Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (12.11.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (12.11) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

🕯️Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę — oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to ofiarujmy im dar modlitwy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przed kościołem na Kościół prześladowany.

🕯️ Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie.

🕯️ Przypominamy o warsztatach Wychowania Chrześcijańskiego w Siedlanowie (dzisiaj w godzinach 16.00 -18.00).

🕯️ W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki w tym tygodniu:
- poniedziałek (13 listopada) — os. Bulwary bloki nr 9,10 i 11 oraz bez numeru
- wtorek (14 listopada) — ul. Warszawska
- środa (15 listopada) — ul. Ostrowiecka
- czwartek (16 listopada) — Kościuszki
- piątek (17 listopada) — ulice: Gwardii, Międzyrzecka, Powstańców Styczniowych, Spokojna, Traugutta, Witosa
- sobota (18 listopada) — ulice: Armii Krajowej, Bohaterów, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Konstytucji 3 Maja, Plac Wolności, Pocztowa i Rynek

🕯️ W piątek, 17 listopada, parafia nasza organizuje wyjazd na Nocne Czuwanie Młodych w Kodniu. Zapisy w zakrystii lub u ks. Grzegorza.

🕯️ W sobotę , 18 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

🕯️ Za tydzień zapraszamy na „Wieczór Chwały”; początek o godz. 18.00.

🕯️ Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu pan Tomasz odwiedzi mieszkańców Płudów, Brzostówca i Radowca.

🕯️ Za tydzień — Światowy Dzień Ubogich - taca na Caritas diecezjalną.

🕯️ Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 2 grudnia 2023 r. pielgrzymkę do Torunia na XXXII rocznicę powstania Radia Maryja (więcej informacji na tablicy ogłoszeń).

🕯️ W miniony piątek gościliśmy w naszej parafii Telewizje Polską. Nagrywała program o naszej parafii. Emisja tego programu będzie w TVP 1, w najbliższy piątek 17 listopada o godz. 7.30, po transmisji Mszy św.

🕯️ Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii bezimienna z Płudów — 200 zł., na konto z ul. Kard. Wyszyńskiego — 126.00 zł.

🕯️ Pomódlmy się za śp. Mariannę Szymczyk lat 85 z os. Bulwary i za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek …

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś ofiarami do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspomagamy chrześcijan na Bliskim Wschodzie;
- Wraz z całą Diecezją obchodzimy dziś rocznicę 400- lecia męczeńskiej śmierci Św. Jozafata Kuncewicza - współpatrona naszej Diecezji - łączymy się duchowo z Białą Podlaską - gdzie o g. 12.00 są centralne uroczystości. U nas Msza Św. wotywna o Św. Jozafacie - o g. 12.15;
- Spotkanie Rady Parafialnej i Sołtysów dziś po Mszy Św. o g. 9.00;

2. We wtorek kolejne spotkanie wspólnoty kobiet "Umiłowana", rozpocznie się Mszą Św. o g. 18.00;

3. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do ku czci MBNP. i Msza Św.;
- Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. z klas 2 po Mszy Św. wieczorowej w sali św. JP2, w dolnym kościele;

4. W czwartek wieczorna Eucharystia i podsumowanie pierwszego etapu rekolekcji - "Zawierzenie 33";

5. W piątek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja...

6. W sobotę od g. 16.30 wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” będzie przeżywała dzień skupienia pod hasłem „Wolni od niemocy”. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz tych, którzy uczestniczyli w Seminarium Odnowy Wiary;

7. Za tydzień (niedziela: 19.11.) taca na działalność diecezjalnego Caritas;

8. Zapraszamy na Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego dla rodziców mających dzieci w wieku od 0 do 6 roku życia. Dzisiaj w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie w g. 16.00 - 18.00. Wstęp wolny. Nie trzeba się wcześniej zapisywać!

9. W niedzielę 19 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie rozpocznie się o g. 15.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie adoracją Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie będzie miała miejsce część konferencyjna i warsztatowa. Udział w spotkaniu nie wymaga zapisów.
- Spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbywają się w każdą III niedzielę miesiąca w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie o godz. 15.00. Polecamy!

10. Przed miesiącem w ramach dziękczynienia z racji 30 r. poświęcenia naszego kościoła, przeżywaliśmy nawiedzenie Figury Św. Michała Arch.; Zrodził się wówczas pomysł, aby na stałe w naszym sanktuarium, Figura - znak obecności św. Michała Arch. zagościł. Tych, którzy chcieliby wesprzeć taką inicjatywę swoimi ofiarami - zapraszam!
- A jeszcze na koniec roku liturgicznego, w duchu dziękczynienia i zadumy nad naszym powołaniem - czeka nas - 29.11. koncert Marcina Stycznia - pt.: Święci...

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Paweł Ostapiuk, z n. par. i Aneta Kalinowska, z par. Św. Anny w Radzyniu Podl.; Zap. II;

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będą zbierane ofiary do puszek. Dzisiaj również przypada 400 rocznica męczeńskiej śmierci Patrona naszej diecezji Św. Jozafata. Główne uroczystości – Msza św. o godzinie 12.00, w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

2. Trwamy na modlitwie za zmarłych – zapraszamy codziennie o godz. 16.30. na różaniec wypominkowy za naszych zmarłych.

3. W tym tygodniu:
- w środę Nowenna do MBNP przed Mszą św. wieczorową.
- w najbliższą niedzielę na godzinę 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci komunijne z klas III na spotkanie.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Paweł Ostapiuk, kawaler z parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim i Aneta Kalinowska, stanu wolnego z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

5. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej

6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Śp. Marianna Fijewska z ul. Lipińskiego, lat 94. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: