Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (29.10.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (29.10) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

❤️ Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

❤️ Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas II Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie.

❤️ Dzisiaj Msza św. o godz. 15.00 będzie odprawiona w intencji mieszkańców ul. Nadwitnie i tych, którzy odnowili kapliczkę przy tej ulicy. Potem o godz. 16.15 będzie poświęcenie odnowionej kapliczki, serdecznie zapraszamy.

❤️ Także w dniu dzisiejszym zapraszamy na Wieczór Chwały o godz. 18.00. Na początku modlitwa do Ducha Świętego, potem konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.

❤️ Dzieci, które uczęszczały na różaniec prosimy, aby jutro przyniosły podpisane pamiątki a we wtorek podsumowanie i zakończenie nabożeństw różańcowych. We wtorek także „Wieczór Świętych”. Zachęcamy, aby dzieci przyszły na Różaniec przebrane za wybranego świętego.

❤️ W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. na cmentarzu parafialnym będą odprawiane o godz. 9.00; 12.00 i 16.00 a w kościele o godz. 7.00 i 18.00.

❤️ Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00; 12.00 i 16.00 a w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Zarówno 1 jak i 2 listopada po Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 będą poświęcone nowe pomniki, zgłaszamy je na cmentarzu.

❤️ Na cmentarzu komunalnym Msze św. 1 i 2 listopada o godz. 10.30 i 16.00.

❤️ Przypominamy, że parafia Trójcy Świętej jest administratorem i gospodarzem cmentarza parafialnego. Nasza parafia ponosi wszystkie koszty dbania o cmentarz. Dziękujemy za ofiary składane na tace na cmentarzu 1 i 2 listopada, które są przeznaczone na wywóz śmieci. Prosimy też o systematyczne regulowanie opłat placowego. A Panu Wojciechowi Kwiatkowi dziękujemy za troskę o cmentarz.

❤️ W zakrystii, kancelarii i na cmentarzu przyjmujemy wypominki. Czytanie kartek wypominkowych i modlitwa za zmarłych będzie 1 i 2 listopada na cmentarzu przed każdą Mszą św. W kościele od 6 listopada o godz. 17.15 będzie różaniec i czytanie kartek wypominkowych. W ciągu całego roku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.15 różaniec a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Grafik wypominkowy podamy w niedzielę 5 listopada.

❤️ W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
- pierwszy czwartek, ze względu na Dzień Zaduszny krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00
- pierwszy piątek: adoracja od godz. 15.00
- pierwsza sobota: adoracja od godz. 17.00
- pierwsza niedziela: adoracja od godz. 16.00

❤️ Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRM z ul. Witosa zel. Stanisław Szczepaniuk — 200 zł.
- na potrzeby parafii: bez. 100 zł.

❤️ Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Będziemy modlić się o powołania, ofiary składane na tacę przeznaczamy na Seminarium. Będzie też można nabyć kalendarze seminaryjne.

❤️ Naszym parafianom i właścicielom Gospodarstwa Ogrodniczego w Bedlnie Radzyńskim dziękujemy za bezpłatne przekazanie kwiatów, które są w kościele i na zewnątrz naszej świątyni.

❤️ Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 2 grudnia 2023 r. pielgrzymkę do Torunia na XXXII rocznicę powstania Radia Maryja ( więcej informacji na tablicy ogłoszeń).

❤️ Pomódlmy się za zmarłych: śp. Jana Wiącka lat 93 z Białki, śp. Jadwigę Łopacką lat 87 z par. Borki, zm. polecanych w wypominkach: wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś modlitwą i szczególnym błogosławieństwem ogarniamy, tych, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego…
– Dziękuję naszym gościom z Ukrainy za ubogacenie wspólnej modlitwy śpiewem…
– Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na MISJE!

2. Zbliża się czas listopadowej modlitwy i zadumy nad grobami najbliższych.
– Przypominamy, że w tym roku w Uroczystość Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny na Cmentarzu Komunalnym nad porządkiem nabożeństw i modlitwą za zmarłych czuwa parafia św. Anny! ( info. tylko, że nasi Księża – Rezydent i Kapelan zostali poproszeni o pomoc w spowiedzi na Cmentarzu Komunalnym…);
– Msze Św. na Cmentarzu Komunalnym – w uroczystość Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny: 10.30 i 16.00 – wcześniej modlitwa wypominkowa;
– Msze Św. na Cmentarzu Parafialnym 1 i 2 listopada: 9.00/12.00 i 16.00;
– Wypominki składane tylko w naszym kościele, będą tu odczytane i przedstawione Bogu w modlitwie, według porządku – dostępnego w pakiecie wypominkowym, na tablicach ogłoszeń i w mediach parafialnych;
– Księża na zewnątrz, pomagają dziś wypisywać i przyjmują kartki wypominkowe…
W naszym kościele porządek Mszy Św.:
1 listopada – 7.00; 9.00 i 18.00 – z Godzinkami i Nowenną do MBNP.
2. listopada – 6.30; 9.00 z Jutrznią i 18.00 z Nieszporami za zmarłych;

3. W dn. 1 – 8 listopada trwa oktawa Wszystkich Świętych i czas szczególnej modlitwy i łaski odpustu zupełnego ofiarowanego dla zmarłych…
– Zgodnie z grafikiem podanym na kartach wypominkowych, Różaniec za zmarłych będzie w poszczególnych miejscowościach – 3,4,6 i 7 listopada o g. 16.30/ Lichty: 5.11 – o g. 12.00/ zaś w kościele 3-8.11 o g. 17.15;

4. Z racji 1. czwartku miesiąca po Eucharystii o g.18.00- Godzina Św. – do g. 20.00;

5. W piątek o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 17.15;
– Nabożeństwo pierwszo-piątkowe po Mszach Św. o g. 6.30 i 18.00;

6. W I. sobotę o g. 18.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. i „Źródło łaski” – pod hasłem: „Pewna Przewodniczko do nieba – módl się za nami” – adoracja, Różaniec, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski;

7. Schola dziecięco-młodzieżowa w sobotę o g. 9:30 ma spotkanie!

8. W sobotę Mszą Św. o g. 14:00 rozpocznie się parafialny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie – Oazy dziecięco-młodzieżowej. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne oraz wspólne gry i zabawy. Zapraszamy dzieci od kl. 4 SP. oraz młodzież ze szkół średnich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z Oazą!

9. Katechezy dla rodziców i chrzestnych w sobotę i niedzielę o g. 17.00;

10. Za tydzień I. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, katecheza formacyjna i zmianka różańcowa…

11. W niedziele listopadowe o g. 8.30 kontynuujemy Krucjatę Różańcową. Do prowadzenia różańca zapraszam Kółka Różańcowe z Zaródek. KŻR. z Adamek dziękuję za prowadzenie Różańca w październiku. Codzienny Różaniec przed wieczorną Eucharystią będzie kontynuowany po 8 listopada – lista do zapisów będzie 5 listopada w zakrystii!

12. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych w październiku pokolorowane i wklejone do zeszytu karty z tajemnicami różańcowymi, oraz podpisane mogą składać w zakrystii… Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 5 listopada po Mszy Św. o g. 10.30;

13. W niedzielę – 5 listopada w naszym Sanktuarium rozpocznie się 33 dniowe przygotowanie do aktu zawierzenia się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Spotkanie organizacyjne dla osób pragnących przystąpić do zawierzenia, bądź je odnowić – dziś o g. 17.00 w sali na dole kościoła. Szczegółowych info. dotyczących zawierzenia udziela ks. Paweł… Zapraszamy!

14. Można już znów parkować za plebanią, parking został już prawie zrobiony, proszę tylko stosować się do ruchu okrężnego i ustawiać auta promieniście, na trawie, zjeżdżając z drogi utwardzonej…

15. Koło Przyjaciół Radia Maryja z paraf. Trójcy Św. organizuje pielgrzymkę do Torunia – 2.12. br. szczegóły na tablicy ogłoszeń/ tel. kont.: 669 576 116.

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Od dzisiaj zmiana czasu na zimowy w naszej parafii Msze św. popołudniowe 30 i 31 października o godzinie 18.00. Od 1 listopada o godz. 17.00.

2. Zbliża się czas pamięci o Naszych zmarłych. W tym roku w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nasza parafia pełni posługę duszpasterską na cmentarzu komunalnym, by nie robić zamieszania zostajemy przy starym porządku.

3. W dniach 1 i 2 listopada Msze św. odprawiać się będą w następującym porządku:
- w naszym Kościele o godz. 7.00 i 9.00
- na cmentarzu komunalnym o godz. 10.30 i 16.00
- Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.
- procesja żałobna na cmentarzu po Mszy św. o godz. 10.30.

4. Na cmentarzu zbieramy wypominki we wtorek 31 października od godziny 9.00 do 17.00 i przed Mszami św. 1 i 2 listopada.

5. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

6. Od czwartku 3 do 8 listopada organizujemy procesję różańcową za zmarłych na starym cmentarzu. W następne dni listopada Msza św. z różańcem za zmarłych również o godz. 17.00

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz I niedziela miesiąca.
- w I piątek spowiedź od 6.30 i 16.00
- w I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.

8. W następną niedzielę o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi, a o godz. 11.00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

9. W najbliższą niedzielę 5 listopada do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie przedstawicie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach . Wygłosi Słowo Boże i zbierze tacę na potrzeby utrzymania Seminarium. Będzie można również nabyć kalendarz seminaryjny na przyszły rok.

10. Koło Przyjaciół Rodzina Maryja przy Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim zaprasza na pielgrzymkę do Torunia dnia 2 XII 2023 r. – koszt 120 zł. Kontakt z Panią Iwonką tel. 669-576-116.

11. Czytajcie prasę katolicką.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
- Julian Mikiciuk, lat 70 z ul. Słowackiego
- Jadwiga Klimiuk, lat 71 z ul. Baczyńskiego
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: