Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Upamiętnienie 195. rocznicy wybuchu powstania listopadowego

Izabela Grzybowska / Powiat Radzyński

W dniu poprzedzającym 195. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, wraz z Wicestarostą Ireneuszem Mroczkiem, Wójtem Gminy Radzyń Podlaski Danielem Grochowskim, Przewodniczącą Rady Gminy Barbarą Palicą oraz Sekretarzem Gminy Kąkolewnica Jarosławem Miłoszem, wspólnie z mieszkańcami Turowa, oddali hołd Powstańcom Listopadowym.

Delegacje samorządowe wraz z lokalną społecznością uczciły pamięć bohaterów, składając kwiaty i zapalając znicze. Uroczystość odbyła się w turowskim lesie przy kompleksie sakralnym z Kaplicą św. Antoniego, gdzie w 1831 roku, podczas powstania, pochowano polskich żołnierzy poległych w walce z Kozakami na okolicznych polach.

W tym roku przeprowadzono prace konserwatorsko-restauratorskie przy zabytkowej Kaplicy pw. św. Antoniego w Turowie. W ramach tych działań odnowiono także boczne kapliczki oraz drewnianą kapliczkę, przywracając im dawny blask i zapewniając ochronę na przyszłość.

DSC_7521
DSC_7525
DSC_7530
DSC_7578
DSC_7596
DSC_7635
DSC_7647
DSC_7652
DSC_7656
DSC_7666
DSC_7678
DSC_7695
DSC_7699
DSC_7739

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: