Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (7.05.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (7.05) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś kolejna — piąta niedziela Wielkanocy. Zapraszamy na sztukę „Gabriel i przyjaciele”. Można obejrzeć o godz. 11.00; 12.10 lub 18.00. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00.
Również dzisiaj uroczystość poświęcenia pól w Brzostówcu. Procesja o godz. 14.30 a potem Msza św. w intencji mieszkańców i o Boże błogosławieństwo w pracy.

2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w zwykłe dni.

3. Legion Maryi z naszej parafii bardzo serdecznie zaprasza Legionistów, wszystkie wspólnoty parafialne do włączenia się w tzw. Jerycho Różańcowe, czyli nieustanną modlitwę różańcową. Początek jutro Mszą św. o godz. 7.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00 i od godz. 20.00, przez całą noc do godz. 6.30 w dniu 9 maja. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i facebook-u.

4. 8 maja kolejny miesiąc Nowenny przed uroczystościami w Kodniu.

5. Od jutra rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św.; pierwsza grupa ( klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 1) o godz. 16.15 a druga (Szkoła w Białce i pozostali uczniowie) o godz. 18.30. Gromadzimy się przed kościołem. Kolejna próba w środę. Tego dnia od godz. 17.30 będzie można odebrać nowe alby. Prosimy o obecność.

6. We wtorek różaniec w intencji Misji Ewangelizacyjnych o godz. 17.00.

7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży. Serdecznie młodzież zapraszamy.

8. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00 i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Będzie też poświęcona nowa figura Matki Bożej Fatimskiej.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość poświecenia pól w Siedlanowie. Początek Mszą św. o godz. 9.00 a po Eucharystii procesja. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlanowa.

10. Za tydzień kolejny „Wieczór Chwały” o godz. 18.00.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Pawła Jurkowskiego, kapłana pochodzącego z Radzynia a obecnie pracującego na Ukrainie. Ks. Paweł wygłosi słowo Boże i będzie zbierał ofiary do puszek. Prosił także o lekarstwa. W miarę możliwości wesprzyjmy jego posługę na Ukrainie.

12. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

13. Odnowa w Duchu Świętym organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy dn. 20 maja 2023 r. Wyjazd o godz. 1.00 w nocy ( informacje na plakatach).

14. Organizowany jest wyjazd na tegoroczne spotkanie młodych — LEDNICA. Wyjazd spod kościoła Trójcy Świętej 2 czerwca o godz. 22.00; powrót 4 czerwca w godzinach porannych. Koszt przy 50 osobach 160 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa.

15. Bóg zapłać za ofiary na:
- misje: KRK z ul. Partyzantów zel. Jadwiga Gomółka — 150 zł.
- potrzeby parafii: ul. Warszawska — 100 zł., ul. Bohaterów — 500 zł.
- figurę Matki Bożej Fatimskiej: z ul. Armii Krajowej — 100 zł., bezimienne — 100 zł., 100 zł., 50 zł.
- za ofiary złożone dzisiaj na tacę( w I Niedzielę Miesiąca) na prace, które wykonuje i do wykonania których przygotowuje się parafia

16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Aleksandrę Pietrzak lat 89 z ul. Partyzantów. Wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1 Dziś w Sanktuarium Królowej Rodzin w Parczewie Diecezjalny Dzień Rodziny;
- Z racji 1. niedzieli miesiąca po Sumie i "majówce" - zmianka różańcowa;
 
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17.45, a następnie Eucharystia (w niedzielę - dodatkowo "majówka" po Sumie). Zachęcamy też do modlitw przy kapliczkach i krzyżach...
- Dzieci przychodzące na nabożeństwa majowe otrzymują od poniedziałku do piątku "kolorowankę maryjną", - na końcu powstanie z tego książka ku czci NMP.;
 
3. Jutro, (8.05.), uroczystość św. Stanisława, Gł. Patrona Polski, podczas "majówki" zaś kolejna nowenna do MB. Kodeńskiej...
 
4. W środę o g. 17.30 - Godzinki, Nowenna do MBNP., "majówka" i Msza Św.;
- Przed rocznicą I Komunii Św. (21.05.) spotkanie rodziców i dzieci z kl.4 w środę o 17.00;
 
5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o g. 15.00, Rodzina Serca Jezusowego prowadzi modlitwę od g. 17.00 do 17.45 - potem "majówka";
 
6. W sobotę, 13 maja (nie ma "majówki" o 17.45), po Mszy Św. wieczorowej nabożeństwo fatimskie - z udziałem i prowadzeniem dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Kacperek" - zapraszamy wszystkie dzieci!
- Katecheza przed chrztem i spisanie aktów chrzcielnych w sobotę o g.17.00;
 
7. Za tydzień Legion Maryi zaprasza na Jerycho Różańcowe, nieustanną, całodobową modlitwę (od 7.00 rano w niedzielę do 7.00 w poniedziałek) - wszystkie wspólnoty, KŻR, każdego, kto pragnie modlić się, czuwać i adorować, w int. wynagrodzenia za znieważanie dobrego imienia św. JP. II, o pokój, zakończenie wojny w Ukrainie, za naszą Ojczyznę, parafię i w intencjach osobistych. Zapisy w zakrystii!
 
8. W przyszłą niedzielę, 14 maja o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. ku czci Patrona Zespołu Szkół Ponadpodstawowych - św. Jana Pawła II, a następnie "Wieczernica" w dolnym kościele z programem artystycznym w wykonaniu młodzieży. Zapraszamy!
 
9. Ks. Robert zaprasza na spotkanie Diakonię Modlitwy we wtorek po wieczornej Eucharystii, a w przyszłą niedzielę po Eucharystii o g. 9.00 Rodziny Serca Jezusowego;
 
10. Trwa tzw.: "poświęcenie pól" - modlitwa o urodzaje, Boże błogosławieństwo i uświęcenie dla naszej pracy - prosimy Sołtysów i Radnych Paraf. o pomoc...
Dzisiaj: Paszki M. - 15.00 (Msza Św. - 14.05. - 9.00), Zabiele - 15.00 (Msza Św. - 14.05. - 10.30), Sitno - 15.00 (Msza Św. - 14.05.- 9.00)
14 maja: Branica Kol., Branica Wieś i Branica - Józefów - 3 księży od g. 15.00 (Msze Św.: 21.05. - 9.00); Więcej na stronie www.
 
11. W ramach wyborów do nowej Rady Parafialnej - Duszpasterskiej i Ekonomicznej, lista kandydatów zgłoszonych z miasta i wybranych przez sołtysów z poszczególnych miejscowości, będzie dostępna od 14 maja - wówczas każdy będzie mógł oddać głos na 7 kandydatów z listy;
 
12. Już dziś zapraszamy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina - 28 maja br. Zapisy u ks. Michała.
 
13. Domowy Kościół organizuje rekolekcje dla wdów i wdowców w terminie: 27-29 czerwca w seminarium w Nowym Opolu. Koszt 300 zł od osoby. W rekolekcjach mogą wziąć udział również osoby spoza DK. Zapisy pod nr tel. 509 117 895;
 
14. Z prasy katolickiej - ECHO...
 
15. Do zawarcia sakramentalnego zw. małżeńskiego przygotowują się:
* Paweł Pawlina z par. tut. i Agnieszka Monika Sowa z par. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Zap. II;
* Grzegorz Karpiński z par. tut. i Katarzyna Osak z par. św. Małgorzaty w Ulanie. Zap. II;
* Damian Mańko z par. tut. i Kinga Wólczyńska z par. Wniebowzięcia NMP. w Iłży. Zap. I;
 
16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Mariannę Okulowską, l.70, z Radzynia. Wieczny odpoczynek...
 
 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj w Parczewie XII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin z udziałem J.E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy. Początek o godz. 10.00 w Bazylice Parczewskiej. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Katolickie Radio PODLASIE reprezentowane przez ks. Pawła Brońskiego.
* o godz. 10.00 spotkanie różańcowe
* o godz. 11.00 Suma z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną.
* o godz. 12.00 w Wohyniu Odpust Matki Bożej Śnieżnej
* ok. godz. 14.00 z Żabikowie Msza św. Jubileuszowa 60 - lecia O.S.P. Żabików i Gminny Dzień Strażaka

2. Jutro - 8 maja - Uroczystość św. Stanisława B.M. - głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 - pamiętajmy o solenizantach.

3. W środę:
* 10 miesiąca - Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Mszą św. za Ojczyznę o godz. 18.00. Mszy św. Ojczyźnianej przewodniczył będzie ks. kan. Eugeniusz Szymański z Lublina - zapraszamy.
* 10 maja w naszej parafii to także JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Czuwanie modlitewne od godz. 7.00 do godz. 21.00 przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie czuwania w czwartek Mszą św. poranną.

4. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową za zmarłych od godz. 17.00

5. W sobotę - 13 miesiąca - Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową o godz. 18.00.
* W sobotę o godz. 14.00 Msza święta za strażaków z O.S.P. i P.S.P. - Powiatowy Dzień Strażaka - zapraszamy.

6. W najbliższą niedzielę na Sumę obowiązkowo przychodzą dzieci komunijne z klas III.
* W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 uroczystość poświęcenia pól w Ustrzeszy.

7. Codziennie zaprasza nas Matka Boża na majówkę. W naszym Kościele nabożeństwo o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o 16.30.

8. Czytajcie prasę katolicką!

9. Zapowiedzi przedślubne.

10. Parafia Trójcy Św. organizuje wyjazd na spotkanie młodych LEDNICA. Wyjazd spod kościoła Trójcy Św. 2 czerwca ok. godz. 22.00, powrót 4 czerwca w godzinach porannych. Koszt przy 50 osobach 160 pln. Zgłoszenia do ks. Krzysztofa Banasiuka tel. 504 415 590, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ZAPOWIEDZI:
* Emil NIEWĘGŁOWSKI kawaler z ul. Tysiąclecia, parafii tutejszej i Paulina SAWKA panna z Osowna parafii p.w. Narodzenia N.M.P. w Woli Osowińskiej - zapowiedź trzecia.
* Paweł SKORUPSKI kawaler z Garnowa Dużego, parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Gołyminie i Agnieszka GOLEC panna z ul. Powstania styczniowego, parafii tutejszej - zapowiedź pierwsza.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: