Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Korepetycje z angielskiego czy szkoła językowa?

Euroschool

Czy jest różnica pomiędzy korepetycjami z języka obcego, a nauką w Euroschool? W końcu i w jednym i drugim przypadku uczymy się języka… Przyjrzyjmy się!

Po co?

Podstawowa różnica jest w celu, jaki stawiamy sobie. Korepetycje uczeń wybiera, bo ma problemy w szkole lub profilaktycznie, chciałby takich problemów uniknąć. Cel jest więc jasny- poprawa ocen w szkole. Łatwo też sprawdzić, czy został on osiągnięty. Jeśli poprawa nie następuje coś trzeba zmienić, najczęściej korepetytora.

Na kursach językowych skupiamy się przede wszystkim na komunikacji. Człowiek ma się po prostu dogadać, jeśli zostanie postawiony w konieczności użycia języka obcego. Idealnie by było gdyby zrobił to jak najbardziej poprawnie gramatycznie i z poprawnym akcentem, ale podstawą jest aby nie poddał się w takiej sytuacji, bo zapomniał jak się używało drugiego trybu warunkowego albo na którą sylabę padał akcent. Przełamanie osławionej „bariery językowej” to jest podstawowy cel naszej pracy, którego osiągnięcie daje niesamowitą satysfakcję.

Jak to robimy?

Przede wszystkim stwarzając pozytywną atmosferę. Języki, których uczymy są naszą pasją, więc się nią po prostu dzielimy. Oprócz słownictwa, gramatyki, przekazujemy fascynację kulturą, ludźmi, krajami. Oczywiście bazujemy na podręcznikach, ale korzystamy z wielu materiałów multimedialnych, aby było po prostu ciekawie. Dodatkowo każda grupa od najmłodszej do najdojrzalszej ma również w ciągu kursu kilka zajęć z native speakerem- osobą, z którą, nie ma rady, musi dogadać się po angielsku. Dla tych, których interesuje wyłącznie mówienie, proponujemy „Rozgadane soboty”- kursy konwersacyjne z native speakerami, właśnie w soboty.

Wszystko to zawiera się w nowatorskiej metodzie nEURObix, w której chodzi głównie o podejście do kursanta. Nie patrzymy na niego przez pryzmat oceniania, ale staramy się go zmotywować i pomóc w rozwoju. Wierzymy, że nie ma uczniów „niewyuczalnych”. Są natomiast tacy, którym nikt nie pokazał że wysiłek włożony w naukę ma sens.

Na koniec dodam, że u uczniów takie podejście zazwyczaj skutkuje długofalowo dobrymi ocenami w szkole, jako „efekt uboczny” fascynacji językiem.

A co z korepetycjami?

Nazywamy je zajęciami indywidualnymi. Również do nas zgłaszają się osoby, które chcą mieć dobre oceny w szkole i my pomagamy im w osiągnięciu tego celu. Wariantem takich zajęć są korepetycje grupowe- kilka osób z tej samej klasy chce przerabiać materiał szkolny.

Kolejną grupą są osoby, które potrzebują znajomości języka do specyficznych celów, np. zdobycia certyfikatu językowego, wyjazdu zawodowego, przygotowania się do rozmowy o pracę, etc. Takim osobom również proponujemy zajęcia indywidualne, gdzie skupiamy się na tym co jest im potrzebne do osiągnięcia konkretnego celu.

Warto nas odwiedzić

Na sobotę 12 września w godz. 10:00-14:00 zaplanowaliśmy dzień otwarty w Euroschool, więc każdy kto myśli o nauce języka może przyjść na zajęcia otwarte (zapisy do 9 września), przetestować swoją znajomość języka albo po prostu się rozejrzeć jak to u nas jest. Zapraszamy na zajęcia grupowe lub indywidualne dzieci, młodzież, dorosłych, również na konwersacje z języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego oraz rosyjskiego. W tym roku nowością jest możliwość spróbowania zajęć przez internet, na które również obowiązują zapisy telefoniczne.

Osoby zdecydowane na zajęcia językowe w naszej szkole prosimy o wypełnienie formularza on-line
https://app.kivo.pl/Public/Request/iabcuK2BkF 

Warto nas odwiedzić:

SJO Euroschool
ul. Warszawska 24
21-300 Radzyń Podlaski
tel. 507-357-352

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: