Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (25.07.2021 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (25.07) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziękujemy za to, że jesteście, dziękujemy za świadectwo waszego życia i obejmujemy Was darem modlitwy.

3. Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce i krajach europejskich. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na ten cel.

4. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych o godz. 9.45 i 12.15 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary składane przy tej okoliczności przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

5. Wraz z ks. Jakubem dziękujemy za pamięć w modlitwie z racji naszych imienin.

6. Dzisiaj o godz. 16.30 różaniec za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Różaniec poprowadzi Legion Maryi.

7. W poniedziałek (26 lipca) wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. W naszej parafii Msze św. jak w zwykły dzień: godz. 6.30 i 18.00. Jest to dzień odpustu na cmentarzu parafialnym. Odpust organizuje parafia św. Anny. Msze św. na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00; 12.00 i 18.00.

8. Tradycyjnie po odpuście praktykowana jest modlitwa wypominkowa. W intencji zmarłych będziemy modlić się na różańcu od wtorku (27 lipca) o godz. 17.30. Zapraszamy. Kartki wypominkowe cały czas możemy jeszcze składać.

9. Przyszła niedziela jest pierwszą w sierpniu. Adoracja Najświętszego sakramentu już od godz. 16.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.

10. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

11. Na stolikach pod chórem są wyłożone kartki duchowego pielgrzymowania. Proszę wpisać intencje i składać je w zakrystii. Dziękujemy też za ofiary na rzecz Pielgrzymki.

12. Bóg zapłać za ofiary:
- na remont kościoła: Jan Tarkowski z ul. Ostrowieckiej — 200 zł., Danuta Grochowska z ul. Partyzantów — 100 zł., z ul. Jana Pawła II — 200 zł., Os. Bulwary 10 — 200 zł., Siedlanowa — 200 zł., z Białki — 120 zł., na konto — 200 zł.
- na misje: KRK z Radzynia Podl. zel. Barbara Ejsmont — 250 zł.,
- remont figury Matki Bożej — os. Bulwary 10 — 50 zł.
Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryk Cap lat 76 z os. Bulwary; śp. Michał Zalewski lat 66 z ul. Budowlanych; śp. Ryszard Górny lat 72 z ul. Armii Krajowej i śp. Genowefa Sprawka lat 77 z os. Bulwary; za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek … .Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
W tym tygodniu patronują nam:
— w poniedziałek 26 lipca — Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
— w czwartek 29 lipca — św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
— w sobotę 31 lipca — św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. W poniedziałek wypada liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima; odpust na cmentarzu parafialnym. Msze św. o godz. 9,00; 12,00; 18,00.
Na cmentarzu komunalnym: Dzisiaj o 16,00 Msza św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w dzień wspomnienia.
W poniedziałek Msza św. o godz. 10,30 i 16,00 za zmarłych spoczywających na cmentarzach.
Na cmentarzu komunalnym pół godziny przed każdą Mszą będzie spowiedź święta i modlitwa różańcowa połączona z czytaniem kartek wypominkowych. Po Mszach św. poświęcenie nowych pomników. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionku kościoła. Dzisiaj i jutro na cmentarzu komunalnym, godzinę przed Mszą św. będzie można złożyć lub wypisać karty wypominkowe u księdza pełniącego dyżur na cmentarzu.
- W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15,00.
Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Apostolatu „Złota Róża”.

4. Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci będą głoszone w najbliższą sobotę i w niedzielę o 17,00.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa.

6. W niedziele sierpniowe kontynuujemy Krucjatę Różańcową. Do prowadzenia różańca zapraszam Kółka Różańcowe z Paszk Małych; Kółkom z Paszk Dużych dziękuję za różaniec prowadzony w lipcu. Różaniec rozpoczynamy o 8,30 w niedzielę i święta obowiązujące. Kończymy kilka minut przed mszą św.

7. Drugiego sierpnia, w poniedziałek, przychodzi do nas 41. Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę. Od środy /4 sierpnia/ w naszej parafii będą odprawiane Apele Pielgrzymkowe. Na stoliku obok gazet są wyłożone Karty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce. Po wypełnieniu tę część z intencją duchowego pielgrzymowania przekazujemy Księdzu Arturowi. Wypisane intencje będą czytane na trasie podczas pielgrzymki i w czasie naszych Apeli w świątyni. Na duchowe pielgrzymowanie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce fizycznie.

8. Przed nami trzeci tydzień Nowenny przed Misjami parafialnymi. Modlitwą ogarniamy dzieci i młodzież. Kartki na intencje misyjne wyłożone są obok gazet. Włączamy je w Nowennę odprawianą w każdą środę.

9. Dzisiaj w dzień św. Krzysztofa, modlitwą otaczamy wszystkich kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Na tę okoliczność przygotowano pamiątki. Ofiary składane podczas błogosławienia są przeznaczone na cele misyjne.

10. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce są zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez powodzie. Zebrane ofiary będą przekazane do Caritas Polska.

11. Przy ostatnich pogrzebach rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok. We wtorek zapisujemy tylko intencje na świętowanie jubileuszu małżeństwa. Od środy pozostałe. Zapraszamy do kancelarii parafialnej od godz. 10,00.

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa - Dzień kierowców - poświęcenie pojazdów po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00

2. Trwa Nowenna do św. Anny (dzisiaj z Mszą św. o godz. 17.00)

3. Jutro 26 lipca nasza Uroczystość Odpustowa św. Anny o godz. 12.00. Przewodniczyć będzie nasz Dostojny Ks. Abp Andrzej Dzięga w otoczeniu Ks. Rodaków

4. Porządek Mszy św. w dzień Odpustu
* godzina 7.00 w Kościele
* godzina 8.30 - 9.00 modlitwa wypominkowa
* godzina 9.00 Msza św i poświęcenie pomników (ok 10.00)
* godzina 11.00 - 12.00 modlitwa wypominkowa
* godzina 12.00 Suma Odpustowa, procesyjne przejście do Kościoła i poświęcenie figury św. Anny Samotrzeciej przez Ks. Abpa Andrzeja
* godzina 17.00 - 18.00 Różaniec wypominkowy za zmarłych
* godzina 18.00 Msza św. za zmarłych

5. Zbieramy od soboty, dzisiaj i jutro na cmentarzu na tradycyjne wypominki - proszę o zgłaszanie w zakrystii swojego dyżuru. Ofiary zbieramy na ołtarze - dziękuję za wsparcie.

6. W Kościele - w głównym ołtarzu jest już Figura św. Anny Samotrzeciej. Ufundował ją nasz Rodak ks. kan. Janusz Sałaj. Przywieźli ją ze Szczyrku Pan Leszek Grochowski z Synem z Ustrzeszy. Samochód wypożyczył Pan Mariusz Maliszewski z Zabiela. Dziękuję.

7. Składam serdeczne “Bóg zapłać!” za ofiary (...)

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się (...)

10. Składam życzenia Bożego Błog. Kingom, Annom, Jakubom i Krzysztofom

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
* Kazimierz ZYSZCZYK l. 61 z Ustrzeszy
* Maciej KRASIŃSKI l. 43 z ul. Lipińskiego (pogrzeb we wtorek o godz. 9.00 Różaniec, a po nim Msza św.)
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: