Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (26.07.2020 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (26.07) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj błogosławieństwo kierowców i pojazdów po Mszach św. o godz. 9.45 i 12.15. Ofiary, które złożymy przy poświęceniu będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.

2. Bardzo dziękujemy za pamięć o zmarłych przez złożenie kartek wypominkowych. Od jutra zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych zmarłych. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Zachęcamy jeszcze do składania kartek wypominkowych.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

4. W sobotę 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy modlić się na Mszy Świętej o godz. 18.00. Ta eucharystia będzie sprawowana w intencji wszystkich uczestników dnia.

5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

6. Zbliża się czas Pielgrzymki na Jasną Górę. Ze względu na epidemię w tym roku forma pielgrzymowania będzie inna niż w poprzednich latach. Dokładne szczegóły dotyczące Pielgrzymki będą omówione w następną niedzielę. Pod chórem na stolikach znajdują się karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce a także karty na intencje duchowe. Zachęcamy do pisania intencji duchowych i składania ich w zakrystii.

7. Dokładne informacje dotyczące wyjazdu pielgrzymów duchowych na Jasną Górę na 14.08. zostaną podane za tydzień. Zachęcamy do udziału.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła i na odnowienie figury Matki Bożej: bezimienna z Gdańska - 1000 zł.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Kałuszyńską lat 89 ostatnio zamieszkałą w Białymstoku. Pomódlmy się w jej intencji jak również w intencjach wszystkich, których polecamy w Wypominkach. Wieczny odpoczynek...

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i msza św.

2. Przed nami I sobota miesiąca. Nabożeństwo „Źródło Łaski” przeżyjemy pod hasłem wziętym ze starodawnej pieśni: „Do kogóż my Matuchno, do kogóż pójdziemy”. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18.00, potem różaniec wynagradzający. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

3. Katechezy dla rodziców i chrzestnych będą głoszone w sobotę i w niedzielę o 16,30.

4. W sobotę przy sanktuarium od godz. 8,30 do 12,00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lublinie będzie przeprowadzać pobieranie krwi. Do oddania krwi należy zgłosić się po posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja dla Kół Żywego Różańca.

6. W niedziele sierpniowe kontynuujemy Krucjatę Różańcową. Do prowadzenia różańca zapraszam Kółka Różańcowe z Paszk Małych; Kółkom z Paszk Dużych dziękuję za różaniec prowadzony w lipcu. Różaniec rozpoczynamy o 8,30 w niedzielę i święta obowiązujące. Kończymy kilka minut przed mszą św.

7. W niedzielę przychodzi do nas sztafeta XXXX Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Każdego dnia będzie pielgrzymować dziesięcioosobowa grupa pątników. Obok gazet są wyłożone Karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce. Po wypełnieniu tę część z intencją duchowego pielgrzymowania przekazujemy Księdzu Arturowi Zbańskiemu. Wypisane intencje będą czytane na trasie podczas pielgrzymki i w czasie naszych Apeli w sanktuarium.

W tym roku, z powodu zarazy nie uczestniczyliśmy w parafialnych misjach, rekolekcjach wielkopostnych i liturgii Wielkiego Tygodnia. Na Apele Pielgrzymkowe popatrzmy, jako na dar nieba. Codziennie o godz. 19,00 Msza św. modlitwa różańcowa wraz z czytaniem intencji wypisanych na kartce Duchowego Pielgrzymowania i Apel Jasnogórski. Kazania wygłaszane podczas wieczornych spotkań będą dotyczyć tajemnicy Eucharystii. Każda z nauk będzie poświęcona poszczególnym częściom liturgii Mszy św. by na nowo dostrzec jej znaczenie i duchowe piękno. Liturgia Mszy św. wprowadza nas poprzez słowa i gesty w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jesteśmy wezwani, aby w tym misterium naszego zbawienia uczestniczyć. Msza św. daje nam prawdziwe życie. Życie w Bogu, które jest wieczne.

W Duchowej Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto w dniach od 4 do 13 sierpnia będzie w miarę możliwości:

- codziennie uczestniczył we Mszy św. i przystąpi do Komunii św.

- codziennie odmówi część różańca, modlitwę południową Anioł Pański i Apel Jasnogórski.

- każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną.

- codziennie odmówi Modlitwę Pielgrzyma.

8. W minioną niedzielę podczas błogosławienia pojazdów kierowcy złożyli na pomoc misjonarzom 3309 zł. Bóg zapłać.

9. Przy ostatnich pogrzebach rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok. W poniedziałek i wtorek zapisujemy tylko intencje na świętowanie jubileuszu małżeństwa. Od środy pozostałe. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.

10. Jutro o ile pozwoli dobra pogoda rozpoczniemy prace blacharskie na kościele.

Na konto parafialne i bezpośrednio wpłynęły ofiary, bezimiennie: z Radzynia – 500zł; z Jagiellończyka 3 – 200zł; z Konstytucji 3 Maja – 200zł; z Przesmyckiego – 100zł; z Wyszyńskiego 16 – 200zł; Bóg zapłać.

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1.​​ Msza Św. w kościele o godz. 7.00.​​ Msze Św. na cmentarzu o godz. 9.00, 12.00 i 17.00.​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​

2. Uroczystość odpustowa jest okazją do pamięci o naszych zmarłych:

Tradycyjnie są​​ zbierane kartki wypominkowe.

Poświęcenie pomników nagrobnych po Mszy Św. o godz. 9.00 i 12.00.​​

Dziękujemy za​​ wspólną modlitwę i​​ złożone ofiary na ołtarz w naszej świątyni.​​

3.​​ W naszej świątyni jest nowy Ołtarz Główny.​​

Bóg zapłać wszystkim pracującym przy jego budowie i Ofiarodawcom.​​

4. 40-sta Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.

W naszych parafiach będziemy w​​ pielgrzymowaniu uczestniczyć duchowo.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę w parafiach.

Uczestnictwo w rekolekcjach jest jednak ograniczone z racji zaistniałej sytuacji epidemii.​​

Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy 14 sierpnia. Koszt 60 zł.​​ Wyjazd z par. Św. Trójcy 13 lipca o godz. 22.00.​​ Zapisy w zakrystii do 06 sierpnia.

W naszych radzyńskich parafiach w dniach 04-14 sierpnia będziemy sie gromadzić na modlitwę w łączności pielgrzymami. W programie spotkania – Eucharystia, Różaniec i Apel Jasnogórski.

5. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. ​​ ​​ ​​​​

6.​​ W piątek- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa wypominkowa o godz. 17.30. ​​​​

7. W sobotę – 01 sierpień – rozpoczynamy miesiąc pielgrzymkowy i podejmujemy​​ zobowiązania abstynenckie.​​

I Sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego​​ Sakramentu od godz. 17.00.

Msze Św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.00 i 18.00.

8. I Niedziela miesiąca.​​ ​​ Spotkanie Wspólnot Różańcowych po Mszy Św. o godz. 9.00. ​​ ​​ ​​ ​​​​

Godz. 11.00 – poświęcenie Ołtarza, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

9. Zapowiedzi przedślubne.

10. Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. ​​​​ ​​ ​​​​

11.​​ W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Dąbrowski – Ustrzesz

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: