Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (18.07.2021 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (18.07) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat — dzieło Boga — nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na II Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Parczewa (plakat).

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.45 spotkanie z Radą Duszpasterską a o godz. 15.30 z Radą Ekonomiczną.

4. W środę Nowenna do MBNP o godz. 17.45. Zachęcamy też do pisania intencji.

5. W piątek (23 lipca) kolejny miesiąc Nowenny do Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Porządek:
- godz. 17.30 różaniec w intencji mężczyzn
- godz. 18.00 Msza św. i Nowenna
- po Eucharystii spotkanie dla Bractwa Strażnicy Kościoła.

6. Za tydzień w Kościele przeżywać będziemy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Bądźmy w tym dniu z naszymi dziadkami i osobami starszymi.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako „Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie”.

8. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych o godz. 9.45 i 12.15 błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy okazji poświęcenia są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

9. W przyszłą niedzielę dzień swoich imienin będą przeżywać ks. Proboszcz i ks. Jakub. Zachęcamy do modlitwy w intencji solenizantów a szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.45.

10. Dziękujemy wszystkim za składanie kartek wspominkowych. Od Odpustu św. Anny będziemy modlić się za zmarłych.

11. Bóg zapłać za ofiary:
- na remont kościoła: KRK z Radzynia Podl. zel. Halina Gomółka — 250 zł., bezimienna z ul. Kościuszki — 100 zł., Zofia Paszkowska z ul. 11 Listopada — 100 zł., Jan i Teresa Maciejewscy z Białki — 100 zł.,

12. W tym tygodniu parafia zapłaciła, z funduszu unijnego i parafialnego, 113 160 zł. za pierwszy etap prac remontowych w kościele oraz 6 900 zł. za dodatkowe prace stolarskie.

13. Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na projekcję filmu „ Nieplanowane”, która odbędzie się w czwartek (22 lipca) w ramach wakacyjnego „ Kina pod chmurką”. Film opowiada o aborcji i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. Film pokazuje też przemianę kobiety. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny. Początek o godz. 21.00 na terenie trawiastym od strony północnej pałacu Potockich (informacje na tablicy ogłoszeń).

14. Pomódlmy się za śp. Monikę Myszkiewicz lat 45, której pogrzeb był w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek … .
W tym tygodniu patronują nam:
— w czwartek 22 lipca — św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
— w piątek 23 lipca — św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;
— w sobotę 24 lipca — św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Bolesława Wstydliwego.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. W miniony czwartek w sanktuarium odbywał się Wakacyjny Dzień Wspólnoty Oazowej.
Wzięło w nim udział ośmiu księży, pięciu kleryków i ponad 350 osób. Były dzieci, młodzież i dorośli. Ciekawy reportaż znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.

2. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15,00.

4.W piątek po Mszy św. o 18,00 kolejny miesiąc Nowenny przy Relikwiach Błogosławionych z Pratulina. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie Bractwo Strażnicy Kościoła.

5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Po mszy św. o 18,00 błogosławieństwo tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego.

6. Za tydzień wypada wspomnienie świętego Krzysztofa, Patrona kierowców. W najbliższą niedzielę, modlitwą otoczymy wszystkich kierowców i podróżujących, oraz będziemy po każdej Mszy św. błogosławić pojazdy. Prosimy, by wyjątkowo w przyszłą niedzielę wjeżdżać pojazdem na plac kościelny bramą od strony plebanii i ustawiać samochody wokół świątyni. Zostały też przygotowane pamiątki. Ofiary składane podczas błogosławienia są przeznaczone na cele misyjne.

7. W dniu 26 lipca /poniedziałek/ wypada liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima; odpust na cmentarzu parafialnym.
Porządek modlitw na radzyńskich cmentarzach:
cmentarz parafialny: Msza św. o godz. 9,00; 12,00; 18,00.
cmentarz komunalny:
Wigilia św. Anny i Joachima /niedziela-25lipca/ Msza św. o 16,00 dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w dzień wspomnienia.
26 lipca-poniedziałek, Msza św. o godz. 10,30 i 16,00 za zmarłych spoczywających na cmentarzach.
Na cmentarzu komunalnym pół godziny przed każdą Mszą będzie spowiedź święta i modlitwa różańcowa połączona z czytaniem kartek wypominkowych. Po Mszach św. poświęcenie nowych pomników. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionku kościoła. Można je składać w zakrystii i kancelarii.

8. Drugiego sierpnia, w poniedziałek, przychodzi do nas 41. Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę. Od środy /4 sierpnia/ w naszej parafii będą odprawiane Apele Pielgrzymkowe. Na stoliku obok gazet są wyłożone Karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce. Po wypełnieniu tę część z intencją duchowego pielgrzymowania przekazujemy Księdzu Arturowi. Wypisane intencje będą czytane na trasie podczas pielgrzymki i w czasie naszych Apeli w świątyni. Na duchowe pielgrzymowanie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce fizycznie.

9. Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na projekcję filmu „Nieplanowane", która odbędzie się w czwartek 22 lipca w ramach wakacyjnego „Kina pod chmurką". Film pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA oraz dramatyczną przemianę kobiety. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje. Początek o godz. 21.00 na terenie trawiastym od strony północnej pałacu Potockich.

10. Przed nami drugi tydzień Nowenny przed Misjami parafialnymi. Modlimy się o wierność dziedzictwu narodowemu. Kartki na intencje misyjne wyłożone są obok gazet. Włączamy je w Nowennę odprawianą w każdą środę.

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj o godzinie 15.00 w parafii Trójcy Świętej spotkanie pielgrzymkowe przed 41 Pieszą Pielgrzymką Podlaską na Jasną Górę.

2. Nasza Parafia przygotowuje się do Uroczystości Odpustowej Świętej Anny, trwa Nowenna - zapraszamy codziennie na Mszę świętą popołudniową. Proszę o zgłaszanie się na zbiórkę wypominek ofiarowanych za naszych zmarłych - na dyżury na cmentarzu w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Msze święte 26 lipca odprawiać się będą o 7.00 w Kościele, o 9.00, 12.00 i 18.00 na cmentarzu przy kaplicy. Główna Uroczystość Odpustowa o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Modlitwa wypominkowa za zmarłych przed Mszami świętymi. Kartki wypominkowe leżą na stoliku przy prasie. Radnych Parafialnych proszę o pomoc w zbiórce ofiar na tacę. Ministranci i lektorzy proszeni są o przybycie do obsługi liturgicznej naszej Uroczystości.

3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 18.00

4. W piątek 23 dzień miesiąca - Diecezjalna modlitwa do Bł. Męczenników Podlaskich - Unitów - spotkanie z Bractwem Obrońców Kościoła - po Mszy św. wieczorowej.

5. W sobotę wspomnienie św. Kingi i św. Krzysztofa - po Mszy świętej popołudniowej o 18.00 poświęcenie pojazdów, , a także w niedzielę po Mszach świętych o 9.00 i 11.00.

6. Zapowiedzi przedślubne

7. Podziękowanie za wsparcie parafii

8. Prasa katolicka.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
* Stanisław OSIŃSKI l.68 z Bl. IA przy ul. Tysiąclecia
* Kamil RYNDAK l.32 z ul. Wisznickiej 22
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: