Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w jednostce OSP KSRG w Żabikowie

W dniu 12 grudnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyła się uroczystość przekazania nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz komend powiatowych i miejskich PSP z terenu województwa lubelskiego.

Wśród przekazanych pojazdów znalazł się ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN 7/40, który trafił do Jednostki OSP KSRG w Żabikowie. Nowoczesny wóz znacząco wzmocni potencjał operacyjny jednostki, zwiększając skuteczność działań ratowniczych oraz poziom bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Zakup sprzętu został zrealizowany w ramach projektu „Dostosowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie województwa lubelskiego do zmian klimatycznych, zmian w środowisku naturalnym oraz zagrożeń cywilizacyjnych”, finansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027”.

Uroczystemu powitaniu nowego samochodu towarzyszył przejazd jednostek OSP z terenu gminy Radzyń Podlaski, który stanowił wyraz solidarności oraz współpracy pomiędzy lokalnymi formacjami strażackimi. W wydarzeniu udział wzięły jednostki: OSP Bedlno, OSP Biała, OSP Branica Radzyńska Kolonia, OSP Brzostówiec, KSRG OSP Paszki Duże, OSP Płudy, OSP Siedlanów, OSP Zabiele oraz OSP Radzyń Podlaski.

Zrzut_ekranu_2025-12-16_123649
Zrzut_ekranu_2025-12-16_123715
Zrzut_ekranu_2025-12-16_123740
Zrzut_ekranu_2025-12-16_123820

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: