Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na koncert Macieja Miecznikowskiego pt. „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”. Odbędzie się on 6 listopada (piątek) w sali kina „Oranżeria”. Wstęp wolny, jednak obowiązują wejściówki, które są do odebrania w Radzyńskim Ośrodku Kultury (ul. Jana Pawła II 4).
– Koncert będzie przede wszystkim możliwością wysłuchania najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych oraz starych hymnów kościelnych. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżywaniu niepodległości współcześnie – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK.
Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Weźmie w nim udział jedynie 50 osób (obowiązują bezpłatne wejściówki). Pozostali będą mogli obejrzeć transmisję na żywo w Telewizji Radzyń, która będzie dostępna tylko w dniu koncertu – https://youtu.be/Rbx28vNAhQI
W tym niezwykłym patriotycznym koncercie nie zabraknie znanych hymnów takich jak „Z dawna Polski tyś królową”, „Boże coś Polskę” czy „Rota”, których śpiew podtrzymywał w naszym nardzie wiarę w odzyskanie upragnionej niepodległości. Przy akompaniamencie gitary, akordeonu czy pianina – ale także w pięknych bogatych aranżacjach – usłyszymy również piosenki „O mój rozmarynie”, „My pierwsza brygada” „Przybyli ułani pod okienko” czy „Czerwone maki”.
Maciej Miecznikowski - muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.
Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych.
Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego „Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów.
Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w 2012 rozpoczął występy pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże, rozrywkowe koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków. Łączy w nich znane hity światowe i przeboje z własnego repertuaru, z wpadającymi w ucho piosenkami ze swojej autorskiej płyty „Będzie z nami dobrze”.
W 2015 r. wydał wraz z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak album „Tribute to Nat King Cole”. W roku 2017 nagrał płytę pt. „Moje ulubione kolędy”, a w roku 2018 - „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”, z porywającymi aranżacjami najpiękniejszych polskich piosenek historycznych, w tym: „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Ballada stepowa” z filmu „Pan Wołodyjowski”.
Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych. Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką występuje w Teatrze Kamienica i w Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”, a od lipca 2017 r. gra główną rolę w słynnym spektaklu „Dzień świra” - musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego.
Można go też usłyszeć w muzycznych projektach-duetach: „To jednak miłość” - z Olgą Szomańską oraz „Hommage a’ Blues Brothers” - ze Zbigniewem Zamachowskim. Ten ostatni wykonywany jest w różnych wersjach, zawsze ze znakomitymi muzykami, także symfonicznie, z towarzyszeniem najlepszych polskich orkiestr, takich jak np. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki - Filharmonia Wrocławska, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
Komentarze obsługiwane przez CComment