Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Trwa remont kapliczki w Żabikowie. Figurka trafiła do konserwacji

Rozpoczęły się prace związane z remontem kapliczki znajdującej się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Żabikowie. W ramach zaplanowanych działań figurka została przewieziona do specjalistycznej pracowni konserwatorskiej, gdzie przejdzie kompleksową renowację.

Prace mają potrwać przez okres wakacyjny. Po ich zakończeniu odnowiona kapliczka ponownie stanie się ozdobą zabytkowego miejsca i będzie służyć mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym park w Żabikowie.

Jak podkreśla Wójt Gminy Radzyń Podlaski Daniel Grochowski, remonty kapliczek i krzyży przydrożnych mogą być realizowane jedynie w przypadku obiektów znajdujących się na terenach należących do gminy. Gmina nie ma możliwości finansowania prac przy obiektach stanowiących własność prywatną.

Po zakończeniu konserwacji kapliczka ma odzyskać swój historyczny wygląd i dawny charakter.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: