W atmosferze skupienia, zdrowej rywalizacji i wyraźnego zaangażowania odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Gminie Radzyń Podlaski. Wydarzenie zgromadziło uczniów, którzy wykazali się imponującą znajomością zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz ochroną przeciwpożarową, potwierdzając, że tematy te nie są im obce.
Oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele lokalnych władz i instytucji kultury, podkreślając znaczenie edukacji w zakresie zapobiegania zagrożeniom oraz budowania świadomości już od najmłodszych lat. Turniej przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych, co pozwoliło uczestnikom rywalizować na równych zasadach i zaprezentować swoją wiedzę adekwatnie do poziomu edukacji.
Po zakończeniu zmagań wyłoniono laureatów w obu grupach. Wśród najmłodszych uczestników najwyższe miejsce zajęła Maria Sposób z Zespołu Szkół w Zabielu. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Kacper Domański-Koczkodaj reprezentujący Szkołę Podstawową w Brzostówcu oraz Zuzanna Koczkodaj ze Szkoły Podstawowej w Białce. W starszej kategorii zwyciężyła Noemi Wągrodna ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie. Drugie miejsce przypadło Adrianowi Brzozowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Białej, natomiast trzecie miejsce zajął Piotr Grochowski z Zespołu Szkół w Zabielu.
Każdy z uczestników został doceniony za udział i wysiłek włożony w przygotowania. Najlepsi zawodnicy uzyskali jednocześnie awans do kolejnego etapu turnieju na szczeblu powiatowym, który w najbliższym czasie odbędzie się w Radzyniu Podlaskim.
Wydarzenie po raz kolejny pokazało, że młodzież chętnie angażuje się w zdobywanie wiedzy, która ma realne znaczenie dla bezpieczeństwa społeczności. Turniej stanowi nie tylko formę sprawdzenia umiejętności, lecz także ważny element kształtowania odpowiedzialnych postaw i promowania zasad ochrony przeciwpożarowej.










































Komentarze obsługiwane przez CComment