Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Najlepsi sportowcy nagrodzeni przez Miasto Radzyń

Urząd Miasta Radzyń Podlaski / Anna Wasak

Podczas sesji Rady Miasta 16 maja Burmistrz Jerzy Rębek i Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski wręczyli nagrody sportowcom i trenerom za szczególne osiągnięcia w 2022 roku. Po analizie 22 wniosków, które wpłynęły do Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej od pięciu klubów sportowych, członkowie Komisji przyznali nagrody 8 sportowcom reprezentującym 3 kluby oraz dwóm trenerom. Na wniosek Burmistrza przyznano również jedną nagrodę indywidualną.

Tę część sesji poprowadził przewodnicżacy Miejskiej Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Jarosław Zaprzalski. Na wstępie kilka zdań poświęcił różnym formom aktywności fizycznej, wymieniaał pozytywne ich efekty. - Każda forma aktywności fizycznej jest dobra, o ile jest uprawiana systematycznie - podkreślił radny. - Uprawianie sportu to nie tylko rozwijanie ciała, ale i kształtowanie osobowości. Ponadto sukcesy sportowe przysparzają splendoru zawodnikom, rodzicom oraz promują nasze miasto - powiedział burmistrz Radzynia Jerzy Rębek.

Na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej, kóra odbyła się 26 kwietnia, radni zdecydowali, że za wyniki osiągnięte w 2022 nagrody otrzymują:

Jakub Cieślak - Radzyńskie Sportowe Centrum Taewkon-Do
Michał Cieślak - RSC Taewkon-Do
Alina Kaznadziej - RSC Taewkon-Do
Amelia Kowalska - Ludowy Klub Sportowy Orlęta
Ksawery Lipniacki - LKS Orlęta
Zuzanna Mierkiewic - RSC Taewkon-Do
Hanna Nurzyńska - Radzyńskie Towarzystwo Szachowe
Jakub Skrzypczak - Radzyńskie Towarzystwo Szachowe

Nagrodzeni trenerzy to: Łukasz Ciężki ( RSC Taewkon-Do) oraz Vitalii Melnychuk (LKS Orlęta).

Na wniosek Burmistrza Jerzego Rębka nagrodę za reprezentowanie Radzynia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej otrzymał Jakub Szczerba, który jest Mistrzem Polski i Europy juniorów w Kulturystyce, Mistrzem Polski Seniorów oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy seniorów. W październiku 2022 r. uzyskał powołanie do Kadry Polski w Kulturystyce, dzięki czemu wystartował w zawodach Mr. Universe w Kulturystyce i Fitness w Belgii (Mistrzostwa Świata Federacji WPF). Zdobył w nich brązowy medal w kategorii Classic Physige.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
image018
image019
image020
image021
image022
image023
image024
image025
image026
image027
image028
image029
image030
image031
image032
image033
image034
image035
image036

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: