Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (28.06.2020 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (28.06) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. W minioną środę (24 czerwca) Ks. Bp Grzegorz Suchodolski udzielił sakramentu Bierzmowania 81 uczniom klas ósmych. Dziękujemy młodzieży za świadectwo wiary wyrażone przez wolę przyjęcia i przygotowanie do Bierzmowania. Zachęcamy do trwania w wierze i zaangażowania się w życie naszej parafii. Dziękujemy też rodzicom za pomoc w przygotowaniu i za dar ołtarza w postaci nowego tronu pod monstrancję. Prosimy rodziców byście byli przy swoich dzieciach i umacniali ich w wierze. Dziękujemy ks. Arkadiuszowi, który był odpowiedzialny za przygotowanie, ks. Wojciechowi, katechetom, animatorom grup i pracownikom parafialnym za pomoc w przygotowaniu młodzieży do Bierzmowania.

2. Wczoraj natomiast była rocznica I Komunii św. Dziękujemy tym dzieciom, które przeżyły tę uroczystość. Dziękujemy rodzicom za troskę o dzieci, ks. Wojciechowi i katechetom za przygotowanie uroczystości.

3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Bazylikę św. Piotra w Rzymie.

4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

6. W czwartek, na Mszy św. o godz. 18.00, będzie uroczyste zawierzenie Jezusowi przez ręce Maryi. Wszystkich zawierzających się zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na 17.30 na nabożeństwo i Msze św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca:
- w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 a Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest za zmarłych polecanych w wypominkach.
- w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
- w sobotę rozważanie tajemnicy i różaniec o godz. 17.00.
- w niedzielę adoracja od godz. 16.30.

8. W najbliższą sobotę, 4 lipca, dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Uczynią to w trzech grupach o godz. 9.00; 11.00 i 13.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodzeństwo w piątek o godz. 15.00 i 16.00. Więcej informacji na spotkaniach.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w wysokości 500 zł. i 100 zł.

10. Przypominamy, że od jutra w zwykłe dni Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 i 18.00 a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 9.45; 12.15 i 17.00 (w kaplicy w Siedlanowie o godz. 8.00).

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 11 lipca (sobota) na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

12. Wójt Gminy Radzyń Podlaski zaprasza 3 lipca 2020 r. na obchody upamiętniające 80 rocznicę egzekucji harcerzy radzyńskich przez okupanta hitlerowskiego w lesie koło wsi Sitno. Dokładny program na tablicy ogłoszeń.

13. Panu organiście, panu Tomaszowi składamy serdeczne życzenia z racji imienin.

14. Wszystkim nauczycielom, pracownikom naszych Szkół, rodzicom oraz uczniom dziękujemy za rok pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Zapraszamy w czasie wakacji na Msze św.

15. Zachęcamy do udziału w wyborach prezydenckich. Śpiewając po błogosławieństwie pieśń „Boże coś Polskę” módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna Krzyżowi, Kościołowi i Tradycji chrześcijańskiej.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

(wkrótce)

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. Rozpoczęły się wakacje.

Niech będą dobrym czasem odpoczynku i umocnieniem naszej przyjaźni z Bogiem. ​​

2. W poniedziałek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. ​​ ​​ ​​​​

4. I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. ​​​​

5. I piątek miesiąca – Msze Św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa wypominkowa o godz. 17.30. ​​​​

6. I sobota miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Msze Św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.00 i 18.00.

7. I Niedziela miesiąca.

Msza Św. w int. Pszczelarzy Rejonu Radzyńskiego z poświęceniem witraża Św. Ambrożego.

Po Mszy Św. o godz. 11.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie Wspólnot Różańcowych po Mszy Św. o godz. 9.00.

8. Nabożeństwo Czerwcowe w poniedziałek i wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00. ​​ ​​​​

9. Dziękujemy naszym Parafianom za złożone ofiary.

10. Zapowiedzi przedślubne.

11. Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. ​​ ​​

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Grażyna Żuk

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: