracowni mammograficznej, jak i w specjalnie wyposażonym mammobusie.
W Radzyniu Podlaskim mammobus pojawi się w trzeci wtorek listopada, w godzinach 09:00–17:00, na parkingu przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Rejestracja oraz dodatkowe informacje dostępne są pod numerami telefonów: 422 546 411 oraz 517 544 004.
Rak piersi pozostaje najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet, a jego wczesne wykrycie znacząco zwiększa szanse na całkowite wyleczenie – w początkowym stadium jest niemal w 100% uleczalny. Choroba często nie daje objawów, dlatego regularna profilaktyka – samobadanie piersi i wykonywanie mammografii – ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia kobiet.
NFZ zachęca wszystkie panie do udziału w badaniu i przypomina: warto zadbać o siebie – profilaktyka ratuje życie.
Komentarze obsługiwane przez CComment