Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Droga gotowa, pieniądze nie wypłacone. Sprawa ul. Wyszyńskiego w prokuraturze

Od ponad roku w Radzyniu Podlaskim trwa dyskusja dotycząca remontu ul. Wyszyńskiego. Inwestycja została zrealizowana przez wykonawcę wyłonionego w przetargu, jednak – jak wynika z dostępnych informacji – do tej pory nie otrzymał on zapłaty za wykonaną pracę. Chodzi o kwotę rzędu około 8 milionów złotych.

Wykonawca sfinansował realizację inwestycji ze środków prywatnych. Miasto nie dokonało płatności, wskazując, że droga została wykonana wadliwie. Jednocześnie ul. Wyszyńskiego jest użytkowana przez mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Droga pozostaje przejezdna i dostępna dla ruchu, co każdy użytkownik może samodzielnie stwierdzić.

W związku z publiczną korespondencją prowadzoną pomiędzy byłym Burmistrzem Radzynia Podlaskiego Jerzym Rębkiem a Jakubem Jakubowskim – wystąpiliśmy do Urzędu Miasta z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Wnioskowaliśmy o przekazanie czterech dokumentów, o których wielokrotnie wspominał Jakub Jakubowski, a które miały potwierdzać wadliwe wykonanie remontu ul. Wyszyńskiego.

W odpowiedzi nie otrzymaliśmy żądanych dokumentów. W zamian Urząd Miasta poinformował, że:

„(…) powodem braku możliwości udzielenia odpowiedzi w terminie 14 dni jest brak dostępu do dokumentów. Całość dokumentacji związanej z remontem ul. Wyszyńskiego została wydana na żądanie Prokuratury Okręgowej w Lublinie.”

Informacja ta rodzi kolejne pytania dotyczące zarówno samej inwestycji, jak i działań podejmowanych przez Jakuba Jakubowskiego i Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.

Co spowodowało, że Prokuratura Okręgowa w Lublinie zabezpieczyła całość dokumentacji dotyczącej remontu ul. Wyszyńskiego?

Przeciwko komu prowadzone jest postępowanie?

Kto wydał zgodę na użytkowanie drogi, skoro – jak wynika z informacji – formalnie jej remont nie zakończył się i nie została ona odebrana?

Czy droga może być użytkowana, jeśli nie doszło do jej oficjalnego odbioru?

Kto ponosi odpowiedzialność za liczne zdarzenia drogowe na ul. Wyszyńskiego, w tym potrącenia pieszych na przejściach, jeżeli droga nie została odebrana po remoncie?

Sprawa remontu ul. Wyszyńskiego pozostaje otwarta i budzi duże zainteresowanie mieszkańców Radzynia Podlaskiego.

Fot. zdjęcie poglądowe

Źródło: lublin112.pl

 Na prośbę osób zainteresowanych (nie Urzędu Miasta) zdjęcie ilustrujące artykuł zostało podmienione.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: