Powiat Radzyński, rozwijając siatkę połączeń autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, uruchamia od nowego roku dwa dodatkowe połączenia autobusowe. Dwie nowe linie to...
Radzyń Podlaski – Ulan Mały – Wierzchowiny – Brzostówiec – Paskudy – Radzyń Podlaski,
oraz druga, tzw. „linia podmiejska”: Radzyń Podlaski – Zbulitów – Branica – Radzyń Podlaski – Białka – Bedlno Radzyńskie (PKP).
Nowa linia podmiejska powstała we współpracy i przy udziale finansowym Powiatu Radzyńskiego, Gminy Radzyń Podlaski oraz Miasta Radzyń Podlaski. Połączenie jest skorelowane czasowo z przyjazdami oraz odjazdami szynobusów ze stacji w Bedlnie Radzyńskim, w kierunku Lublina. Kursy na tej linii będą wykonywane w dni robocze, a cena biletu wyniesie jedynie 5 zł.
Operatorem obsługującym wszystkie połączenia będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim S.A.
Tym sposobem w roku 2026 Powiat Radzyński będzie organizatorem 19 linii o charakterze użyteczności publicznej, do których otrzyma dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w kwocie 3 zł do każdego wozokilometra.
Komentarze obsługiwane przez CComment