Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (1.11.2020 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (1.11) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. W dniu dzisiejszym nie sprawujemy Mszy św. na cmentarzu tylko w kościele i według porządku niedzielnego czyli 7.00; 8.30; 9.45; 11.00; 12.15; 15.00 i 17.00. W kaplicy w Siedlanowie o godz. 9.00. Msza św. o godz. 9.45 jest transmitowana w internecie.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele będą sprawowane Msze Święte w następujących godzinach: 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00 (w Siedlanowie o godz. 9.00). Przez internet będzie transmitowana Msza św. o godz. 9.00.

3. W tym roku przez cały listopad, duszom w czyśćcu, możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Wypominki przyjmowane są w kościele. Za zmarłych modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przed każdą Mszą św. A od wtorku przez cały listopad o godz. 17.15. Na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz facebook-u podany jest porządek na cały miesiąc. W ciągu roku w każdy I Czwartek Miesiąca o godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. a przed Eucharystią czytane wypominki.

5. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia a od poniedziałku do piątku, od 15.00 do 18.00, jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na krótką adorację.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przeżywać je będziemy według stałego naszego porządku, uwzględniając wypominki.

7. Na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i facebook-u jest zamieszczona inicjatywa modlitewna „Różaniec do Granic Nieba” i „Apel do Kół Żywego Różańca”. Zachęcamy do włączenia się w te modlitwy.

8. Bóg zapłać za ofiarę na remont figury Matki Bożej: bezimienna – 50 zł., z Brzostówca – 100 zł.

9. Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy podziękować panu grabarzowi- panu Wojciechowi za codzienną troskę o cmentarz. Dziękujemy też Urzędowi Miasta, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, Szpitalowi, Szkołom i osobom prywatnym za troskę o groby na naszym cmentarzu.

10. Dziękujemy naszym parafianom z Bedlna Radzyńskiego za bezpłatne przekazanie kwiatów, które zdobią kościół i wejście do świątyni.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Alicję Sławińską lat 96 ostatnio mieszkała w Kielcach (wcześniej w Białce); śp. Zofię Zarczuk lat 54 z ul. Kościuszki; śp. Mariannę Kraszewską lat 87 z Brzostówca, zmarłych z naszych rodzin i polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj Msze św. odprawiamy w kościele według niedzielnego porządku.

2. W Dzień Zaduszny Msze św. w Sanktuarium: godz. 6.30, 10.00, 18.00
Różaniec z czytaniem kartek wypominkowych o godz. 9.00 i 17.00

3. Przypominamy wiernym, że odpust zupełny za zmarłych mogą uzyskać w tym roku przez cały miesiąc w ośmiu przez siebie wybranych dniach.

4. W związku z zarazą i rządowymi restrykcjami uległ częściowej zmianie porządek modlitw wypominkowych.

– Wiernych mieszkających w mieście zapraszamy do sanktuarium zgodnie z zestawem wypomikowym, od wtorku do soboty na godz. 17,15.

– Wiernych mieszkających w wioskach zapraszamy również do sanktuarium, tydzień później, po ósmym listopada. Porządek podamy za tydzień.

Ta zmiana jest uwarunkowana zakazem gromadzenia się poza kościołem.

5. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św.

6. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O 17,00 Godzina święta. O 18,00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W czwartek we Mszy świętej o godz. 18,00 rozpocznie się 33-dniowe przygotowanie do zawierzenia się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi, wszystkich którzy chcieliby jeszcze dołączyć do tego dzieła zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz u ks. Michała.

8. W tym tygodniu I piątek. Nabożeństwo wynagradzające do Serca Jezusowego po Mszy św. o 6,30 i 18,00. O godz. 15,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

9. Przed nami I sobota miesiąca. Nabożeństwo „Źródło Łaski” przeżyjemy w świetle tajemnicy „Ukoronowania Najświętszej Maryi Panny”. W programie Msza św. o godz. 18.00 a później, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający, konferencja i Apel Jasnogórski.

10. Uroczyste chrzty za tydzień na sumie. Konferencja i podpisywanie aktów w sobotę po mszy św. o 18,00.

11. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie Kościoła prześladowanego.

12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 rozdamy nagrody wszystkim dzieciom, które w październiku uczęszczały na różaniec. Prosimy by dzieci zabrały ze sobą plansze, na które przez cały miesiąc naklejały tajemnice różańcowe.

13. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

14. Ofiary na misje od Kółek Różańcowych:

KRK zel Ewa Daszczuk – 370zł,
KRMężczyzn z Niewęgłosza, zel. Kazimierz Rozwadowski – 100 zł,
KRK zel Kunach Maria – 340zł,
Kółka Różańcowe z Zabiela – 380 zł,
Kółka Różańcowe ze. Marianny Matejuk – 800zł. Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.

15. Dzisiaj na sumie nastąpi poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Od środy Pan Organista rozpocznie odwiedzać rodziny przynosząc opłatek. Przyjmijmy jak zawsze z otwartością i jako wyraz naszej wdzięczności za jego wkład w życie parafialne złóżmy ofiarny dar. Przed południem odwiedza rodziny w wioskach, od godz. 16,00 w Radzyniu.

Wtorek: Wyszyńskiego 7, 9, 11, 13; Środa: Wyszyńskiego 15, 17; Czwartek: Wyszyńskiego 8, 10, 12;

Piątek – Sobota: Wyszyńskiego 16; Niedziela; Wojska Polskiego

16. W ostatnich dniach agresja środowisk lewicowych została mocno skierowana w stronę Kościoła Katolickiego; w wielu miejscach w Polsce dokonano licznych profanacji, zakłócano celebrację Mszy Świętej i nabożeństw, na terenach przykościelnych wywołano zamieszki, wobec przedstawicieli Kościoła kierowano wulgaryzmy i obelżywe słowa, dokonano wielu aktów wandalizmu, dewastacji i zniszczenia mienia. Nie ominęło to niestety naszej diecezji.

Naszą pierwszą odpowiedzią na wyżej wspomniane ataki i profanacje jest modlitwa przebłagalna oraz prośba o łaskę nawrócenia i opamiętania sprawców.

Na ekspiację wybieramy najbliższy piątek, I piątek miesiąca. O godz. 15,00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy błaganie o łaskę nawrócenia i opamiętania dla organizatorów oraz uczestników bezbożnych manifestacji przeciw prawnej ochronie życia dzieci, a także sprawców różnych ataków na świątynię Pana, na Krzyż Chrystusa lub na figury świętych.

Będziemy prosić Boga, aby przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny zatrzymał duchowe skutki języka nienawiści oraz przekleństw wypowiadanych świadomie lub powtarzanych bezmyślnie przeciwko kapłanom, z atakami fizycznymi włącznie. Niech powrócą do Kościoła, niech odbędą pokutę.

Przy sanktuarium zawiązano Bractwo „Strażnicy Kościoła”, którego duchowość oparta jest o wzór życia Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek o godz. 18.40. Zapraszamy wiernych, gotowych do obrony wiary i swojego kościoła.

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1.​​ Niedziela​​ – Uroczystość Wszystkich Świętych.​​ I Niedziela miesiąca.​​ Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 11.00.​​

2. Ksiądz Rektor WSD naszej diecezji zachęca do nabycia kalendarzy seminaryjnych na 2021 r.​​

3. Jutro wspomnienie wszystkich​​ wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.​​

4. Od 01 listopada Msze Św. popołudniowe w naszej parafii będą odprawiane​​ o godz. 17.00.

Różaniec wypominkowy o godz. 16.30.​​

5.​​ W dniach listopadowych pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego,​​ który ofiarujemy za naszych zmarłych.​​

6. Środa –​​ Nowenna​​ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7.​​ I czwartek miesiąca​​ – od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu​​ z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

8. I piątek miesiąca​​ – Msze Św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00.​​

9.​​ I sobota miesiąca​​ –​​ Adoracja Najświętszego​​ Sakramentu od godz. 16.00.

Msze Św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.00 i 17.00.

10.​​ ​​ Niedziela​​ –​​ po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie z Młodzieżą przygotowującą się do​​ Sakramentu Bierzmowania.

11. Nasze organy zostały przebudowane i nastrojone.

Dziękujemy​​ za pracę i trud p. Michałowi​​ i​​ naszym Parafianom.

12. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na kościół.

13. Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. ​​​​ ​​ ​​​​

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Agnieszka Wołek – Ustrzesz

Msza Św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10.00.​​

+ Halina Mocarz – ul. Powstania Styczniowego

Msza Św. pogrzebowa w środę o godz. 11.00.​​

+ Jan Makosz – Ustrzesz​​

Wieczny odpoczynek racz im​​ dać Panie!

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: