Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (27.08.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (27.08) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Od jutra powracamy do stałego grafiku Mszy św. w naszej parafii. Msze św. w zwykłe dni o godz. 6.30; 7.00 i 18.00, a w niedziele i święta nakazane o godz. 7.00; 8.30; 9.45; 11.00 (z udziałem dzieci); 12.15; 15.00 (z udziałem młodzieży) i 17.00. Msza św. w kaplicy w Siedlanowie nadal o godz. 8.00.
 
2. We wtorek różaniec w intencji Misji o godz. 17.30.
 
3. W środę Nowenna do MBNP o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania intencji.
 
4. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego i adoracja w intencji trzeźwości z racji kończącego się miesiąca sierpnia. Adoracje prowadzi Legion Maryi.
 
5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945.
 
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
- pierwszy piątek: wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i okazja do spowiedzi. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych o pierwszym piątku
- pierwsza sobota: wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi
- pierwsza niedziela: wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00
 
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.45 będziemy modlić się w intencji ks. Grzegorza z racji imienin. Serdecznie zapraszamy.
 
8. Pielgrzymki w sobotę 2 września:
- na Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie
- do Parczewa na II Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi
- Rad Parafialnych do Pratulina
Zapisy na te pielgrzymki w zakrystii.
 
9. Po Mszy św. o godz. 8.30 jest czynna Biblioteka Parafialna.
 
10. Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRK z ul. Partyzantów zel. Jadwiga Gomółka — 200 zł.
- na potrzeby parafii: Legion Maryi — 100 zł.
 
11. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczane na prace gospodarcze
 
12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresę Chylińską lat 86 z ul. Ostrowieckiej, śp. Andrzej Koczkodaj lat 75 z Różanki, śp. Anna Komoń lat 46 z Płudów. Wieczny odpoczynek … .
 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

▶️Dziś o godz. 15.00 - zapraszamy wraz Legionem Maryi - wszystkich na premierę filmu: Brat Anatol Apostoł Maryi - w programie m.in.: spotkanie z reżyserem, czas na podzielenie się świadectwem wiary i agapę! (dolny kościół);
- Dziś na zakończenie każdej Eucharystii modlimy się z tymi, którzy podjęli się Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego...
 
▶️W środę o g. 17.30 rozpoczną się Godzinki, potem Nowenna i Msza Św. ku czci MBNP. a o g. 19.00 - spotkanie katechetów;
 
▶️W I. piątek miesiąca (1 września) nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o g. 6.30, a od godz. 15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona nabożeństwem przed g. 18.00 (spowiedź od g. 17.00!);
 
▶️W I. sobotę września, o g. 7.00 Msza Św. z kazaniem oraz 5 z 5 sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi; (od października do kwietnia będzie w I. soboty " Źródło Łaski" po Mszy Św. o g. 18.00);
 
▶️Zapraszamy ministrantów, kandydatów na ministrantów i wszystkich pragnących podjąć służbę przy ołtarzu, w szczególności zapraszamy chłopców po I Komunii Św., na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę - 2. 09. o g. 10.00 do sali w dolnym kościele. Zaprasza nowy opiekun: ks. Patryk;
 
▶️W sobotę i niedzielę o g. 17.00 - kat. chrzcielne dla rodziców i chrzestnych;
 
▶️Również 2 września (sobota) w Sanktuarium Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się III. Pielgrzymka osób Zawierzonych Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Zapraszamy Zawierzonych na to wydarzenie. Wyjazd o g. 9.00; Koszt 20 zł; Ks. Paweł - prosi o zapisywanie się już dziś!
- Zapraszam też w sobotę na I. Pielgrzymkę Rad Parafialnych D. i E. do Pratulina - proszę o potwierdzenie!;
 
▶️W przyszłą niedzielę (3.09.) z racji 1. niedzieli miesiąca, po Sumie adoracja, konferencja formacyjna i zmianka różańcowa;
- We wrześniu kontynuujemy Krucjatę Różańcową. Różaniec w dni powszednie przed Eucharystią - jako błaganie w intencjach naszej Parafii, Kościoła, Ojczyzny, o pokój na świecie i przygotowanie do Mszy Św. Lista dyżurów dostępna w zakrystii...
- W każdą niedzielę września o g. 8.30, do prowadzenia Różańca zapraszam KŻR z Sitna, a za różaniec prowadzony w sierpniu przez K. Różańcowe z Paszk Małych - dziękujemy!
 
▶️Za tydzień - 3 września po Mszy św. o 10.30 - błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci... a Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego - w poniedziałek 4 września o g. 8.00;
 
▶️W środę 6 września w naszym Sanktuarium wielki koncert ku czci św. Jana Pawła II o g. 19.00 - wystąpią gwiazdy znane z mediów i wielkich scen polskich! - zob. na naszej stronie www.
 
▶️Rezerwowanie terminów Mszy Św. na 2024 r. po 3 września...
 
▶️Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu śp. + Mariannę Machowską, l. 74 z Niewęgłosza; + Andrzeja Krawczyka, l. 64, z Białej; + Zdzisława Janusa, l. 73 i + Zenona Toczyskiego, l. 56 z Radzynia... Wieczny odpoczynek...
 
▶️Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Michał Lewczuk, z n. par, i Magdalena Uchaniuk, z par. św. Anny w Wohyniu. Zap. II;
* Łukasz Niewęgłowski, z n. par. i Patrycja Kłyk, z par. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy. Zap. I;

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

(wkrótce)
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: