Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (31.03.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (31.03) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

🥚Dzisiaj Msze św. według porządku niedzielnego.

🥚 Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 Koncert Wielkanocny Scholi Młodzieżowej.

🥚 W dniu dzisiejszym ks. diakon Michał kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ten czas pobytu wśród nas oraz pomoc. Życzymy dobrego przygotowania do święceń kapłańskich oraz Bożego błogosławieństwa na drodze powołania.

🥚 Również dzisiaj różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 16.15 i Msza św. o godz. 17.00.

🥚 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, w pierwszy piątek od godz. 15.00 (spowiedź od godz. 17.00), w sobotę od godz. 17.00, a w niedzielę od godz. 16.00.

🥚 W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocną , nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

🥚 Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 a w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18.00).

🥚 Bóg zapłać za ofiary:
- na kwiaty do Grobu Pańskiego: Chór Parafialny — 100 zł., z ul. Brzostówieckiej — 200 zł., Brzostówca — 50 zł., os. Bulwary — 50 zł., pozostałe — 140 zł. Jeszcze raz dziękujemy Koło Żywego Różańca, Wspólnotom i osobom indywidualnym za złożone w tym roku ofiary.
- na remont posadzki w kościele: bez. — 1000 zł., z Brzostówca — 100 zł.

🥚 Jeszcze raz dziękujemy też za dekorację kościoła: Apostolatowi Matki Bożej Pielgrzymującej, Apostolatowi Złota Róża, osobom indywidualnym.

🥚 W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Leokadia Łubnicka lat 92 z ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

🔹Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy przesłali nam świąteczne życzenia - instytucjom, szkołom, urzędom i osobom prywatnym!
- Od Wigilii Paschalnej radośnie śpiewamy: "Alleluja!" i Drogim Parafianom i Gościom, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia, i wszelkich potrzebnych darów...
- Dziś dla wszystkich dzieci, pamiątkowy, świąteczny obrazek z modlitwą…;

🔹W Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Św. jak w niedzielę. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i utrzymanie katolickich uczelni w diecezji;

🔹Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

🔹W tym tygodniu w środę od g. 17.30- Godzinki, Nowenna i Msza Św. ku czci MBNP. w intencjach dziękczynno - błagalnych ofiarowanych przez czcicieli MB.;

🔹W czwartek o g. 18.00 - Msza Św. z Nieszporami za zmarłych polecanych przez bliskich i zapisanych w wypominkach, a po Eucharystii - z racji I. czwartku miesiąca Godzina Św. z adoracją do g. 20.00 i modlitwą dziękczynną za dar Eucharystii i Kapłaństwa;

🔹W I. piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o g. 6.30, a od g. 15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona nabożeństwem przed g. 18.00;

🔹W I. sobotę po Mszy Św. o g.6.30 litania loretańska, a po Eucharystii o g. 18.00 "Źródło łaski", z Różańcem wynagradzającym, zakończone Apelem Jasnogórskim;

🔹Katechezy chrzcielne (w jednym bloku) dla rodziców i chrzestnych w sob. od g. 16.30;

🔹W przyszłą niedzielę (7.04.) - Święto Miłosierdzia Bożego - cd. Nowenny od wt. do soboty po Mszy św. o g. 18.00 (dziś i jutro - Nowenna po 10.30), w święto Miłosierdzia, za tydzień, po Sumie zmianka różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 15.00 zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia;
- Za tydzień rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia - taca na potrzeby Caritas;
- Dzieci składają wielkopostne kolorowanki - losowanie nagród po Mszy Św. o g.10.30;
- Po Mszy Św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert uwielbienia "Do Ciebie należę", poprowadzi go Diecezjalny Moderator Ruchu Światło - Życie, ks. Kamil Duszek, a zagra zespół FIDELIS. Zapraszamy serdecznie!

🔹Kontynuujemy Krucjatę Różańcową za Ojczyznę w niedzielę o g. 8.30. Dziękuję KŻR z Branicy i zapraszam do prowadzenia Różańca w kwietniu KŻR z Niewęgłosza. Lista na dni powszednie w zakrystii;

🔹Dziękuję za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego - Bractwu Strażników Kościoła, Strażakom, Zespołowi Liturgicznemu, Ministrantom, Lektorom, Chórowi z Panem Organistą na czele, za piękną oprawę liturgiczną, za adorację i świadectwo... Dziękuję za niezastąpioną posługę Pana Sławka - naszego kościelnego!
- Dziękuję ks. Patrykowi i Młodzieży za tegoroczne dekoracje, Dziękuję za przepiękne dekoracje kwiatowe - a wszystkim za ofiary złożone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego!
- Bardzo dziękuje wszystkim Księżom, tworzącym nasz parafialny zespól duszpasterski, na ręce Ks. Prałata Romana Wiszniewskiego, za ofiarną posługę w Wielkim Poście, a zwłaszcza w ostatnie dni, Świętego Triduum Paschalnego!
- Dziękujemy też, za pełne miłych wzruszeń, znaki życzliwości przekazywane nam od Was Bracia i Siostry - Parafianie, czy to w postaci sękacza, owoców, wielkanocnych babek itp.

🔹Zapraszam do włączenia się do akcji - zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - w ten sposób wspieramy misje. Można składać zużyty sprzęt RTV i AGD, komputery, drukarki itp. do soboty, 6 kwietnia do g. 9.00, w oznaczonym miejscu, tj. plac za kościołem w kierunku toalet; (więcej szczegółów na plakatach i ulotkach);

🔹Z naszego Sanktuarium 13 kwietnia wyruszy pielgrzymka do Fatimy pod przewodnictwem ks. Artura, Ja zaś zapraszam na pielgrzymkę do Brazylii: 10-21.listopada br. z naszym diec. biurem Arka! Szczegóły na stronie internetowej: arkapielgrzymki.pl

🔹Prasa katolicka... i książka "Sanktuaria Maryjne w diecezji siedleckiej"...

🔹Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Łukasz Kalicki, z par. NMP. Wspomożycielki Wiernych w Borkach i Monika Jurek z naszej par. Zap. II;
* Przemysław Łukasz Grochowski i Gabriela Matejek, oboje z n. par. Zap. II;
* Maciej Czerski, z naszej par. i Marlena Mitura, z par. Wniebowzięcia NMP. w Kocku. Zap. II;
* Piotr Laskowski z naszej par. i Anna Domańska, z par. NMP. Wspomożycielki Wiernych w Borkach. Zap. I;
* Marek Zabielski i Nina Jankowska, oboje z par. bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie. Zap. I;

🔹Pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu z naszej parafialnej rodziny śp.+ Mariana Dąbrowskiego, l.71, z Radzynia Podlaskiego. Wieczny odpoczynek...

🔹Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta jeszcze raz, życzę - niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju...

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Alleluja Przeżywamy Wielką Tajemnicę Wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

2. Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia łączymy się w modlitwą z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i składamy ofiary na katolickie uczelnie. Tego dnia na godz. 11.00 prosimy dzieci, które obchodziły Drogę Krzyżową o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami. Zostaną wręczone drobne niespodzianki.

3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przygotowująca nas do Święta Miłosierdzia Bożego, które będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę tj. 7 kwietnia. Tego dnia na godzinę 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Przeszliśmy na czas letni. Msze święte popołudniowe w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00.

5. Ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu:
- w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
- w czwartek – I miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych
- w piątek – I miesiąca – Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
- w sobotę – I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Legion o godz. 17.00.
- w najbliższą niedzielę – I miesiąca – Niedziela Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu z procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11.00, przychodzą wszystkie dzieci przygotowujące się do Komunii św. Natomiast o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi. Taca na CARITAS diecezji siedleckiej.

7. Za tydzień w niedzielę będzie z nami nasz misjonarz ksiądz Jan. Wygłosi on Słowo Boże i zbierze ofiary na misje.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wykonanie dekoracji miejsca przechowania „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego Paniom Annie Rychlik i Małgorzacie Jeruzalskiej.

9. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Antoniuk Hubert, kawaler z Żabikowa, parafia MBNP w Radzyniu Podlaskim i Kamila Koczkodaj, panna z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza. Zapowiedź trzecia.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Wołek – lat 69, z ul. Osiedlowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: