Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii - Piąta Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (10.05) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu każdego dnia, poza piątkiem, w godzinach od 7.30 do 18.00. Każdego dnia spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy tych, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy też do wstępowania do kościoła na adorację.

2. Nowenna do św. Antoniego we wtorek po nabożeństwie majowym.

3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo fatimskie będzie po Mszy św. o godz. 18.00. O poprowadzenie różańca prosimy Legion Maryi.

4. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Radowca a w piątek, również na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Brzostówca. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje z racji poświęcenia pól.

5. W przyszłą niedzielę, w przededniu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, na Mszy św. o godz. 9.45 będziemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego papieża. Bardziej uroczyście będziemy też przeżywać dzień 18 maja.

6. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

7. W tym tygodniu były wykonywane prace przy nagłośnieniu naszego kościoła. Całe nagłośnienie wymieniamy na nowe. A zatem wstawiony jest nowy wzmacniacz, wewnątrz kościoła zawieszono 16 głośników i na zewnątrz 3 głośniki. Dokończenie prac za dwa tygodnie.

8. Prace remontowe kaplicy św. Anny na cmentarzu są bardzo zaawansowane. Remont jest gruntowny i poza dachem dotyczy całej kaplicy: krypty, schodów, wnętrza i strony zewnętrznej budynku. Są już bardzo widoczne efekty prac. Zachęcamy do obejrzenia. Trud odnowienia ponosi parafia Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, która jest właścicielem kaplicy i gospodarzem całego cmentarza. Ale ten cmentarz związany jest z historią naszego miasta i nadal służy wszystkim mieszkańcom, którzy mają groby rodzinne na naszym cmentarzu. Prosimy zatem o wsparcie tego dzieła. Podajemy konto parafialne na które można wpłacać ofiary : 02 8046 0002 2001 0000 3173 0001 (z dopiskiem: na kaplicę św. Anny). Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

(wkrótce)

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. ​​ W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii modlitwę o Boże błogosławieństwo dla pracy ludzkiej (z racji poświęcenia pól). Msze Św. o godz. 18.00.

– w poniedziałek dla Rodzin Zbulitowa,

– we wtorek dla Rodzin Ustrzeszy,

– w środę dla Rodzin Stasinowa,

– w piątek dla Rodzin z ul. Podlaskiej i ul. Leśnej,

– w sobotę dla Rodzin z ul. Wisznickiej i ul. Lubelskiej,

– w niedzielę godz. 7.00 dla Mieszkańców z ul. Polnej. ​​

2. Z Maryją przeżywamy miesiąc maj – w kościele, przy kapliczkach, krzyżach i naszych domach śpiewamy Litanię do NMP.

Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 ( w niedzielę o godz. 16.30). Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Rodziny.

3. We wtorek w Naszej Parafii rozpocznie się Mszą Św. o godz. 7.00 Jerycho Różańcowe, zakończy się w środę, Eucharystią o godz. 7.00.

Program jest wywieszony przy wejściu do kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę – 13 maja – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, Eucharystia i Nabożeństwo Fatimskie.

​​5. W piątek modlitwa wypominkowa o godz. 17.00.

​​6. W sobotę – 16 maja – wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Boboli – głównego Patrona Polski.

Dzień imienin ks. bpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Naszym Rodaku. ​​​​ ​​ ​​​​

​​7. W najbliższą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy Dzieci klas III z Rodzicami i Panie Katechetki, które uczą nasze Dzieci, przygotowujące się do I Komunii Świętej.

​​8. Dziękujemy za pomoc w montażu figur kamiennych przy krzyżu misyjnym: p. Stanisławowi Żentale, p. Stanisławowi Mleczkowi i p. Kazimierzowi Obroślakowi. Dziękujemy naszym Parafianom za złożone ofiary i wpłaty na konto parafii.

​​9. Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. ​​

​​10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: + Marcin Niewęgłowski – ul. Zielona ​​ ​​

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: