Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Radzynianki szyją maseczki ochronne

Przedsiębiorcze mieszkanki naszego miasta skrzyknęły się i szyją maseczki ochronne. To oddolna inicjatywa, w którą zaangażowało się już ok. 30 radzynianek. Wszystko kręci się wokół salonu kosmetycznego Małgorzaty Mikitiuk (ul. Pocztowa 4), gdzie trafiają gotowe maski, ale też materiały potrzebne do ich uszycia - gumki, troczki, tasiemki bawełniane i fizelina.

Gotowe maseczki od razu trafiają do radzyńskiego szpitala, ale też przekazywane są seniorom. Do szycia maseczek zgłosiły się panie w różnym wieku. Robią to we własnych domach i nieformalnie. Obecnie maseczki są trudno dostępne, a jak już są to ich cena jest wysoka. Szyte maseczki przekazywane są za darmo. Przedsiębiorcze radzynianki robią też to wszystko bezpłatnie.

Praca trwa już tydzień. Uszyte maseczki są wielokrotnego użytku. W akcji ich przekazywania pomagają też policjanci.

Osoby zainteresowane do przyłączenia się w szycie maseczek mogą kontaktować się za pośrednictwem profilu Facebook "Przedsiębiorcze Radzynianki". Jak zgodnie przyznają uczestniczki akcji, odzew jest ogromny - za co bardzo dziękują.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: