Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (13.11.2022 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie w dzisiaj (13.11) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. W tym roku pragniemy zatrzymać się nad sytuacją chrześcijan na Ukrainie, którzy cierpią z powodu wojny.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą i w miarę naszych możliwości wspieramy ofiarami.

3. Dziękujemy też Parafialnemu Zespołowi Caritas za codzienną posługę na rzecz potrzebujących.

4. W miniony poniedziałek gościliśmy w naszej parafii Ks. Bp Kazimierza Gurdę, Pasterza naszej diecezji. Ks. Biskup podziękował parafii i wszystkim, którzy przyczynili się do odnowy naszej świątyni. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej i facebooku.

5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych. W tym tygodniu następujący porządek:
- poniedziałek( 14 listopada) godz. 17.30: Os. Bulwary — bloki nr 9,10,11 oraz bez numeru
- wtorek( 15 listopada) godz. 17.30 — ul. Warszawska
- środa( 16 listopada) godz. 17.30: ul. — ul. Ostrowiecka
- czwartek( 17 listopada) godz. 17.30: ul. Kościuszki
- piątek( 18 listopada) godz. 17.00: ulice - Międzyrzecka, Powstańców Styczniowych, Spokojna, Gwardii, Traugutta, Witosa
- sobota( 19 listopada) godz. 17.30: ulice — Bohaterów, Konstytucji 3 Maja, Jana Pawła II, Rynek, Plac Wolności, Pocztowa, Dąbrowskiego, Armii Krajowej

6. W najbliższy piątek (18 listopada) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

7. Również w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Zapraszamy młodych do naszego kościoła. Porządek:
- godz. 17.40 zawiązanie wspólnoty
- godz. 18.00 Msza św. z konferencją
- godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
- godz. 20.00 Agapa
Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i starszą, Ruch Światło-Życie. Prosimy rodziców o pomoc.

8. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Przez cały dzień będziemy też modlić się za młodych. W czasie Mszy św. o godz. 9.45 odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

9. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas siódmych i rodziców. Po Eucharystii spotkanie.

10. Również za tydzień w niedzielę ( 20.11.2022) o godz. 18.00 odbędzie się kolejny Wieczór Chwały. W programie modlitwa do Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja, podczas której specjalnie zaproszony gość odpowie na pytanie — jak przeżywać żałobę?

11. W przyszłą niedzielę w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Początek o godz. 15.00.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu: Płudy, Brzostówiec, Radowiec, ulice: Brzostówiecka, Pomiarowa, Lendzinek I i II, Płudzińska, Międzyrzecka, Nadwitnie. Kogo pan organista nie zastanie w domu, prosimy zgłaszać się do zakrystii i kancelarii.

13. Bóg zapłać za ofiary:
- na misje: z ul. 11 Listopada — 400 zł.
- na kościół: z ul. 11 Listopada — 400 zł., Radowca — 200 zł., os. Bulwary — 100 zł.

14. Wydatki związane z remontem kościoła — 10 000 zł. Wywóz śmieci z cmentarza parafialnego za październik — 15 914 zł.

15. Za zmarłych kapłanów i polecanych w wypominkach: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
W tym tygodniu patronują nam:
- czwartek, 17 listopada — Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
- piątek, 18 listopada — Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś taca na działalność diecezjalnego Caritas, a ofiarami do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspomagamy Ukrainę!

2. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Msza Św.

3. W czwartek 17 listopada po Mszy świętej wieczorowej spotkanie osób, które rozpoczęły 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi, bądź odnowienia aktu. Nastąpi podsumowanie pierwszego etapu przygotowania zatytułowanego: Pozbycie się ducha tego świata. Zapraszamy. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał

4. W piątek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja...

5. W najbliższy piątek z racji Światowego Dnia Młodych w wymiarze diecezjalnym – w naszym rejonie spotkanie w kościele Św. Trójcy w Radzyniu. Początek o godz. 17.30 - Zapraszamy młodzież z naszej parafii. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na facebooku i stronie internetowej parafii...

6. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za tydzień (20 listopada):
- Spotkanie z rodzicami uczniów klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.30 w dolnym kościele.
- Będziemy gościć s. Danielę, posługującą na Wschodzie (o ile uda się jej dotrzeć do Polski z Rosji) - kwestując przed kościołem, będzie nas prosić o wsparcie trudnej i ważnej działalności ewangelizacyjnej i charytatywnej sióstr Boromeuszek w Rosji!
- Z okazji wspomnienia św. Cecylii (22.10) - patronki śpiewu i muzyki kościelnej - nasz sanktuaryjny chór Canticum novum i Pan Karol Miłosz - organista, zapraszają na koncert wokalno instrumentalny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św.
o g. 18.00; Usłyszymy utwory zaprezentowane przez chór, jak również preludia wykonane na naszych odnowionych organach (po koncercie możliwość wsparcia finansowego dalszego rozwoju naszego Chóru!);

7. Pan Organista odwiedza rodziny przynosząc poświęcone opłatki. Przed południem odwiedza rodziny w wioskach – w tym tygodniu Niewęgłosz i Lichty, a od godz. 16,00 w Radzyniu poniedziałek – Chomiczewskiego i Nadrzeczna, wtorek – Korczaka, środa – Koszary, Czwartek – Nadleśnictwo, Piątek - Przesmyckiego.
- Przypominamy, że tylko nasz organista p. Karol Miłosz (zob. w naszych parafialnych mediach internetowych!) został upoważniony do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Przyjęcie organisty z opłatkiem, to wyraz naszej wiary, przynależności do parafii oraz wdzięczność za pełnioną przez niego posługę na rzecz naszej wspólnoty.

8. Polecamy prasę katolicką...

9. Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy śp. + Władysławę Stepaniuk, l. 82, z Józefowa;

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeżywany pod hasłem “Uleczyć tęsknotę”. W ramach tego dnia zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.

2. Codziennie o 16.30 Różaniec wypominkowy za zmarłych.

3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00.

4. W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
* Wyjeżdżamy na sztukę o św. Bracie Albercie “Być dobrym jak chleb” do W.S.D. w Siedlcach - Opolu. Autokar podjedzie pod Kościół. Gromadzimy się na Mszę św. o godz. 17.00 i po jej zakończeniu wyjeżdżamy ok. 17.30. Wszystkie scholanki, lektorów i ministrantów zabieramy. Można jeszcze wpisać się na listę. Są miejsca wolne. Powrót ok. godz. 22.00.
* Także w piątek w Parafii Św. Trójcy Rejonowe Spotkanie Młodzieży w ramach przygotowania do ŚDM w Lizbonie. Plan spotkania: 18.00 - Msza św. z konferencją, 19.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, 20.00 - Agapa. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (która nie jedzie na sztukę do Siedlec) - obecność obowiązkowa i pozostałą młodzież naszej Parafii do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

5. Najbliższa niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla.
* Dzieci komunijne zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00
* Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę św. o 17.00, a po niej konferencję.

6. Czytajcie prasę katolicką

7. Dziękujemy za ofiary i pomoc Parafii
* Panu Henrykowi Kwapiszewskiemu
* Panu Adamowi Banowskiemu.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności
+ Saturnina KOŁODZIEJCZYK l.85 z ul. Sitkowskiego, jej pogrzeb jutro ( w poniedziałek) o godz. 13.00
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: