Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (20.11.2022 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie w dzisiaj (20.11) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka w ramach Światowego Dnia Młodzieży, ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (odczytać w czasie ogłoszeń).

3. Dzisiaj o godz. 18.00 kolejny Wieczór Chwały.

4. Różaniec wypominkowy w tym tygodniu, każdego dnia o godz. 17.30. W poniedziałek (21 listopada): ul. Parkowa, Krysińskiego, Truskawkowa, Czereśniowa, Lendzinek I i II, Pomiarowa, Ogrodowa, Chomiczewskiego. W pozostałe dni tygodnia spoza parafii (nazwy miejscowości i ulica na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej).

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom, scholom: młodzieżowej, dziecięcej, pielgrzymkowej, oazowej składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 zamówioną przez chór parafialny.

6. W środę, 23 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo „Strażnicy Kościoła”.

7. W piątek, 25 listopada, modlimy się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Ze względu na wypominki, dziesiątek różańca będzie odmówiony po Mszy św.

8. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Grupy Młodzieżowej.

9. W sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00, poświęcimy wieniec adwentowy, który będzie w kościele i przyniesione wieńce domowe. Zachęcamy, aby przygotować do poświęcenia takie wieńce.

10. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Roraty w naszym kościele będą codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast w środę o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00 (z udziałem dzieci).

11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych i rodziców. Po Eucharystii druga katecheza w ramach przygotowania do I Komunii św.

12. Dzień 27 listopada to rocznica objawienia Cudownego Medalika. W tym dniu Legion Maryi po każdej Mszy św. będzie (bezpłatnie) rozdawał Cudowne Medaliki.

13. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu pan organista odwiedzi: os. Bulwary, bloki od 1 do 8 włącznie, ulice: Parkowa, Zamkowa, Krysińskiego, Jana Pawła II, Powstańców Styczniowych, Partyzantów, Pocztowa, Spokojna, Armii Krajowej razem z nowym blokiem, Traugutta, Gwardii, Witosa.

14. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 3 grudnia 2022 r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy szczególnie o dokładne domykanie głównych drzwi. Zamierzamy w tygodniu, w ciągu dnia, otwierać boczne drzwi od ul. Ostrowieckiej (będą informacje na drzwiach).

16. Od przyszłego tygodnia będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.

17. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienne z ul. Bohaterów — 425 zł., ul. Partyzantów — 1000 zł., Białki — 100 zł., na konto z ul. Kardynała Wyszyńskiego — 190 zł.

18. Wydatki na remont kościoła w tym tygodniu to 53 000 zł.

19. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Leszek Mazurek lat 70 z Brzostówca, śp. Jan Mróz lat 64 z Brzostówca, śp. Halina Zalewska lat 93 z ul Międzyrzeckiej, śp. Stanisława Zielonka lat 87 z os. Bulwary. Wieczny odpoczynek …
W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 22 listopada — Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
- czwartek, 24 listopada — Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.
Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Z okazji św. Cecylii (we wtorek - 22.11) - patronki śpiewu i muzyki kościelnej, składam najlepsze życzenia i podziękowania dla naszego parafialnego Chóru, Scholi dziecięcej i Pana Karola - naszego organisty!
- Z przyczyn niezależnych zmuszeni jesteśmy przełożyć planowany na dzisiaj koncert naszego Chóru. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę (27.11) po Mszy Św. o g. 18.00. Zapraszamy!

3. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Msza Św.

4.W czwartek (24.11) po Mszy Św. wieczorowej kolejne spotkanie przygotowujące do zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Tym razem podsumowany zostanie kolejny etap zatytułowany "Poznaj samego siebie" oraz w konferencji nastąpi wprowadzenie do spowiedzi generalnej. Osoby przystępujące do zawierzenia bądź odnawiające uczynione wcześniej zawierzenie prosimy, aby zgłosiły ten fakt do ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.

5.W piątek o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja...

6. Międzyrzecka Drużyna Harcerzy "Bór" im. Witolda Pileckiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej serdecznie zaprasza chłopców od 4 do 6 klasy na zbiórkę naborową, która odbędzie się w najbliższą sobotę w sali pod kościołem o g. 10.00;

7. Za tydzień I niedziela Adwentu. O Roratach i przeżywaniu Adwentu powiemy w następną niedzielę...
- Będzie to ostatnia niedziela miesiąca. Po każdej Eucharystii, błogosławieństwo tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego...

8. Pan Organista kontynuuje odwiedziny rodzin, przynosząc poświęcone opłatki. Przed południem odwiedza rodziny w Niewęgłoszu, Lichtach i Maryninie, a od g. 16.00 w Radzyniu: poniedziałek - ul. Norwida/ wtorek - ul. Zabielska/ środa- ul. Szymanowskiego, Wieniawskiego i Wybickiego/czwartek - Koszary/ piątek - Nadleśnictwo/ sobota - ul. Chopina i Paderewskiego;
- Przypominamy, że tylko nasz organista p. Karol Miłosz (zob. w naszych parafialnych mediach internetowych!) jest upoważniony do roznoszenia poświęconych opłatków do wszystkich rodzin naszej parafii!

9. Polecamy prasę katolicką...

10. Dziś gościmy s. Danielę... - kwestując przed kościołem, prosi nas o wsparcie dalszej działalności formacyjnej, ewangelizacyjnej i charytatywnej sióstr Boromeuszek na Wschodzie!

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Aleksander Costas Louroudjiatis i Aleksandra Mierzwińska - oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.

12. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. + Józefa Wiącek, l.84 i Mariannę Smęt, l.84, oboje z Radzynia - Prośmy dla nich o łaskę nieba: Wieczny odpoczynek...

13. Ks. Prob. zaprasza na spotkanie w. par. z Licht w niedzielę 27.11 po Mszy o g. 12.00;

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół składa zawierzenie Jezusowi Chrystusowi Świata, Kościoła, Ojczyzny, naszej Parafii i nas.

2. Kończy się rok kościelny, w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent.

3. Trwa listopadowa modlitwa za zmarłych. Różaniec wypominkowy codziennie o godzinie 16.30.

4. W ciągu tygodnia:
* We wtorek wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. Na godzinę 17.00 zapraszamy chórzystów i scholę parafialną.
* W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00. Po Mszy św. spotkanie miesięczne Bractwa Strażników Kościoła.
* W czwartek na godzinę 17.00 zapraszamy na modlitwę za zmarłych strażaków P.S.P i O.S.P.

5. Wspieramy życie i ratujemy je składając podpisy fundacji “Życia i Rodzina”dla Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “Aborcja to zabójstwo”. Proszę o złożenie Waszych podpisów na listach wyłożonych na stoliku przy drzwiach wejściowych Kościoła.

6. Dziękuję za pomoc w pracach parafialnych Panom:
* Jerzemu Mańce
* Henrykowi Kwapiszewskiemu
* Adamowi Banowskiemu
* Andrzejowi Sznurze

7. Dziękujemy za ofiary.

8. Czytajcie prasę katolicką!

9. Dzisiaj “Dzień Przestrogi”. Modlimy się, za ofiary wypadków drogowych i katastrof:
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: