Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Nagraj hymn i odbierz w prezencie od ROK „Radzyński Śpiewnik Patriotyczny”

Radzyński Ośrodek Kultury

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski zapraszają do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. – Niestety, ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa, nie będziemy mogli spotkać się jak co roku w Radzyniu pod pomnikiem Niepodległości. W związku z tym chcemy zaprosić wszystkich do wirtualnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Każdy chętny może odśpiewać hymn Polski bez podkładu muzycznego, nagrać ten występ i do 6 listopada wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z przesłanych nagrań powstanie film, na którym wspólnie odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego. Zostanie on opublikowany w Telewizji Radzyń, 11 listopada 2020 r. punktualnie o godz. 12.00.

Wszyscy, którzy włączą się do akcji, otrzymają w prezencie od ROK „Radzyński Śpiewnik Patriotyczny”. Jest to publikacja dedykowana mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Zawiera ponad 30 najpiękniejszych i znanych pieśni patriotycznych, które towarzyszą nam w najważniejszych momentach dziejowych. Wydawnictwo będzie nie tylko pomocą we wspólnym śpiewaniu, ale także w biblioteczkach domowych ważną pozycją, po którą będzie można sięgać, by kultywować wspólne śpiewanie w kręgu rodziny i przyjaciół.

– To nie koniec wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada, o godz. 17.00, Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do „Wspólnego Radzynian Śpiewania”. W ramach tej inicjatywy odbędzie się koncert, w którym udział wezmą soliści oraz zespoły dziecięce, młodzieżowe i senioralne z terenu naszego miasta i powiatu – informuje Robert Mazurek. Koncert będzie można obejrzeć w Telewizji Radzyń i przy pomocy „Radzyńskiego Śpiewnika Patriotycznego” włączyć się do wspólnego śpiewania i świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach „Wspólnego Radzynian Śpiewania” biorącego udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: