Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

KULTURA I HISTORIA

Miasto i powiat wzbogacą się o nową atrakcję turystyczną

16 czerwca br. w Radzyniu odbędzie się uroczyste podpisanie umowy dotyczące udostępnienia do zwiedzania Kaplicy Aniołów Stróżów. Od tego dnia, za pośrednictwem Punktu Informacji Turystyczno-Kulturowej, każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć drugi co do wieku zabytek w mieście. Uroczystości będzie towarzyszyło otwarcie okolicznościowej wystawy.

Udostępnienie kaplicy dla turystów jest inicjatywą radnego Rady Powiatu Radzyńskiego Roberta Mazurka. – Wcześniej były już podejmowane podobne próby, jednak nigdy nie udało się ich zrealizować. Dzięki umowie zawartej pomiędzy Powiatem Radzyńskim, Miastem Radzyń Podlaski i Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zyskamy kolejną atrakcję turystyczną na mapie naszego miasta i powiatu – powiedział nam Mazurek.

Uroczyste podpisanie umowy i wernisaż wystawy rozpoczną się o godz. 10.00 przy kaplicy Aniołów Stróżów na ul. Sitkowskiego w Radzyniu Podlaskim.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: