Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Filmowy Klub Seniora zainaugurowany!

Anna Wasak

29 czerwca przedpremierowym pokazem filmu „Notre-Dame płonie” Radzyński Ośrodek Kultury, Kino „Oranżeria” oraz Radzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurowały działalność Filmowego Klubu Seniora.

Radzyńscy widzowie mieli okazję 1,5 miesiąca przed polską premierą obejrzeć poruszającą produkcję jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „Imię Róży”, „Kochanek”, „Walka o ogień”. – Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy pozwoliła wrócić do przeżyć wielkanocnego okresu 2019 r., gdy to wydarzenie w napięciu śledziła cała Europa, cały świat chrześcijański, nie tylko ze względu na wyjątkową wartość zabytku, ale i na bezcenne relikwie przechowywane w katedrze, wśród których jest korona cierniowa Chrystusa – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Filmowy Klub Seniora jest to nowa i ambitna inicjatywa. – Po przerwie spowodowanej pandemią chcemy wrócić do wcześniejszych cykli „Kobieca Oranżeria” oraz „Rekolekcje Filmowe”. Pragniemy również zaktywizować seniorów i do nich kierujemy nową propozycję Filmowego Klubu Seniora. Seniorzy stanowią grupę, która wcześniej już przychodziła do kina, jednak nie było formy spotkań kierowanych do tej grupy – wyjaśnia Elżbieta Jaskulska, prowadząca kino „Oranżeria”. W repertuarze FKS znajdą się nowości filmowe, dobrze zrealizowane i o głębszym przesłaniu, każda projekcja będzie poprzedzana krótkim wprowadzeniem. O ile w miesiącach wakacyjnych będą to filmy o charakterze rozrywkowym (w lipcu francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”, w sierpniu komedia polska „Każdy wie lepiej”), po wakacjach jako pierwszy w ramach Filmowego Klubu Seniorów zostanie zaprezentowany „Johnny” - film o ks. Janie Kaczkowskim, oparty na biografii słynnego duchownego i dyrektora puckiego hospicjum. Produkcja będzie miała swą premierę 23 września. Elżbieta Jaskulska zapewnia, że każda projekcja FKL będzie poprzedzona słowem wprowadzającym.

Dzięki Radzyńskiemu Ośrodkowi Kultury posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mają bilety z 50-procentową zniżką (7 zł). Ponadto wśród widzów pierwszego pokazu rozlosowano 4 nagrody.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: