Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (15.10.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (15.10) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

✅ W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.

✅ Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

✅ W dzisiejszą niedzielę obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego.

✅ Jutro, w 45 r. wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, Legion Maryi zaprasza na adorację od godz. 16.30, potem o godz. 17.15 różaniec.

✅ W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15.

✅ W tym dniu na różaniec, Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Gościem naszej modlitwy będzie siostra Alina z Otwocka.

✅ W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznica śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
W tym dniu co roku, na Mszy św. o godz. 18.00, gromadzi się NSZZ Solidarność, aby modlić się w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego. Zapraszamy serdecznie na Eucharystię.

✅ W najbliższy piątek, 20 października, dla młodzieży organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie do Kodnia. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.

✅ Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym lektorom w rozgrywkach Ligi Ministranckiej w piłce nożnej w najbliższą sobotę o godz. 9.30 w hali sportowej przy ul. Sikorskiego.

✅ Za tydzień przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Misje.

✅ Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie.

✅ Bóg zapłać Apostolatowi Matki Bożej Pielgrzymującej i jednej osobie z Apostolatu za ofiarowanie dwóch nowych ornatów Maryjnych.

✅ Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii; Gabrysia Ciemna z Brzostówca — 100 zł., z ul. Gwardii — 400 zł., Witosa — 100 zł., Warszawskiej — bl. nr 50 — 200 zł., Ostrowieckiej bl. nr 58 — 100 zł.

✅ Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ławkach i stolikach wyłożone są kartki wypominkowe. Po wypełnieniu można je składach podczas tacy, w zakrystii lub kancelarii. W listopadzie czytamy wszystkie kartki wypominkowe i odmawiamy różaniec. W ciągu roku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca odmawiamy różaniec i odprawiamy Mszę św.

✅ Pomódlmy się za zmarłych: śp. Stanisławę Niewęgłowską lat 75 z ul. Witosa oraz śp. Ks. Zbigniewa Chabra (w sobotę 12 r. śm) i ks. Tadeusza Fręchowicza (37 r. śm.). Wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

🔹Dziś XXIII Dzień Papieski - po każdej Mszy Św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację Nowego Tysiąclecia;
- Dziś cieszymy się i dziękujemy Opatrzności Bożej, za ten czas łaski i mocy, jakiej możemy doświadczać przez nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła w naszej parafii - modlitwą ogarniamy naszą Ojczyznę!
- Dziękujemy za 30 lat naszego kościoła - za tydzień (22.10.) - niedziela rocznicy poświęcenia naszego kościoła...
- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nawiedzenie... motocyklistom i Strażakom z Żabikowa, Bractwu Strażników Kościoła, dzieciom w strojach aniołków, chórowi parafialnemu, służbie ołtarza i wszystkim za nocne czuwanie...

🔹Jutro, w poniedziałek Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, świętuje Dzień Patrona Szkoły. Młodzież wraz z gronem pedagogicznym zgromadzi się w naszym Sanktuarium na Mszę św. o godz.10.00. Po Mszy Św. montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów. Zapraszamy.

🔹We wtorek, 17 października wszyscy wierni katolicy na całym świecie są wezwani do szczególnej modlitwy i postu w intencji pokoju w Ojczyźnie Jezusa.

🔹W środę (18.10.) z okazji św. Łukasza - Patrona Służby Zdrowia zapraszamy o g. 17.15 na Różaniec, Nowennę do MBNP. i Eucharystię w intencji wszystkich Pracowników Służby Zdrowia z naszego miasta.

🔹W piątek o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na adorację do g. 17.15, następnie Różaniec i Eucharystia; Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

🔹Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym lektorom w rozgrywkach Ligi Ministranckiej w piłce nożnej w najbliższą sobotę o godz. 9.30 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim; (Dzielimy się radością, że w ostatni wtorek nasi lektorzy wygrali mecz treningowy z alumnami naszego WSD w Siedlcach)

🔹W przyszłą niedzielę - liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przyjmujących Komunię Św.

🔹Spotkanie z rodzicami dzieci klas III - 22.10 po Mszy Św. o g. 10.30. Na spotkanie przynosimy deklaracje, metryki chrztu, będzie także można nabyć podręczniki formacyjne;

🔹Kartki wypominkowe są już wyłożone na stolikach i ołtarzach bocznych. Porządek modlitwy z czytaniemwypominek jest podany w zestawie wypominkowym.
- Kartkę można także pobrać online na naszej stronie internetowej. Można ją także składać drogą elektroniczną poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (instrukcja na stronie www);
- Przypominamy, że w tym roku na Cmentarzu Komunalnym posługę duszpasterską i modlitwę za zmarłych prowadzi parafia Św. Anny. Jeśli chcemy, aby modlitwa za zmarłych była w naszym kościele, trzeba tu złożyć karty wypominkowe;

🔹W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolnika po 35 zł!

🔹Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp.+ Zuzannę Perechowską, l.73 z Radzynia Podl.; Módlmy się za nią...

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj przypada Dzień Papieski – z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj również po Mszy o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

2. Różaniec codziennie o godz. 17.30

3. W tym tygodniu:
- w środę – o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
- w czwartek – wspomnienie męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, uroczystości okolicznościowe w parafii Trójcy św. o godz. 18.00.
- w piątek – modlitwa wypominkowa za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00

4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:
- + Zygmunt Kożuch – l. 71 z ul. Wisznickiej
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: