Od 22 maja obowiązują nowe zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Radzyniu Podlaskim. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta kierowcy mogą skorzystać z jednorazowego, bezpłatnego postoju przez maksymalnie 30 minut.
Aby skorzystać z ulgi, należy pobrać z parkomatu tzw. bilet zerowy oraz wpisać poprawny numer rejestracyjny pojazdu. Dokument trzeba umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu.
Po przekroczeniu bezpłatnego czasu postoju obowiązują standardowe opłaty zgodne z cennikiem Strefy Płatnego Parkowania.
Miasto przypomina również, że z opłat nadal zwolnione są osoby posiadające kartę parkingową wydaną na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności. Zwolnienie obejmuje także Honorowych Dawców Krwi, którzy posiadają kartę parkingową ze stawką zerową wydawaną przez Urząd Miasta Radzyń Podlaski.
Komentarze obsługiwane przez CComment