Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (11.02.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (11.02) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

✅ Dzisiejszą niedziela rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości i do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich. W zakrystii mamy księgę trzeźwości do której można się wpisać.

✅ Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 12.15 odprawiona będzie za chorych naszych parafian. W czasie Mszy św. udzielony będzie sakrament namaszczenia chorych.

✅ W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

✅ Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego, który obowiązuje wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

✅ Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Katolik nie uczestniczy w zabawach i dyskotekach.

✅ W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16.00, a dorosłych na godz. 17.15. Natomiast od przyszłej niedzieli — pierwszej Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
W kaplicy w Siedlanowie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.40. W ten piątek na Drogach Krzyżowych będziemy modlić się o trzeźwość.

✅ W sobotę o godz. 19.00 — spotkanie Grupy Młodzieżowej.

✅ W niedziele na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas II i rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie — obecność obowiązkowa.

✅ W niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Wcześniej o godz. 16.30 będzie różaniec.

✅ Od poniedziałku, 12 lutego, swoją działalność przy parafii wznawia świetlica środowiskowa. Zapraszamy chętne dzieci w szkolnym wieku. W programie: pomoc w odrabianiu lekcji, gry planszowe i dydaktyczne. Zapewniamy słodki poczęstunek. Świetlica funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30-18.30.

✅ Dziękuję paniom: Ewie Bakarzewskiej i Marcie Niewęgłowskiej za poprowadzenie sobotniego spotkania z dziećmi w ramach ferii zimowych.

✅ Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: z ul. Kościuszki — 100 zł.
- na potrzeby parafii: z Płudów — 100 zł., na konto z ul. Bohaterów — 500 zł., Kardynała Wyszyńskiego — 300 zł.

✅ Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele diecezjalne.

✅ W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Danuta Wodowska lat 64 z Bedlna Radzyńskiego i śp. Jerzy Kochnio lat 63 z Siedlanowa. Wieczny odpoczynek...

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś – Światowy Dzień Chorego, modlimy się za wszystkich naszych chorych;
– Sakrament namaszczenia chorych będzie celebrowany w naszym kościele podczas rekolekcji wielkopostnych, 19 marca o g. 10.00; wtedy zapraszamy wszystkich chorych, a tych, którzy nie będą mogli przybyć, odwiedzimy w dn. 20 – 21 marca br.;

2. We wtorek po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Złotej Róży i Wspólnoty Lektorów Świeckich; (UMIŁOWANA – 20.02.!)

3. W tym tygodniu – Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o g. 6.30; 9.00 i 18.00. (o g. 17.30 – Godzinki i Nowenna ku czci MBNP.) Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
– W Lichtach Msza Św. o g. 16.00;
– W Środę Popielcową (podobnie jak w Wielki Piątek) wiernych obowiązuje post ścisły tzn.: 3 posiłki bezmięsne w ciągu dnia, z tego jeden do syta a dwa dla zaspokojenia głodu – dotyczy wiernych między 18 a 60 r. życia;

4. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 i bezpośrednio po niej Msza św. do Męki Pańskiej w intencji uczestników, a druga Droga Krzyżowa o g. 20.00;
– w piątki wielkiego postu kancelaria parafialna czynna do g. 17.00;
– W piątek od godz. 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu…
– Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie i o g. 17.40;
– Przez cały Wielki Post dzieci przychodząc na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale będą otrzymywać obrazki z tajemnicami Męki Pańskiej do pokolorowania, na koniec z kart stworzą księgę pt.: „Któryś za nas cierpiał rany…”. A na Wielkanoc nagroda – niespodzianka!

5. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który wprowadza nas w Wielki Post to też zaproszenie do podjęcia zobowiązania, daru abstynencji na ten czas! Deklaracje Abstynenckie dostępne na str. www. i na stoliku przy wyjściu…
– W przyszłą niedzielę (I. Wielkiego Postu) – taca na inwestycje ogólno-diecezjalne;

6. Z prasy katolickiej polecamy nowy nr – ECHA…

7. Za dwa tygodnie, w sobotę – 24 lutego – w naszym Sanktuarium odbędzie się IX Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca…

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Bartłomiej Golec z naszej par. i Kinga Maria Kulik z par. Wniebowzięcia NMP w Kocku. Zapowiedź II;
* Paweł Welikan i Anna Oleszczuk, oboje z naszej par. Zapowiedź II;

9. Z naszej parafialnej rodziny pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu:
śp. + Danutę Jabłońską, l.83 z Radzynia Podl. i + Daniela Sposoba, l. 38 z Józefowa; Wieczny odpoczynek…

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W środę Popielcową obowiązuje ścisły post. Zapraszamy na nabożeństwa pokutne z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Księża Biskupi apelują o podejmowanie przyrzeczeń abstynenckich na czas Wielkiego Postu. Można wpisać się do parafialnej księgi trzeźwości.

3.Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Parafii:
Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 16.30
Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 10.00

4.W tym tygodniu:
- w środę Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
- w piątek – modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 16.00
- w najbliższą niedzielę – zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

5.Ks. profesor Jakub Wyrozębski zaprasza na pielgrzymkę samolotową do Gruzji w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia 2024 r. Więcej szczegółów w zakrystii i na stronie internetowej

6.Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: