Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Otwarcie zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radzyniu

Powiat Radzyński / Michał Maliszewski

20 listopada 2025 r. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim uroczyście otwarto zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „SOR Przyjazny Pacjentowi”, dofinansowanego ze środków Funduszu Medycznego. Dofinansowanie wyniosło 14 997 200,00 zł, a całkowita wartość projektu to 14 997 795,23 zł. Umowę na realizację zadania podpisano w listopadzie 2023 r.

Nowy SOR to nie tylko przebudowane i dostosowane do obecnych standardów pomieszczenia, ale przede wszystkim nowoczesne wyposażenie medyczne. Do użytku trafił m.in. cyfrowy aparat RTG zainstalowany w nowo zaadaptowanych pomieszczeniach, zestawy narzędzi chirurgicznych, wieża artroskopowa oraz pompa uciskowa. Nowy sprzęt pozwoli na szybszą diagnostykę, sprawniejsze leczenie urazów oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów trafiających na oddział ratunkowy z całego powiatu radzyńskiego i okolic.

Uroczystość rozpoczęła się w siedzibie SP ZOZ od poświęcenia pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i zwiedzania zmodernizowanych wnętrz. Następnie uczestnicy przenieśli się do Hotelu „Restoria” w Radzyniu Podlaskim, gdzie odbyła się część oficjalna.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz środowiska akademickiego i medycznego. Obecni byli m.in.: Posłanka na Sejm RP Monika Pawłowska, Wicewojewoda Lubelski Wojciech Wołoch, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, Zastępca Dyrektora ds. Służb Mundurowych Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Łukasz Semeniuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Ireneusz Mroczek, członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego Alina Kryjak i Tomasz Stephan, a także byli starostowie radzyńscy Lucjan Kotwica i Jerzy Kułak.

Na sali obecni byli również przedstawiciele parlamentarzystów: posłanki Małgorzaty Gromadzkiej, posła Krzysztofa Grabczuka oraz posła Sławomira Ćwika, reprezentanci władz Miasta Radzyń Podlaski i gmin powiatu radzyńskiego – z Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski Jakubem Jakubowskim, Burmistrzem Miasta i Gminy Czemierniki Arkadiuszem Filipkiem oraz wójtami: Gminy Borki Marcinem Czyżakiem, Gminy Ulan-Majorat Jarosławem Koczkodajem, Gminy Radzyń Podlaski Danielem Grochowskim, Gminy Wohyń Tomaszem Jurkiewiczem oraz Gminy Komarówka Podlaska Ireneuszem Demianiukiem.

Nie zabrakło przedstawicieli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, duchowieństwa – z duszpasterzem służby zdrowia diecezji siedleckiej ks. Piotrem Pielakiem – a także dyrektorów zaprzyjaźnionych szpitali i byłych dyrektorów radzyńskiej placówki, w tym Roberta Lisa i Marka Zawady. W sposób szczególny dyrektor Jarosław Sosnowski powitał personel SP ZOZ – lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, pracowników administracji i wszystkich, którzy na co dzień tworzą szpital.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było uroczyste przecięcie wstęgi. Do tego symbolicznego gestu dyrektor zaprosił m.in.: Posłankę Monikę Pawłowską, Wicewojewodę Lubelskiego Wojciecha Wołocha, Rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, przedstawiciela Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Łukasza Semeniuka, Starostę Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, byłych starostów Jerzego Kułaka i Lucjana Kotwicę, Wicestarostę Ireneusza Mroczka, byłego dyrektora SP ZOZ Roberta Lisa oraz kierowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Roberta Studnickiego i Roberta Świderskiego.

– Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszej placówki. Przede wszystkim jest to wyjątkowy dzień dla mieszkańców całego powiatu oraz dla regionu – podkreślił w swoim wystąpieniu dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim Jarosław Sosnowski. Zaznaczył, że projekt „SOR Przyjazny Pacjentowi” jest efektem współpracy wielu środowisk: parlamentarzystów, administracji rządowej, samorządu powiatowego oraz zespołu szpitala. Dyrektor dziękował również personelowi medycznemu i administracyjnemu za zaangażowanie w przygotowanie inwestycji i codzienną pracę na rzecz pacjentów. Jak mówił, to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy i pracownicy zaplecza organizacyjnego są „fundamentem”, na którym można budować nowoczesny szpital i realizować tak ambitne przedsięwzięcia.

Powiat, jako organ prowadzący SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim, poprzez pozyskiwanie środków zewnętrznych i współpracę z rządem oraz parlamentarzystami, konsekwentnie inwestuje w poprawę jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców całego regionu.

251120-sor-01
251120-sor-02
251120-sor-03
251120-sor-04
251120-sor-05
251120-sor-06
251120-sor-07
251120-sor-08
251120-sor-09
251120-sor-10
251120-sor-11
251120-sor-12
251120-sor-13
251120-sor-14
251120-sor-15
251120-sor-16
251120-sor-17
251120-sor-18
251120-sor-19
251120-sor-20
251120-sor-21
251120-sor-22
251120-sor-23
251120-sor-25
251120-sor-26
251120-sor-28
251120-sor-29
251120-sor-30
251120-sor-31
251120-sor-32
251120-sor-34
251120-sor-35
251120-sor-36
251120-sor-37
251120-sor-38
251120-sor-39
251120-sor-40
251120-sor-41
251120-sor-42
251120-sor-43
251120-sor-46
251120-sor-47
251120-sor-48
251120-sor-49
251120-sor-50
251120-sor-52
251120-sor-53
251120-sor-54
251120-sor-55
251120-sor-56
251120-sor-57
251120-sor-58
251120-sor-59
251120-sor-60

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: