Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

STARY RADZYŃ

Radzyń Podlaski. Niezwykłe zwykłe zdjęcia (cz. 936)

Robert Mazurek

„Radzyń Podlaski. Niezwykłe zwykłe zdjęcia” to projekt, w ramach którego Radzyński Ośrodek Kultury przygotowuje publikację zawierającą zbiór archiwalnych fotografii. Odnajdziemy w nim znajome, ale jednak odmienne oblicze Radzynia. Dzięki tej książce przypomnimy sobie miejsca, których już nie ma. Udamy się też na spacer radzyńskimi ulicami, po zespole pałacowo-parkowym czy do kościoła Świętej Trójcy. Z pożółkłych niekiedy fotografii spoglądać będą na nas dawni mieszkańcy Radzynia, ponadto będziemy świadkami historycznych wydarzeń.

Książka „Radzyń Podlaski. Niezwykłe zwykłe zdjęcia” uświetni obchody 555-lecia uzyskania przez nasze miasto praw miejskich. Jej premiera odbędzie się 31 marca 2023 r. Do tego momentu na łamach portalu Kocham Radzyń Podlaski będziemy publikować kolejne zdjęcia, które wzbogacą przygotowywaną publikację. Będzie to kontynuacja cyklu „Stary Radzyń”, w ramach którego do końca 2021 r. ukazało się 628 fotografii.

Tym samym zwracamy się z apelem – do mieszkańców naszego miasta i instytucji działających na jego terenie – o pomoc w uratowaniu przed bezpowrotną niepamięcią dawnych obrazów Radzynia. Udostępnijcie je Radzyńskiemu Ośrodkowi Kultury w celu wykonania kopii i skanów. Chcemy również, abyście podzielili się z nami swoimi wspomnieniami – wobec skąpej ilości źródeł drukowanych, w wielu przypadkach to one są jedynym rejestrem dawnych wydarzeń.

Zapraszam do Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4) lub do kontaktu pod nr tel. 606-234-320 bądź adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: