Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

  • techrepair

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (10.10.2021 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (10.10) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Anny.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj obchodzimy 21 Dzień Papieski. Do puszek zbierane są ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera młodych z ubogich rodzin. Dziękujemy za złożone ofiary. Młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas, które są w Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim i w Szkole Podstawowej w Białce dziękujemy za pomoc w zbiórce.

2. W środę, 13 października, różaniec fatimski o godz. 17.00. Prosimy, aby poprowadziły dzieci. Zachęcamy, aby przynieść lampiony.

3. W czwartek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy nauczycieli, katechetów, pracowników naszych Szkół na różaniec o godz. 17.15. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w pracy.

4. Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej zaprasza na uroczystość Koronacji Kapliczek, która odbędzie się 18 października 2021 o godz. 18.00. Uroczystość poprzedzi Triduum, które rozpocznie się w piątek i trwać będzie do niedzieli. Rozpoczynamy modlitwą różańcową, w piątek i sobotę o godz. 17.15 a w niedzielę o 16.30 (więcej na plakatach).

5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas czwartych i ich rodziców. Po Eucharystii spotkanie w sprawie rocznicy I Komunii św.

6. Natomiast na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas ósmych i ich rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie.

7. Dnia 15 października 2021 r. w sanktuarium M.B.N.P. w Radzyniu Podlaskim, odbędzie się uroczystości związane z pochowunkiem Dzieci Utraconych. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i złożenie ciał na Cmentarzu Komunalnym.

8. Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc w zbiórce na leczenie Dawida Śliwińskiego.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: Danuta Grochowska z ul. Partyzantów — 100 zł., bezimienna z ul. Witosa — 100 zł.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Tomasz Kajda lat 38 z Siedlanowa. Pomódlmy się również za zmarłych nauczycieli, wychowawców, kapłanów, katechetów. Wieczny odpoczynek …
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Różaniec październikowy z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych jest odmawiany od poniedziałku do piątku o godz. 17,30. Potem jest Msza św. W sobotę i niedzielę różaniec po Mszy św. wieczorowej.
 
2. W środę o 17,00 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej N. P, Różaniec Fatimski i Msza św.
 
3. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Nawiązuje on do powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 roku. Tego dnia w Sanktuarium różaniec prowadzą nauczyciele ZSP. Modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli naszego pokolenia. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. ofiarowana przez grono pedagogiczne ZSP im. Jana Pawła II. Zapraszamy.
Z racji Święta Patronalnego Szkoły uroczysta Msza św. w intencji społeczności szkolnej będzie sprawowana w sanktuarium 18 października o godz. 10,00. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim informuje, że dnia 18 października 2021 roku (poniedziałek) w godzinach 9.40 – 10.00 oraz ok. 11.30 – 11.50 na ulicach: Sikorskiego, Korczaka i Wyszyńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu.
Utrudnienia te związane są z przemarszem uczestników obchodów Święta Patrona Szkoły na uroczystości do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Wyszyńskiego.
 
4. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15,00.
 
5. Zbliża się Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W najbliższą niedzielę w naszym mieście po raz pierwszy przygotowujemy pogrzeb dzieci nienarodzonych. Został ustalony następujący porządek:
godz. 14,55 wniesienie trumny z ciałami do kościoła
15,00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
15,30 Msza św.
 
Modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego i Msza św. będzie aktem odprowadzenia wraz z wielu rodzicami i rodzeństwem do bramy wieczności każdej duszy dziecka, któremu nie było dane ujrzeć swojej matki i ojca oraz cieszyć się ziemskim życiem. Po Mszy św. udamy się na cmentarz Komunalny i tam umieścimy ciała w przygotowanym grobie, zapalimy znicze i złożymy kwiaty.
 
Na tę uroczystość będą przygotowane dwa pomniki. Jeden symboliczny, ofiarowany dzieciom nienarodzonym w minionych latach i ten na rok obecny i przyszły. Pozostałe prace będą wykonane w przyszłym roku. W to niekwestionowane dzieło włączyły się 204 osoby przysyłając na wyłączne konto 31444,50zł. Ofiarodawcom bardzo dziękuję. Trzydzieści tys. złotych zostało przekazanych na zakup płyt marmurowych. Dalej liczymy na wielkoduszność mieszkańców Radzynia i powiatu.
 
6. Za tydzień podamy porządek odprawiania Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
 
7. Dzisiaj wypada XXI Dzień Papieski. W całej Polsce są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Korzysta z nich prawie dwa tysiące uczniów i studentów. Wychodząc z kościoła spotkacie młodzież kwestującą na ten cel. Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.
 
8. Kuria Diecezjalna Siedlecka informuje, że alumn Wyższego Seminarium Duchownego, Aleksander Lis, syn Mirosława, jest kandydatem do święceń diakonatu i kapłaństwa.

 

Parafia Św. Anny w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj Wizytacja J.E. Ks. Bpa Ordynariusza Kazimierza Gurdy z poświęceniem Kościoła. Program:
* 8.30 modlitwa za zmarłych na cmentarzu;
* 9.00 Ingres - uroczyste wprowadzenie Ks. Bpa do Kościoła i Msza św;

2. Zapowiedzi przedślubne

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+Piotr SOBIESZUK l.41 z ul. Lipińskiego. Jego pogrzeb w poniedziałek 11 października o godz. 10.00
+Piotr MATUSZEWSKI l.56 z ul. Słowackiego. Jego pogrzeb w poniedziałek 11 października o 14.00-15.00
+Jan MUSIEJUK l. 88 ze Zbulitowa. Jego pogrzeb we wtorek 12 października o godz.12.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: