W dniu poprzedzającym 195. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, wraz z Wicestarostą Ireneuszem Mroczkiem, Wójtem Gminy Radzyń Podlaski Danielem Grochowskim, Przewodniczącą Rady Gminy Barbarą Palicą oraz Sekretarzem Gminy Kąkolewnica Jarosławem Miłoszem, wspólnie z mieszkańcami Turowa, oddali hołd Powstańcom Listopadowym.
Delegacje samorządowe wraz z lokalną społecznością uczciły pamięć bohaterów, składając kwiaty i zapalając znicze. Uroczystość odbyła się w turowskim lesie przy kompleksie sakralnym z Kaplicą św. Antoniego, gdzie w 1831 roku, podczas powstania, pochowano polskich żołnierzy poległych w walce z Kozakami na okolicznych polach.
W tym roku przeprowadzono prace konserwatorsko-restauratorskie przy zabytkowej Kaplicy pw. św. Antoniego w Turowie. W ramach tych działań odnowiono także boczne kapliczki oraz drewnianą kapliczkę, przywracając im dawny blask i zapewniając ochronę na przyszłość.














Komentarze obsługiwane przez CComment