Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Dzień Otwarty w technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej

Powiat Radzyński

25 marca br. w technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej odbyło się spotkanie promocyjno-rekrutacyjne dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z powiatu radzyńskiego. Celem Dnia Otwartego było zapoznanie ósmoklasistów z ofertą edukacyjną szkoły oraz zachęcenie ich do wyboru technikum jako dalszej drogi kształcenia.

Na spotkanie przybyli uczniowie ze szkół w: Woli Osowińskiej, Woli Chomejowej, Krasewa, Ulana-Majoratu, Czemiernik, Oszczepalina, Soból, Wojcieszkowa oraz Radzynia Podlaskiego. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, dyrektorzy i opiekunowie ze szkół podstawowych, przedstawiciele Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz rodzice, absolwenci i sympatycy szkoły.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla uczestników imprezy znalazły się m.in. Agro-Park maszynowy, prezentacje, pokaz talentów, konkursy z nagrodami, zawody zręcznościowe, zabawy integracyjne, przedmiotowe testy wiedzy, występy artystyczne oraz degustacja regionalnych przekąsek. Ósmoklasiści mogli poznać nauczycieli i wychowawców pracujących w technikum, porozmawiać z uczniami i absolwentami szkoły, zobaczyć klasy oraz zapoznać się z topografią placówki. Przygotowana została także część artystyczna. Uczniowie technikum, wraz z nauczycielką języka angielskiego, wystąpili w krótkiej scence rodzajowej traktującej o dylematach absolwentów szkół podstawowych związanych z wyborem dalszej ścieżki kariery. Z głośników rozbrzmiewały specjalnie napisane i nagrane piosenki promujące szkołę: „Do Woli do technikum…”, „Pytasz mnie…” i „Wolę Wybiorę”, a zwieńczeniem imprezy było losowanie wśród ósmoklasistów Nagrody Dnia oraz wręczenie zwycięzcom konkursów nagród, a wszystkim przybyłym gościom oraz dyrektorom i pedagogom, upominków w postaci krzewów i stroików wielkanocnych.

Starosta Szczepan Niebrzegowski w swoim przemówieniu podkreślił bezpieczeństwo i indywidualne podejście do ucznia oraz rodzinną atmosferę w panującą technikum. Mówił o możliwościach dojazdu oraz o współpracy ze SM Spomlek przy realizacji kierunku technik przetwórstwa mleczarskiego. Ponadto odniósł się do dobrych relacji panujących między organem prowadzącym, a szkołą oraz miedzy szkołą a rodzicami, które przekładają się na bardzo dobre funkcjonowanie placówki, jej sukcesy i realizację wielu projektów.

- Jestem szczęśliwa i dumna, że tak licznie przybyliście na nasz Dzień Otwarty. Serdecznie dziękuję dyrektorom i opiekunom za umożliwienie uczniom udziału w tym wydarzeniu. Dziękuję naszemu organowi prowadzącemu za inwestycje w naszej szkole, wsparcie i okazywaną życzliwość. Mam nadzieję, że większość z Was, drodzy ósmoklasiści, zdecyduje się podjąć naukę w naszej placówce. To dobra i bezpieczna szkoła dla każdego z was – powiedziała dyrektor technikum w Woli Osowińskiej – Beata Żurawska-Polkowska.

Na rok szkolny 2024/2025 technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej prowadzi nabór do klas pierwszych w zawodach: rolnik, technik agrobiznesu, technik informatyk oraz technik przetwórstwa mleczarskiego.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
image018
image019
image020
image021
image022
image023
image024
image025
image026
image027
image028
image029
image030
image031
image032

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: