Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Oferta edukacyjna ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Grażyna Dzida zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w jednej z największych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Jest to szkoła o 100-letniej historii, której uczniowie rok rocznie odnoszą spektakularne sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Nowoczesna baza dydaktyczno-wychowawcza zapewnia bardzo dobre warunki kształcenia. Wiele klas prowadzonych jest pod patronatami wyższych uczelni m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Szkoły Głównej Handlowej.

Współpraca z licznymi pracodawcami zapewnia bardzo dobre przygotowanie zawodowe i konkurencyjność na rynku pracy. Szkoła prowadzi innowację pedagogiczną z zakresu kosmetologii w Technikum usług fryzjerskich i wiele zajęć pozalekcyjnych stwarzających możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji i uprawnień. Uczniowie mogą uczestniczyć w wakacyjnych stażach zawodowych w kraju i za granicą za które otrzymują stypendia. W ramach projektów unijnych młodzież bierze udział w różnorodnych zajęciach ogólnokształcących i zawodowych uzyskując nowe kwalifikacje. Szkoła daje możliwości rozwoju poprzez udział w drużynie harcerskiej, zespole muzycznym, Szkolnym Kole Caritas i licznych kołach zainteresowań. Absolwenci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II są świetnie przygotowani do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych szczególnie na kierunkach politechnicznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o naszej szkole, które dostępne są w ramach Dni otwartych online na stronie www.zspradzyn.pl 

Oferowane kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim na rok szkolny 2020/2021

Dla absolwentów szkół podstawowych

Liceum Ogólnokształcące – 5 klas:

1. klasa prawno-administracyjna rozszerzenia: j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
2. klasa humanistyczna rozszerzenia: język polski, historia, język obcy,
3. klasa biologiczno-medyczna, rozszerzenia: biologia, chemia, język obcy,
4. klasa matematyczno-politechniczna, rozszerzenia: matematyka, geografia, język obcy,
5. klasa sportowo-turystyczna, rozszerzenia: biologia, geografia, j. obcy (do wyboru: piłka nożna, piłka siatkowa).

Technikum – 9 klas:

1. technik mechanik – rozszerzenia: matematyka, fizyka
2. technik pojazdów samochodowych – rozszerzenia: matematyka, fizyka
3. technik informatyk – rozszerzenia: matematyka, informatyka
4. technik hotelarstwa – rozszerzenia: matematyka, geografia
5. technik ekonomista – rozszerzenia: matematyka, geografia
6. technik usług fryzjerskich– rozszerzenia: matematyka, chemia
7. technik budownictwa – rozszerzenia: matematyka, fizyka
8. technik żywienia i usług gastronomicznych – rozszerzenia: matematyka, chemia
9. technik logistyk – rozszerzenia: matematyka, geografia

Branżowa Szkoła I Stopnia – 7 klas:

1. mechanik pojazdów samochodowych
2. kucharz
3. sprzedawca
4. ślusarz (dla B.Braun)
5. elektryk
6. murarz - tynkarz
7. stolarz

Dla absolwentów szkół branżowych I stopnia

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych - rozszerzenia: matematyka, geografia, język obcy

Branżowa Szkoła II Stopnia:

1. Technik mechanik
2. Technik pojazdów samochodowych
3. Technik żywienia i usług gastronomicznych

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: