Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (17.09.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (17.09) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

🙂 Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina.

🙂 Dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku — w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

🙂 Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas I Szkoły Podstawowej i rodziców. Na Eucharystii będzie poświęcenie plecaków a po Mszy św. spotkanie w sali na wikariacie.

🙂 Również dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas VIII i rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie.

🙂 Dzisiaj w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkanie formacyjne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, początek o godz. 15.00.

🙂 W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i naszą młodzież.

🙂 Jutro na różaniec o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

🙂 We wtorek o godz. 17.30 różaniec w intencji Misji.

🙂 W sobotę na różaniec o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo "Strażnicy Kościoła”. Po Eucharystii będzie spotkanie.

🙂🙂❗❗ Za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy Misje Ewangelizacyjne. Będą trwać przez 8 dni do niedzieli 1 października. Do każdej rodziny dotarło lub dotrze zaproszenie z programem. Program będzie też na stoliku pod chórem. W zakrystii są plakaty, które można wywieszać w miejscach pracy, zamieszkania. Prosimy przyjąć zaproszenie na Misje, prosimy informować o Misjach Waszych bliskich. Rodziców prosimy, aby zadbali o obecność dzieci i młodzieży. Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za owocne przeżycia religijne. Prosimy też o dekoracje mieszań, domów, przydrożnych krzyży i kapliczek. Czas Misji to wielkie Święto dla całej naszej rodziny parafialnej.
Ze względu na Misje, przez najbliższe dwie niedziele czyli 24 września i 1 października, w kaplicy w Siedlanowie nie będzie Mszy św. Osoby, które zamawiały intencje, prosimy zgłosić się do ks. proboszcza (tel. 83 352-73-90).

🙂 Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRK zel. Feliksa Kopińska — 100 zł.
- na potrzeby parafii: Danuta Kapała z Wrocławia — 500 zł., z os. Bulwary bl. nr 6 — 100 zł., z Białki — 100 zł.

🙂 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adrian Bujek lat 27 z os. Bulwary, śp. Irena Pyzio lat 80 z Brzostówca, śp. Rafał Michalak lat 38 z Siedlanowa, w sobotę będzie 9 r. śm. Ks. Witolda Kobylińskiego byłego proboszcza naszej parafii. Wieczny odpoczynek …

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

 

▶️Dziś o g. 18.00 Msza Św. dziękczynna na zakończenie sezonu motocyklowego. Zapraszamy wszystkich pasjonatów
– Zaś po Eucharystii wieczornej zapraszamy na wielki Koncert Uwielbienia z zespołem FIDELIS oraz ks. Kamilem Duszkiem, Diecezjalnym Moderatorem Ruchu Światło – Życie (to wydarzenie odbędzie się w nawiązaniu do jutrzejszego święta
św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – 18.09.)
– Zapraszamy całe rodziny z dziećmi!
– Szczególnie też zapraszamy na ten Wieczór Uwielbienia kandydatów do bierzmowania!

▶️We wtorek spotkanie Wspólnoty Lektorów Świeckich po Mszy Św. o g.18.00;

▶️W środę o g. 17.30 – Godzinki, Nowenna i Eucharystia ku czci MBNP. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

▶️W czwartek zapraszamy chłopców na zbiórkę dla ministrantów i kandydatów na ministrantów o g. 17.15 w salce pod kościołem;

▶️W piątek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00;

▶️W sobotę (23.09.) po wieczornej Mszy Św. spotkanie Bractwa Strażników Kościoła;
– W sobotę o g.10.00 – spotkanie Koła Misyjnego Dzieci i chętnych, którzy pragną zaangażować się w pomoc dzieciom z misji;

▶️Ks. Biskup Kazimierza GURDA zaprasza na IV Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”:
Drodzy Siostry i Bracia, Członkowie Apostolatu „Margaretka”!
W sobotę – 30 września br. – w sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się IV Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty. W programie przewidziana jest także konferencja formacyjna, świadectwo, Eucharystia sprawowana o godz. 12.00 oraz wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.
Zapraszam serdecznie na to spotkanie osoby zrzeszone w grupach Apostolatu „Margaretka” w parafiach naszej diecezji, jak również wszystkich, którzy modlą się za kapłanów. Niech to spotkanie będzie czasem umocnienia w wierze, ale także dziękczynieniem Bogu, przez orędownictwo Maryi, za wszystkich kapłanów oraz prośbą o nowe powołania do kapłaństwa.
Dziękując za dar modlitwy w intencji kapłanów z serca błogosławię +++

▶️Zapraszamy wszystkich mężczyzn na Diecezjalną Pielgrzymkę do Pratulina – 1 października. Koszt wyjazdu 40 zł. – zapisy w zakrystii!

▶️Spotkanie Rady Parafialnej jest zaplanowane na 1.10. o g. 19.00;

▶️W przyszłą niedzielę, 24.09 – będzie można nabyć po Mszach Św. książkę: „Nasze korzenie, nasze dziedzictwo. Unici, Proboszcz i Zakonnica z Rudna” – której współautorem jest nasz Ks. Prałat Roman Wiszniewski!

▶️Zapraszamy chętnych do modlitwy różańcowej w ramach Jerycha Domowego w intencji o zdrowie i potrzebne łaski dla o. Ireneusza. Jerycho będzie trwało do godz. 18.00 w piątek, 22.09 do godz. 18.00 w sobotę, 23.09. Zapisy w zakrystii

▶️Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu śp.
+ Krystynę Strzyż, l.88 z Białej i + Ewelinę Bodziak, l.37 z Radzynia Podlaskiego. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj rocznica napaści ZSRR na Polskę
- Dzisiaj również o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na specjalną Mszę Św. w ich intencji. Po Mszy Św. dla ministrantów i scholii grill. Zapraszamy również nowych chętnych do dołączenia do grupy ministrantów i do scholii.
- w środę – o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
- w piątek –Od 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wspominkową za zmarłych.
- w sobotę – 23 miesiąca – wspomnienie Ojca Pio. Zapraszamy na godzinę 18.00 na spotkanie Bractwa Strażników Kościoła.
- w najbliższą niedzielę chrzty na godzinę 11.00. A po Mszy Św. spotkanie dzieci z klas I, II i IV

3. Czytajcie prasę katolicką.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Piotr Janiszewski, kawaler z Wyszkowa – par. Św. Rodziny i Aleksandra Piasko, panna z Ustrzeszy – par. tutejsza. Zapowiedź trzecia.
- Wojciech Zyszczyk, kawaler z ul. Wisznickiej – par. tutejsza i Paulina Meksuła, panna z ul. Konstytucji 3 Maja – par. Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim. Zapowiedź trzecia.
- Sobiesław Pióro, kawaler z Białej Podlaskiej, parafia Św. Michała Archanioła i Magdalena Wysokińska, panna z ul. Powstania Styczniowego, z Radzynia Podlaskiego, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.
- Bartłomiej – Karol Brychcy, kawaler z Zielonej Góry, parafia św. Brata Alberta i Justyna Jarosz – panna ze Stasinowa, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: