Kocham Radzyń Podlaski

Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Remis na rozpoczęcie rundy wiosennej

Adam Kułak

Wiosenna runda nie rozpoczęła się dla zbyt oszałamiająco dla radzyńskich OrlątBiało-zieloni po niezłej grze nie potrafili udokumentować swojej wyższości nad niżej notowanym rywalem. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Mecz rozpoczął się od wyraźnej dominacji gospodarzy. W ciągu sześciu minut radzyńscy zawodnicy nie wykorzystali trzech okazji na strzelenie gola. W 11 i 12 minucie goście mogli pokusić się o zdobycz bramkową. Groźnie było po rzucie wolnym oraz uderzeniu z dalszej odległości Michała Wawryszczuka Przeprowadzony w 13 minucie kontratak Orląt celnym uderzeniem po świetnym dograniu Piotra Bryi zakończył Arkadiusz Maj. Po zdobyciu prowadzenia przez gospodarzy gra siadła. Goście wprawdzie starali się podkręcać tempo ale nie potrafili sforsować radzyńskiej obrony. W 42 minucie Maj wyciągnął golkipera gości z bramki by z ostrego kąta uderzyć nieprecyzyjnie, piłka toczyła się wzdłuż linii bramkowej i nieznacznie minęła słupek.

Drugą odsłona była podobna do pierwszej z tym, że skuteczniejsi okazali się piłkarze gości. W 48 minucie kąśliwy strzał Ernesta Skrzyńskiego wypluł przed siebie Dominik Pasterczyk ale zdążył złapać piłkę tuż przed nadbiegającym Majem. Atakująca drużyna gospodarzy zapomniała o obronie, co skwapliwie wykorzystał najlepszy strzelec gości Sebastian Kaczyński, doprowadzając do remisu. Orlęta atakowały ale Bryja, Kamiński, Maj i Bożym nie znaleźli sposobu na pokonanie dobrze grającego bramkarza Sokoła. Pod koniec meczu goście mieli dwie dobre okazje bramkowe jednak także nie potrafili tego wykorzystać. Spotkanie pomimo wielu doskonałych okazji bramkowych podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego zakończyło się wynikiem 1:1.

Orlęta Radzyń – Sokół Sieniawa – 1:1 (1:0).

Bramki: Orlęta – Arkadiusz Maj -13 minuta; Sokół – Sebastian Kaczyński -55 minuta.