Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ekologiczny piknik dla przedszkolaków w parku przy Pałacu Potockich

Park przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim zamienił się w miejsce pełne zabawy, edukacji i dziecięcej energii. W poniedziałek, 25 maja, odbył się piknik ekologiczny z udziałem miejskich przedszkoli.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Jedyneczka”, Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego nr 3. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję połączyć zabawę z nauką zasad dbania o środowisko.

W programie znalazły się ekologiczne przedstawienia i bajki edukacyjne, konkursy, zagadki oraz zajęcia dotyczące segregacji odpadów. Nie zabrakło także atrakcji plenerowych — dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wielkich baniek mydlanych oraz wspólne animacje i zabawy.

Podczas pikniku dzieci mogły również skosztować przygotowanych przekąsek, a jabłka znikały ze stołów w błyskawicznym tempie.

Organizatorzy podkreślają, że takie wydarzenia to doskonała okazja do promowania postaw ekologicznych już od najmłodszych lat oraz integracji dzieci poprzez wspólną zabawę na świeżym powietrzu.

Fot. UM Radzyń Podlaski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: