Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Dwie nowe linie autobusowe od nowego roku. Powiat Radzyński rozwija siatkę połączeń użyteczności publicznej

Powiat Radzyński / Michał Maliszewski

Powiat Radzyński, rozwijając siatkę połączeń autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, uruchamia od nowego roku dwa dodatkowe połączenia autobusowe. Dwie nowe linie to...

Radzyń Podlaski – Ulan Mały – Wierzchowiny – Brzostówiec – Paskudy – Radzyń Podlaski,

oraz druga, tzw. „linia podmiejska”: Radzyń Podlaski – Zbulitów – Branica – Radzyń Podlaski – Białka – Bedlno Radzyńskie (PKP).

Nowa linia podmiejska powstała we współpracy i przy udziale finansowym Powiatu Radzyńskiego, Gminy Radzyń Podlaski oraz Miasta Radzyń Podlaski. Połączenie jest skorelowane czasowo z przyjazdami oraz odjazdami szynobusów ze stacji w Bedlnie Radzyńskim, w kierunku Lublina. Kursy na tej linii będą wykonywane w dni robocze, a cena biletu wyniesie jedynie 5 zł.

Operatorem obsługującym wszystkie połączenia będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim S.A.

Tym sposobem w roku 2026 Powiat Radzyński będzie organizatorem 19 linii o charakterze użyteczności publicznej, do których otrzyma dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w kwocie 3 zł do każdego wozokilometra.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: