Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (19.11.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (19.11) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

📌 Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby dostrzec cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy naszą modlitwą i w miarę naszych możliwości wspieramy ofiarami. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone na Caritas diecezjalną.

📌 Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas za codzienną posługę na rzecz potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać składamy też Szkolnym Kołom Caritas z I LO w Radzyniu Podlaskim i Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce.

📌 Dzisiaj w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkanie dla osób żyjących w związków niesakramentalnych. Początek spotkania o godz. 15.00.

📌 Dzisiaj zapraszamy jeszcze na „Wieczór Chwały”, który rozpocznie się o godz. 18.00.

📌 Przypominamy, że w naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15 polecamy naszych bliskich zmarłych. Porządek w tym tygodniu jest następujący:
- poniedziałek (20 listopada) — ulice: Parkowa, Krysińskiego, Lendzinek I i II, Pomiarowa, Ogrodowa, Chomiczewskiego, Truskawkowa, Czereśniowa
- od wtorku (21 listopada) do soboty (25 listopada) — z poza parafii.

📌 W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Wszystkim zatroskanym w naszej parafii o muzykę i śpiew kościelny: panu organiście, chórowi parafialnemu, panu Wojciechowi i scholi młodzieżowej, scholi dziecięcej, zespołowi pielgrzymkowemu składamy serdeczne podziękowania za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 zamówioną przez chór parafialny.

📌 W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo „Strażnicy Kościoła”. Po Eucharystii będzie spotkanie formacyjne.

📌 W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane.

📌 W tym tygodniu w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy oazę ministrantów, grupy dziewcząt i Domowy Kościół. Po Mszy św. spotkanie integracyjne w sali na wikariacie.

📌 Również w sobotę w Bazylice w Parczewie odbędzie się przygotowanie do 38 Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach pod hasłem „Nie lękajcie się, miejcie odwagę”. Początek o godz. 15.00: zawiązanie wspólnoty, świadectwa z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży i Msza św. ; zachęcamy do udziału.

📌 W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców a na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania i ich rodziców. Po Mszach św. będą spotkania. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia. Powtarzająca się nieobecność może świadczyć o rezygnacji z sakramentu.

📌 Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

📌 Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu pan Tomasz odwiedzi: ul. Brzostówiecka, Lendzinek I i II, Pomiarowa, Płudzińska, Nadwitnie, Międzyrzecka, Powstańców Styczniowych i Partyzantów.

📌 Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRK zel. Ewa Szabrańska — - 260 zł.

📌 W przyszłą niedzielę, w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury wieczór autorski z panią Magdaleną Wolińską-Riedi pt. „Kobieta w Watykanie”( więcej informacji na plakatach).

📌 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Kot lat 82 z os. Bulwary i śp. Stanisław Paskudzki lat 84 ul. Brzostówca, za zmarłych polecanych w wypominkach: wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś taca na działalność diecezjalnego Caritas... (przed tygodniem złożyliśmy do puszek dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie - 5.301 zł; w szpitalu 160 zł.) Bóg zapłać!
- Dziś modlimy się, powierzając opiece MB. Ks. Grzegorza, kapelana szpitala z racji imienin, które obchodził w piątek - Msza Św. w jego intencji o g.10.30;

2. Spotkania w ramach przygotowania do I Komunii Świętej z rodzicami i dziećmi z kl. I. w poniedziałek o g. 17.00; kl. III w piątek o g. 18.30;

3. W środę o 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Msza Św. ...to też dzień - św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej - nasz parafialny Chór, Scholę dziecięco - młodzieżową i Pana Karola- naszego organistę, otaczamy szczególną modlitwą!

4. W czwartek spotkanie Bractwa Strażników Kościoła, oraz podsumowanie 2. etapu rekolekcji Zawierzenia33;

5. W piątek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja...

6. W sobotę - 2. runda Ligii Ministranckiej w hali ZSP im. JP.II. Zapraszamy od g.9.30 do kibicowania naszym ministrantom i lektorom na czele z ks. Patrykiem!
- W ramach ŚDM w diecezjach spotkanie młodzieży z naszego rejonu w Bazylice Parczewskiej, początek o g.15.00 - ks. Paweł organizuje wyjazd!
- Bal Andrzejkowy dla wspólnot z naszej par. pod kierunkiem ks. Artura zacznie się o 19.00;

7. Za tydzień, 26 listopada, Uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana...
- W przyszłą niedzielę Ks. Prof. Marian Stepulak, autor wielu książek, znany nam przez posługę Słowa i w sakramencie pokuty - teraz umożliwi nam nabycie swoich nowych książek...
- Radzyński OK. zaprasza na spotkanie z Magdaleną Wolińską - Riedi pt. "Kobieta w Watykanie", 26.11. o g. 17.00 w sali widowiskowej "Oranżeria". Wstęp wolny!

8. Zbliża się sezon grzewczy, czy raczej już się rozpoczął, dlatego proszę w przyszłą niedzielę o hojniejsze ofiary na tacę - na ogrzewanie kościoła!

9. Z racji zakończenia roku liturgicznego, listopadowego czasu zadumy nad życiem i tegorocznego dziękczynienia za naszą Świątynię - w 40 r. poświęcenia placu pod kościół i 30 r. konsekracji naszego kościoła. Zapraszam na poetycki koncert pt.: ŚWIĘCI w wykonaniu Marcina Stycznia w środę - 29 listopada o g. 19.00!

10. Z przyczyn obiektywnych Pan Organista nie odwiedzi w tym roku naszych rodzin przynosząc osobiście poświęcone opłatki... Dlatego...
- Za dostarczenie poświęconych opłatków dla poszczególnych miejscowości odpowiadają Sołtysi i nowo wybrani Radni. Oni tylko zostali upoważnieni do roznoszenia opłatków. Przyjęcie takiego opłatka, to wyraz naszej wiary, przynależności do parafii oraz wdzięczność dla Pana Organisty za pełnioną przez niego posługę na rzecz naszej wspólnoty.
- Dla mieszkańców miasta poświęcone opłatki będą dostępne przy wyjściu z kościoła już od przyszłej niedzieli.
- Bądźmy rozważni i ostrożni, aby nie zostać przy tej okazji wykorzystani przez ewentualnych oszustów i naciągaczy!

11. Zachęcam do lektury nowego nr Echa Katolickiego...

12. Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy śp. + Kazimierza Staniaka, l. 87 z Białej; + Andrzeja Koczkodaja, l.71 z Branicy; + Monikę Pożarowszczyk, l. 34 z Żabikowa; oraz +Mariannę Bielecką, l. 88 i + Stanisława Bandyka, l. 63 z Radzynia; Wołamy z wiarą - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj na godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci komunijne z klas III na Mszę św. i spotkanie.

2. Trwamy na modlitwie za zmarłych – zapraszamy codziennie o godz. 16.30. na różaniec wypominkowy za naszych zmarłych.

3. W tym tygodniu:
- w środę wspomnienie św. Cecylii – patronki Chórów Kościelnych. Zapraszamy na godzinę 17.00 Drogich chórzystów i schole.
Nowenna do MBNP przed Mszą św. wieczorową.
- w czwartek – 23 listopada – Dzień modlitwy patronalnej Bractwa Strażników Kościoła. Zapraszamy na godzinę 17.00.
- w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Paweł Ostapiuk, kawaler z parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim i Aneta Kalinowska, stanu wolnego z parafii tutejszej. Zapowiedź trzecia.

5. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej

6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Śp. Jerzy Petkowicz z osiedla Tysiąclecia, lat 73.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: