Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (2.08.2020 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (2.08) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy.

2. Bardzo dziękujemy za pamięć o zmarłych przez złożenie kartek wypominkowych. W tym tygodniu od wtorku modlitwa różańcowa za naszych zmarłych po Mszy Św. wieczorowej. Można jeszcze składać kartki wypominkowe.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. W piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed Mszą Św. wieczorową od godz. 18.00.

4. Jutro 3 sierpnia wyrusza z naszego miasta Sztafeta Pielgrzymkowa Grupy 15 A. Z tej racji wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. rozpoczynającą nasze wspólne pielgrzymowanie na godz. 6.00 do parafii MBNP. Po Mszy Św. wyjście Sztafety na pielgrzymi szlak.

5. Ze względu na zupełnie inny wymiar pielgrzymowania, podczas całej Pielgrzymki Msze Św. w naszym Kościele będą o godz. 19.00. Po Mszy Św. modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. W niedzielę 9 sierpnia wieczorowa Msza Św. również jest przeniesiona na godz. 19.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego duchowego pielgrzymowania.

6. Pod chórem na stolikach znajdują się karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce a także karty na intencje duchowe. Zachęcamy do pisania intencji duchowych i składania ich w zakrystii przed jutrzejszym wyjściem Pielgrzymów.

7. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na uroczystą Mszę Św. 14.08. Wyjazd będzie 13 sierpnia o godz. 22.00 z parkingu przy Kościele Trójcy Świętej. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału.

8. W czwartek 6 sierpnia będziemy przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w naszym Kościele o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 19.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45. Zapraszamy.

9. We wtorek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W sposób szczególny pamiętajmy w tym dniu o naszym ks. Proboszczu prosząc o Boże Błog. i szybki powrót do zdrowia.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła i na odnowienie figury Matki Bożej: bezimienna - 200 zł.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesławę Deputat lat 62 z ul. Warszawskiej. Pomódlmy się w jej intencji jak również w intencjach wszystkich, których polecamy w Wypominkach. Wieczny odpoczynek...

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj, po godz. 15,00 przychodzi do nas z Międzyrzeca i Komarówki sztafeta XXXX Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Każdego dnia będzie pielgrzymować dziesięcioosobowa grupa pątników.

Obok gazet są wyłożone Karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce. Po wypełnieniu tę część z intencją duchowego pielgrzymowania przekazujemy Księdzu Arturowi Zbańskiemu. Wypisane intencje będą czytane na trasie podczas pielgrzymki i w czasie naszych Apeli w sanktuarium.

W tym roku, z powodu zarazy nie uczestniczyliśmy w parafialnych misjach, rekolekcjach wielkopostnych i liturgii Wielkiego Tygodnia. Na Apele Pielgrzymkowe, które rozpoczniemy od wtorku, popatrzmy, jako na dar nieba. Codziennie w dni powszednie o godz. 19,00, w niedzielę o godz. 18,00 Msza św. modlitwa różańcowa wraz z czytaniem intencji wypisanych na kartce Duchowego Pielgrzymowania i Apel Jasnogórski. Kazania wygłaszane podczas wieczornych spotkań będą dotyczyć tajemnicy Eucharystii. Każda z nauk będzie poświęcona poszczególnym częściom liturgii Mszy św. by na nowo dostrzec jej znaczenie i duchowe piękno. Liturgia Mszy św. wprowadza nas poprzez słowa i gesty w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jesteśmy wezwani, aby w tym misterium naszego zbawienia uczestniczyć. Msza św. daje nam prawdziwe życie. Życie w Bogu, które jest wieczne.

W Duchowej Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto w dniach od 4 do 13 sierpnia będzie w miarę możliwości:

– codziennie uczestniczył we Mszy św. i przystąpi do Komunii św.
– codziennie odmówi część różańca, modlitwę południową Anioł Pański i Apel Jasnogórski.
– każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną.
– codziennie odmówi Modlitwę Pielgrzyma.

Zachęcamy do używania w kościele maseczek.

2. W poniedziałek po mszy św. o godz. 6,00, z sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy wyruszy na Jasną Górę delegacja pielgrzymów z grupy 15a i 15b. Wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. a szczególnie duchowych pielgrzymów.

Pielgrzymka Podlaska wchodzi na Jasną Górę 14 sierpnia. O godz. 6,00 odsłonięcie Obrazu i osobista modlitwa. O 6,30 Msza św. przed Cudownym Obrazem. Z Radzynia organizujemy autokarowy wyjazd na wejście Pielgrzymki i wspólne uczestnictwo we Mszy św. W zakrystii i kancelarii są do pobrania formularze zgłoszeniowe. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem – 60zł.

3. W środę o 18,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i msza św.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O 19,00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia wypada święto Przemienienia. Msze św. godz. 6,30; 7,00 i 19,00.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające po mszy św. o 6,30.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15,00.

6. Za tydzień na sumie uroczyste chrzty. Konferencja i podpisywanie aktów w sobotę o 17,00.

7. Za piękne kwiaty przy ołtarzu dziękujemy Magdalenie Karpińskiej i Grzegorzowi Hałajko; Paulinie Kozłowskiej i Maciejowi Żukowskiemu; Katarzynie Piekarskiej i Kamilowi Ciężkiemu; Kamili Golanko i Bartłomiejowi Wierzchowskiemu, którzy tydzień temu w Sanktuarium zawarli Sakrament Małżeństwa.

8. Rozpoczęliśmy roboty blacharskie na kościele. Za tydzień II taca gospodarcza na ten cel. Proszę też o modlitwę w tej intencji.

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. I Niedziela miesiąca. ​​​​ Spotkanie Wspólnot Różańcowych po Mszy Św. o godz. 9.00. ​​ ​​ ​​ ​​​​

Godz. 11.00 – poświęcenie Ołtarza,​​ adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Rozpoczęty został czas Pielgrzymek.​​

Zachęcamy także do podjęcia postanowień abstynenckich.​​

Pamiętamy jako Wspólnota Narodu Polskiego o 100-leciu „Cudu nad Wisłą”, o Bohaterach Powstania Warszawskiego, o Strajkach i porozumieniach Sierpniowych.​​

3. 40-sta Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.​​

Uczestnictwo w rekolekcjach jest ograniczone z racji zaistniałej sytuacji epidemii. W naszych parafiach będziemy w pielgrzymowaniu uczestniczyć duchowo. ​​ ​​ ​​​​

Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy 14 sierpnia. Koszt 60 zł.​​

Wyjazd z par. Św. Trójcy 13 lipca o godz. 22.00. Zapisy w zakrystii do 06 sierpnia.

W naszych radzyńskich parafiach w dniach 04-14 sierpnia będziemy sie gromadzić na modlitwę w łączności pielgrzymami. W programie spotkania – Eucharystia, Różaniec i Apel Jasnogórski. ​​ ​​​​

4. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.00. ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​

5. I czwartek miesiąca​​ – od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu​​ z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 19.00.​​

​​6. I piątek miesiąca​​ – Msze Św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 19.00.​​

Od godz. 18.15 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową.

​​7. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Odpustu parafialnego Św. Anny.

Bóg zapłać naszym Parafianom, Radnym Parafialnym i Grupom Modlitewnym za zbiórkę ofiar,​​ za wypominki, pomoc w kuchni, za kwiaty i gościnność dla Panów ze Szczyrku,​​ którzy budowali ołtarz w kościele. ​​ ​​​​

8. Zachęcamy do lektury dobrej prasy​​ katolickiej. ​​​​ ​​ ​​​​

9. Zapowiedzi przedślubne.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: