Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (10.04.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (10.04) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego.

2. Dzisiaj ks. diakon Arkadiusz kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ten czas pobytu wśród nas oraz pomoc i życzymy dobrego przygotowania do święceń kapłańskich oraz Bożego błogosławieństwa na drodze powołania.

3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 a od jutra po Mszy św. o godz. 18.00

4. We wtorek o godz. 17.15 różaniec w intencji Misji Ewangelizacyjnych w naszej parafii

5. Od wtorku, 10 kwietnia, rozpoczynamy dziewięciotygodniową Nowennę do św. Antoniego przed odpustem 13 czerwca. Zapraszamy na godz. 17.45 i zachęcamy do pisania intencji. Nowenna będzie tez przeżywana jako nasze przygotowanie do Misji.

6. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 18.45 zapraszamy młodzież klas ósmych. Będzie to rozpoczęcie Nowenny przed Bierzmowaniem i omówienie bezpośredniego przygotowania; obecność obowiązkowa.

7. We wtorek, 10 kwietnia, przypada kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej.

8. We czwartek, 13 kwietnia, przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskich.

9. W piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W piątek przypada Święto Chrztu Polski.

11. W przyszłą niedzielę mamy drugą niedzielę Wielkanocną, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 kolejny Wieczór Chwały, serdecznie zapraszamy.

13. Bóg zapłać za ofiary:
- potrzeby kościoła: z ul. Partyzantów — 500 zł., bezimienne. — 200 zł. i 100 zł., na konto: z ul. Warszawskiej — 100 zł., ul. Wyszyńskiego — 265 zł.
- na misje: KRM z Radzynia Podl. zel. Jarosław Ejsmont — 350 zł.
- na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRM z Radzynia Podl. zel. Jarosław Ejsmont — 100 zł., indywidualne — 200 zł.

14.vW Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w kaplicy domu rekolekcyjnego w Siedlanowie zostanie poświęcony obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie można obejrzeć film o św. siostrze Faustynie i Bożym miłosierdziu.
Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziękuję, w imieniu Ks. Prałata Romana Wiszniewskiego, Ks. Profesora Mariana Stepulaka, Ks. Rezydenta - Bogusława Sieńczewskiego, Księży - Michała, Artura i Roberta oraz własnym, wszystkim, którzy przesłali nam świąteczne życzenia - instytucjom, szkołom, urzędom i osobom prywatnym!
Od Wigilii Paschalnej radośnie śpiewamy: "Alleluja!". Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka, i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia, i wszelkich potrzebnych darów...

2. W Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Św. jak w niedzielę. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i utrzymanie katolickich uczelni w diecezji;

3. Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- W piątek adoracja Najświętszego sakramentu od g. 15.00;

4. W przyszłą niedzielę (16.04) - Święto Miłosierdzia Bożego - cd. Nowenny od wt. do soboty po Mszy św. o g. 18.00 (dziś i jutro - Nowenna po 10.30), w święto Miłosierdzia, za tydzień - o g. 15.00 - Przyjaciele Oblubieńca zapraszają na Koronkę a po niej w dolnym kościele będzie film o tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!
- Za tydzień rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia - taca na potrzeby Caritas;

5. Dzieci, podpisane plansze z wielkopostną układanką oraz "Rysunek Krzyża" składają w zakrystii, losowanie nagród w Niedzielę Miłosierdzia - 16 kwietnia, na Mszy Św. o g. 10.30;
- Dziś dla wszystkich dzieci, pamiątkowy obrazek z Chrystusem Zmartwychwstałym i modlitwa…;

6. Od wtorku rozpoczyna się Nowenna przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania przez naszą młodzież dnia 20 kwietnia o g.17.00, przez posługę Ks. Bpa Kazimierza Gurdy;

7. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Eucharystia a następnie kolejny tydzień Seminarium Odnowy Wiary!

8. Dziękuję za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego, za czuwanie przy Chrystusie i dla Niego... Dziękuję naszym Strażnikom Kościoła, Strażakom, Zespołowi Liturgicznemu, Ministrantom, Lektorom, Chórowi z Panem Organista na czele, za piękną oprawę liturgiczną, za adorację, świadectwo... Dziękuję za niezastąpioną posługę Pana Sławka - naszego kościelnego!
- Dziękuję ks. Robertowi i Młodzieży za tegoroczne dekoracje - a wszystkim za ofiary złożone na kwiaty!
- Dziękuje bardzo Księżom Wikariuszom, którzy z wielkim przejęciem przygotowali wszystko! Bóg zapłać wszystkim - za wszelką pomoc!

9. Zapraszamy do akcji - zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - w ten sposób wspieramy Kościoły na Wschodzie. Można składać zużyty sprzęt RTV i AGD, komputery, drukarki itp. do czwartku, 13 kwietnia do g. 12.00, w oznaczonym miejscu, tj. plac za kościołem w kierunku toalet; (szczegóły na plakatach, ulotkach i internecie);

10. Zapraszamy: - w sobotę, 15 kwietnia br. – w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach odbędzie się już po raz szósty Ojcowski Poligon Duchowy, przeżywany pod hasłem „Postawa Ojca wobec sytuacji kryzysowych”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00;
- I KLO im. Św. Rodziny w Siedlcach zaprasza Uczniów kl. 8 i ich Rodziców na Dzień Otwarty - 21.04. (piątek) od 9.00 do 16.00; (www.klosiedle.pl)
- Po raz pierwszy w naszym Sanktuarium odbędzie się otwarcie sezonu motorowego - 23 kwietnia na Sumie... (więcej szczegółów w naszych mediach!)
- Z naszego Sanktuarium 29 kwietnia wyruszy autokarowa pielgrzymka do Rzymu, dla tych, którym zabrakło miejsca polecam: - Diecezjalną Pielgrzymkę do Rzymu 13-17.11.br./ Pielgrzymkę do Libanu 20 - 28.09. i do Meksyku 18-27.10. br. z naszym diec. biurem Arka!

11. Zapraszam wszystkich Sołtysów z terenu naszej parafii na spotkanie organizacyjne w niedzielę 16 kwietnia po Mszy Św. o g. 9.00 - w sprawie wyborów do nowej Rady Parafialnej!
- Kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej z terenu miasta zgłaszamy zaś przez miesiąc kwiecień. Wrzucając imiona, nazwiska i "adres kontaktowy" do specjalnej urny, która będzie w kaplicy bł. Męczenników Podlaskich; Więcej szczegółów za tydzień!

12. Prasa katolicka...

13. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Dawid Koza i Monika Sosnowska, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I;

14. Pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty śp.+ Zofię Pachałę, l.74, z Radzynia. Wieczny odpoczynek...

15. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta jeszcze raz, życzę - niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju...

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Poniedziałek Wielkanocny przeżywamy z K.U.L. - modlitwą i ofiarą wspieramy i zachęcamy do studiowania na tej katolickiej uczelni.

2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia - modlimy się o godz. 18.00.

3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzi na swą Nowennę - Msze św. popołudniowe. Przypominamy, że sakrament bierzmowania 20.04. o godz. 16.00

4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 18.00 (przed Mszą św.).

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.

6. Najbliższa Niedziela - II Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezji Siedleckiej.

7. Dziękujemy:
* Państwu Małgorzacie i Wojciechowi Wójtowiczom za kwiaty azalie i hortensje do Grobu Pańskiego.
* za Paschał naszym Pszczelarzom.
* Za ofiary na kwiaty i na Kościół.
* Za ubranie, dekoracje i pomoc w Kościele.

8. Czytajcie prasę katolicką!

9. zapowiedzi przedślubne.

10. Życzenia Wielkanocne - Boże błogosławieństwo na ten czas święty

11. W Anglii zmarł
* Adrian HELIŃSKI l. 43 z ulicy Powstania styczniowego. Jego pogrzeb w środę 12. kwietnia o godz. 14.00 Różaniec a po nim Msza św.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: