Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Walczyć do końca!

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski / Adam Kułak

Minorowe nastroje zapanowały wśród najwierniejszych sympatyków Orląt Radzyń. Ostatnie wyniki biało zielonych zbliżają drużynę do gry w czwartej lidze. Wprawdzie poprzedzający nas Lewart Lubartów nie oddala się ale wyprzedza radzyńską drużynę.

Kolejnym przeciwnikiem Orląt będzie zajmująca trzecie miejsce w tabeli Stal Stalowa Wola. Pomimo, że drużyny z czołówki tabeli walczą o przysłowiową pietruszkę to bardzo trudno wywalczyć z nimi jakiekolwiek punkty. Zespół ze Stalowej Woli w zimowej przerwie opuściło kilku dobrych graczy i wydawało się, że trener Damian Skakuj będzie miał problemy z budową silnej drużyny. Najbardziej skuteczny napastnik Michał Fidziukiewicz powędrował do Garbarni Kraków, kolejny piłkarz z ataku Kacper Śpiewak odszedł do Bruk-Bet Termalika Nieciecza, bramkarz Mattew Korziewicz wybrał KSZO Ostrowiec, odeszło trzech pomocników „ nasz” Piotr Zmorzyński do Hutnika Kraków, Michał Płonka do Polonii Bytom a Rafał Surmiak do Podhala N.T, zaś do Olimpii Grudziądz powędrował obrońca Szymon Jarosz. Okazało się, że ubytki kadrowe nie wpłynęły na pogorszenie jakości gry i piłkarze ze Stalowej woli należą do ścisłej czołówki ligowej. W ostatnim meczu Stal zremisowała u siebie z Sokołem Sieniawa 0:0. Jesienią w Stalowej Woli po golu Macieja Filipowicza w 43 minucie Orlęta prowadziły ale ostatecznie trafienia Fidziukiewicza 48' i Mistrzyka 64” sprawiły, że gospodarze wygrali 2:1.

Co może zrobić drużyna Mikołaja Raczyńskiego w niełatwej sytuacji aby pozostać w trzeciej lidze? Recepta jest prosta ,wygrać dwa pozostałe spotkania. Jednak to może być za mało bo równoczesnym warunkiem ale już niezależnym od piłkarzy Orląt są porażki Lewartu lub Podlasia. Można również zakładać, że jakaś drużyna nie uzyska licencji na grę w trzeciej lidze jednak wtedy trzeba zachować szesnastą pozycję co według ostatnich wyników spotkań ligowych może okazać się trudne. Niezbędnym warunkiem aby myśleć o utrzymaniu jest pokonanie Stali Stalowa Wola.

Zapraszamy na stadion przy Warszawskiej 77 w niedzielę 6 czerwca godzina 18.00.