Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Orlęta wygrywają w Piszczacu

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski / Adam Kułak

W ostatnią środę (7.10) nasz zespół wygrał z czwartoligową Lutnią Piszczac w ramach ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski i awansował do grona czterech zespołów walczących o tryumf w Okręgu Bialskopodlaskim.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod wyraźne dyktando radzyńskiego zespołu prowadzonego tymczasowo przez trenera Dariusza Wołka. Kilka niewykorzystanych doskonałych okazji bramkowych mieli Maciej Wojczuk, Michał Kobiałka i Janek Bożym. Ciągły napór Orląt przyniósł efekt w 36 minucie. Najlepszy na boisku Michał Kobiałka zatańczył z piłka w asyście kilku obrońców gospodarzy, idealnie podał do Macieja Wojczuk a ten umieścił piłkę w bramce.

Druga odsłona meczu była jeszcze bardziej ciekawa. Orlęta miały kilka dobrych okazji na podwyższenie prowadzenia m.in. strzał Wojczuka w słupek, nieuznana bramka, dwukrotna instynktowna obrona nogami bramkarza Lutni. Strzelona na 2:0 przez Piotra Kuźmę w 81 minucie bramka nie załamała piłkarzy Lutni. Dośrodkowania Adama Wiraszki z prawego skrzydła były dużym zagrożeniem dla bramki bronionej przez Roberta Nowackiego. W 85 minucie po kombinacyjnej akcji i dograniu właśnie Wiraszki gola strzelił Witalij Tabalow. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać, ale górę wzięła jednak spokojna gra radzyńskiego zespołu i wynik meczu nie uległ już zmianie.